Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiam fitymaletapadasat...

Kisfiam fitymaletapadasat "megszuntette" az orvos, azota nem mer pisilni/kakilni. Hogy segithetnek neki?

Figyelt kérdés

Talan emlekeztek ram, par napja en irtam ki egy kerdest arrol, hogy a fiaimat fitymaugyben meg kell mutatnom sebesznek.


A nagyobbik fiam (ket es fel eves) fitymaja nem volt szuk, viszont le volt tapadva. Ez meg nem lett volna gond, de eszrevette a doki, hogy egy friss, kezdodo gyuladasa van a felhalmozodott valadek miatt, igy azt mondta, hogy ki kell tisztitani, amig nem durvul el a helyzet.


Ennek ma volt a 3. napja. Tudom, hogy faj meg neki, de mar egyre kevesebbet. Viszont igy sem mer pisilni.

Mar szinte szobatiszta volt, most meg csak akkor pisil nyugodtan, ha nagyon elgondolkodik/jatszik/elmelyul, tehat nem veszi eszre es mar pisil is. Ekkor nem faj neki, nem sir, semmi gond.

Ha eszreveszi, hogy pisilnie kellene, akkor kuzd elle, sir, visszatartja nagyon sokaig, teljesen ketsegbe van esve. Tenyleg csak felhet tole, mert kozben mar nem sir, siman pisil, de amig odaig eljutunk, az egy kesz kalvaria.


3. napja nem kakil, merthogy kaki utan pisi is jon es nem akar pisilni.


Ez normalis dolog? Hogyan segithetnek neki?


Mar azt talaltam ki, hogy napi 2-3 alkalomal engedek neki pici vizet, abba uljon bele es pisiljen ugy, mert akkor nem fog fajni. De azt sem akarom, hogy erre raszokjon (raadasul nem is mindig jon be).


2011. aug. 12. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem tudom, esetleg homeopátia? homeopatia.info.hu oldalon ha gondolod rákérdezhetsz, 1 nap alatt válaszolnak, van gyerekorvos is. Amúgy meg szerintem csak az idő segít, míg rájön hogy már nem fáj.
2011. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez a vizbe uleses trukk szuper! nem hiszem hogy raszokna!tehetnel a vizbe egy par kristaly hipermangant,a gyogyszertarban kaphato gyulladas csokkento es fertotlenito. nekunk azt ajanlotta az orvos ,igaz 20 eve volt de sose felejtem el mit szenvedtunk. jobbulast nektek!!
2011. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém! Annyira sajnálom. Biztos nagyon rossz élmény volt neki. Szerintem mondogasd neki, hogy nem fog fájni (mivel jóllehet nem fáj neki, csak emlékszik a dokira) és ha pisil, dícsérd meg, nevessetek, hogy ugye nem is fájt, nyugodtan pisiljen legközelebb is. Vagy valami kedvence nincs? Túrórudi, vagy ilyenek? Mond neki, hogy kapni fog, ha pisil. Meg hogy nem fogod elvinni a dokihoz, nyugodjon meg. Szerintem pszichésen van ez nála.
2011. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menjetek el egy drogériába, és vegyetek valamilyen natúr krémet (pl. kisdobozos NIVEA, Neogranormon, vagy bármi, ami nem forog otthon közkézen, tehát számára nem ismerős). Mondd azt, hogy ez segít, hogy ne fájjon a pisiléskor a kukija, és segít is, hogy meggyógyuljon. Menjetek el pisilni, kendd be a tetejét egy picit. Ő pisil, és nahát, tényleg nem fáj! Picit becsapás, de nálunk általában bejönnek az ilyen varázskenőcsök:)
2011. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Lehet, hogy megoldodik a dolog magatol...

Ma mar csak a reggeli elso pisilesnel volt musor, utana mar nem felt tole, a 2. siras nelkulinel mar meg is allapitotta, hogy ez nem faj...

Azutan kakilt is egyet.

Fertotlenitesre hasznalunk betadine-t, ezzel probalkoztam mar en is, hogy ez "gyogykenocs" es ettol nem fog fajni, de teljesen elutasitotta.

Pedig maskor nagyon szereti, ha apolgatom, pl a legkisebb horzsolasnal is megker, hogy fertotlenitsem, kenjem be valamivel, vagy ha epp beteg, akkor siman megerti, hogy kell lazat merni, torkot nezni, orrot szivni/fujni, stb.

De ez most annyira rossz elmeny volt, hogy teljesen elutasito.


Az este a legnehezebb, mert furdes utan hatra kell huzni, tisztitani, betadinnel kenni, iszonyatosan szenved kozben (plusz az occse is ordit, mert Ot sajnalja).

Nagyon remelem, hogy az ido segit, mert ennyire meg sohasem kinlodtunk meg semmivel. Biztos, hogy mindkettonknek maradando emlek lesz sajnos.

2011. aug. 13. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!