Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatom a 2 éves gyerekemnek...

Adhatom a 2 éves gyerekemnek cukor helyett szacharinnal a teáját?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább ne.

"Az édesítőszereket a 36/2004. (IV. 26.) ESzCsM-rendelet szerint nem szabad használni – kivéve, ha erre külön rendelkezés lehetőséget ad – a csecsemők és kisgyermekek számára előállított élelmiszerekben, beleértve a nem egészséges csecsemőknek és kisgyermekeknek szánt élelmiszereket is."

Részlet erről az oldalról: [link]

2011. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem cukorbeteg nem. A szacharin nem igazán tesz jót egy fejlődőben lévő kisgyereknek. Cukorra szüksége van a szervezetnek a normális működéshez! [link]
2011. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Szia!Mi mézzel csináljuk a teáját.Most akarok venni nád cukrot azzal kipróbálni,mert nálunk csak egy cumisüveg teával alszik el és a fogait meg nem szeretném tönkre tenni emiatt.
2011. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább mézet tegyél bele.


Az én lányom néha beleiszik a teámba (kb napi fél deci), én úgy készítem, hogy a másfél liter teába teszek 3 édesítőszert. Ez elég híg, nem örülök neki, hogy issza, de talán ettől a picitől nem lesz baja. Ha külön főzök neki teát, az nem kell neki, neki anya teája kell. Én viszont nem szeretem a mézet :S

2011. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy a fogak szempontjából, hogy milyen fajta cukor. A nádcukor, a barna cukor vagy épp a méz ugyanannyira roncsolja a fogakat, mint a sima fehér cukor. Hiszen a cukor bomlása közben savak termelődnek, amik megmarják a fogzománcot...
2011. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van az utolsónak van igaza. Ha a fogait akarod védeni, akkor nem nád vagy répacukrot vagy gyümölcscukrot kell. Hanem xilitet, nyírfacukrot, steviát. Horror áruk van elsőre, de ha csak tea ízesítéshez használod vagy tejbedarára mondjuk, akkor nálunk a 250 grammos elég 1-2 hónapig is.

Egyébként szacharint lehet, aszpartamot nem ajánlják 3 év alatt. De nem lesz semmi baja, legalábbis a diabetológus azt mondta, kiütközne, ha cukorbetegeknél megnőne a rákosok száma, de nem.

2011. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem sem.Mi otthon a családban steevia édesítőszert használunk,ami természetes anyagból készült,s ezen felül még kiválóan lúgosít is.
2011. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!