Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülmények voltak meg...

Milyen körülmények voltak meg ahhoz, hogy felneveljétek a gyermeket?

Figyelt kérdés

Azok válaszát várom elsősorban akik fiatalon (20-23 éves korukban) vállaltak gyermeket és tervezetten jött a baba, tehát nem becsúszott.

Munkahely, saját lakás/ház..ilyesmikre gondolok. Valamint megbántátok-e, hogy ilyen fiatalon szülők lettetek? Illetve az érdekelne, hogy azóta együtt vagytok-e párotokkal vagy sem?


2011. aug. 25. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Saját ház és autó, hitel nincs. Mindkettőnknek biztos munkahelyünk volt.

23 voltam, amikor összeházasodtunk, 24 évesen szültem a kislányomat.

Nem bánom, hogy ilyen fiatalon szültem, én mindig szerettem volna 25 éves koromra gyereket.

A munkámat annyira nem szerettem, most van még időm a baba mellett, hogy befejezzem a másoddiplomámat. Így ő valószínűleg 2 évesen megy bölcsibe (ha elég érett lesz rá), én meg dolgozni.

2011. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen szültem az elsőt. Saját ház,kocsi,hitel,munkahely. Ez utóbbi kicsit bonyolódott a teherbe esés után,én eljöttem táppénzre,a párom meg munkahelyet váltott,csak a kicsi születésének hónapjában talált normális munkahelyet- ami be is jelentette,dolgozni is tudott (volt egy hely,ahova 3 órás út vezetett télen,lyukas! buszban,és sokszor potyára utaztak!).

Amikor rosszabbra fordultak a dolgok- a párom 3 évig dolgozott ezen a helyen,majd nem kívánták tovább foglalkoztatni,mert táppénzre kellett jönnie- akkor sem bántam meg,hogy addigra már 2 gyermeket neveltünk!

Majd vállalkozásba kezdett,a megszokott színvonalat tudtuk tartani,így bevállaltunk egy harmadik babát- közben a hiteleink megugrottak,a vállalkozás után az adót is fizetni kellett,de még mindig nem panaszkodtam- így utólag meg pláne nem! Megfogant a harmadik baba,beütött a krach, a párom balesetezett télen (árokba csúszott),a kocsi tropára ment,a vevőinket elveszítettük,a fizetni valók még mindig halomban állnak... és idő közben fel kellett venni a provit is (kettőt fizetünk),és nagyon nehéz anyagilag,de annyira idióta vagyok,hogy még így sem bánom,hogy gyermeket vállaltunk!!

Mielőtt jönne valaki,hogy miért nem dolgozom- a munkahelyemet idő közben felvásárolták,ahol én dolgoztam,onnan mindenkit kirúgtak,akik állományban voltunk,meghagytak,így most megint igényelhetem a t.gyást :-D (ésszel kell csinálni!)

Hamarosan 3 gyermekesek leszünk, és nem bánom!!! Imádok itthon lenni Velük,figyelni hogy fejlődnek,tanítani azt amit én is tanultam édesanyámtól... Szerintem én anyának születtem! :-D


Bár még csak 5 éve vagyunk együtt (nem vagyunk házasok,bár eddig minden év augusztusára terveztük,már össze írtuk miből mennyi kell,kb mennyi lesz:-D de még nem jött össze),de már nagyon sok dolgon keresztül mentünk! Voltak kritikus időszakok,amikor cuccolni akartam,persze gyermekestől (párom rokonsága miatt-hosszú történet!),de végül nem adtam olyan könnyen magam,és azóta is jóban,rosszban együtt vagyunk,és továbbra is együtt tervezzük a jövőt (ház átalakítása,későbbiekben motoros talik... és persze hogy mit kezdek magammal 3 év múlva,ha a legkisebb 3 éves lesz)


Üdv: 2gyerkőcös,37hkm

2011. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22 évesen mentem férjhez a panellakást hitel nélkül megtudtuk venni de egy év után családiba mentünk amihez kellett egy kevés hitel.Volt autónk és munkahelyünk is.Nekünk még nem volt tervezve a baba de esküvö utánn 2 évre becsuszott amitöl egy kicsit megilyedtem mert nem voltam igazából felkészülve egy babára.De hamar elfogadtm az új helyzetet és boldogan vártuk a babánkat.Most a második babával vagyok itthol.Hitel már nincs saját családi házban lakunk.Van autónk és még együtt vagyok a párommal.34N
2011. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, h írok!Nekem eddig még csak párom van 5 éve,szeretjük egymást és most tervezünk lassacskán összeköltözni!Munkahelyem sincs még egyszerűen ez gátol mindentől,igyekszem nagyon,de eddig még nem sikerült!titkon én is babáról gondolkozom!remélem olyan 23-ra már kismama leszek!!
2011. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!