Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akartuk ezt a babát. A...

Nem akartuk ezt a babát. A férjem abortuszt akar, de én tutira nem ölöm meg a babámat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Arra hivatkozik, hogy mennyire sz.r lesz az életünk utána. Már van gyerekünk, akit akartunk, de az Ő megléte is eléggé frusztrálja az apját :(
2008. márc. 3. 23:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon sajnálom, de nagyon úgy néz ki, a párod nem igazi apa.Ne haragudj hogy ezt írom, nincs jogom ítélkezni, de ha nem is foglakozik a gyerekével,mivárható? Hosszútávon ez így eleve nem tartható.Én azt érzékelem ígfy Te sem vagy boldog.Tudom nem könnyű, de mindenképpen elgondolkodnék akarok -e egy ilyen emberrel együtt élni.Ez a gyereknek sem jó.Idegesíti a gyereke? Hát akkor lépj,nem tudom lenne -e segítséged pl a családod,testvérek,valaki.Ha igen, én bevállalnám a 2. gyerkőcöt is.Nagyon nehéz,de a döntést neked kell meghozni.Kívánom, hogy a lehető legjobb megoldást sikerüljön megtalálni, mert sajnos azt tudnod kell, a férjed nem fog megváltozni!
2008. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Mi az, hogy idegesíti a gyereke??? Könyörgöm, egy gyerek nem játék, hogy ha meguntam, berakom a fiókba...!!!

Ha nem tud apja lenni a gyerekemnek, én bizony otthagynám és keresnék mást, aki a vér szerinti apja helyett igazi apja tud lenni! A második babát, ha már összejött, én sem vetetném el, de megpróbálnám megtalálni a megoldást, hogy az apjuk nélkül is tudjak élni. Vele ugyanis ebben az esetben sem neked nem jó, sem a gyerekeidnek!

Hidd el, vannak még normális pasik, akik szeretik a gyerekeket és el tudják fogadni másét is. Tudom, hogy nem könnyű ilyet találni, de én sem adom fel, ha rászánod magad, Neked is sikerülni fog!

2008. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
a helyedbe én elhagynám. mért ha még a megszületett gyerekével is igy bánik akkor mi lesz akkor ha a második is megszületik. akkor vele majd hogy fog bánni? én elhagynám.
2008. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Én is ugyanerre jutottam, csak azt hiszem szükségem volt egy kis megerősítésre, hogy nem én vagyok túl nagyigényű.

Köszi a válaszokat!

2008. márc. 4. 14:08
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

Istennek adok hálát, hogy az én férjem nem ilyen. Én tutira megbolondulnék. Könyörgöm, hát hány éves volt a férjed, mikor a gyereket vállaltátok??? Biztosan nem 16 éves tini, aki nem tudta, mit jelent gyereket nevelni. Vagy ő olyan gyerek volt, hogy 2 éves korától síri csendben ült a szobájában, hogy ne zavarja az ősöket????



Én csak egyet tudok: ha ezt a babát elveted, egy életen át bánni fogod. Volt ismerősöm, aki vetetett el babát. Aztán egy őszön csendben megjegyezte: ha megszültem volna, most menne iskolába. Számon tartotta, kik voltak akkor kismamák, és mindig nézegette a gyerekeiket, hogy az övé is itt tartana. Azt hiszem, te nem akarsz így lenni vele.

2008. márc. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
Neked adok igazat, bár némiképp az apát is megértem. Szóval hogy ő modnjuk tényleg abban a hitben élt, hogy szeded a gyógyszert, így nem lehet gyerek. Mert modnjuk nem szerepelt ez a terveiben. Aztán mégis becsúszott. Hát gondolom ez azért zavarhatja, mert nem számított rá. Oké, te sem, de ez nőknél más. Végülis kettőtök gyereke, kettőtöknek kell dönteni felőle. Bár ahogy írod, hogy az elsővel sem foglalkozik, nyilván most is ez lesz a helyzet. Ebben az esetben neked kell tudni, hogy bevállalsz-e mégegyet (ezek szerint igen). Azért nem ártana beszélni a férjeddel, hogy tulajdonképpen mi is lenne a dolga egy apának, hogy mondjuk néha foglalkozzon a fiával. A lakáshitel meg ne legyen már akadály. Én egyedül nevelem a fiamat, és így is ki tudom fizetni a törlesztőrészletet, pedig én aztán nem vagyok gazdag, csak egy gyorséttermi eladó vagyok, de azért amire akarom, hogy legyen pénz, arra van. Be kell osztani, pl. nem kell kartonszám venni az üdítőt, meg olcsóbb dolgokat kell venni, de meg lehet oldani. Szóval ne legyen már kifogás egy lakáshitel, ez csak duma. Meg kell beszélnetek, hogy mi legyen a babával mert azért tulajdonképpen az apának is van beleszólása. Én sem hagytam volna, hogy a gyerek apja abortuszra küldjön, de azért ez mégis mindkettőtöket érint. Mondjuk ha te meg akarod tartani, senki nem kényszeríthet rá, hogy elvetesd, csak azt akarom ezzel mondani, hogy ha te megtartod a babát és az apa nem akarja, akkor nem lehet rajta csodálkozni, hogy nem fog vele foglalkozni. Meg ha elváltok esetleg, akkor elég valószínű, hogy nem kell majd utána gyerektartást fizetni, ha be tudja bizonyítani, hogy mindent megtettetek, hogy ne legyél terhes és amikor mégis az lettél, akkor ő nem akarta, hogy megtartsátok. Mert ez így végülis a te döntésed és nem az övé. De így is azt modnom, hogy tartsd meg, az abortuszt nagyon nem helyeslem (csak kivételes esetben helyénvaló szerintem, pl. nemi erőszak esetén, vagy kiskorú anya esetében, vagy ha életveszélyes lenne kihordani), ha egy baba megfogant, akkor bizony az meg akar születni.
2008. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
24%
Olyan könnyen beszélünk az abortuszról, mintha egy vakbélműtét lenne. Rengeteg kép és videó kering a neten az abortuszról, a minap belenéztem egybe, és kicsit sokkos állapotba kerültem. Én azért megmutatnám a párodnak, hogy mire is akar rávenni...
2008. márc. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
19%

Mi már 10 éve harcolok egy babái.Egy lombik 150-200ezer,de nem érdekel a pénz.És ha abortusz után soha tőbbet nem lesz

gyereket?Miért ,Istenem,miért ilyen férfinak adsz gyereket viszont a ki szeretne legjobb a világon- nem?

2008. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
24%
Én is a babát választanám...Hát van szíve egy ilyen embernek?Már bocsánat a fogalmazásért...De ha meg tudta csinálni azt a babát,akkor tudja vállalni is!Neki könnyű azt mondani,hogy vetesd el,de nem belőle "kaparnák" ki a babáját!
2008. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
76%

nem tudom, hogy olvasod-e még a válaszom.én egy nő vagyok, akinek 9 hónapos babája van.a férjem majdnem munkanélküli lett és amikor belegondoltam abba, hogy lehet, hogy nem tudok neki enni adni, és nem lesz a feje fölött tető,akkor én elsírtam magam.és arra gondoltam, hogy milyen rossz anya vagyok, hogy a világra hoztam a szegénységbe, meg ebbe a mocsok világba.lehet, hogy a férjed is valami ilyet érez, csak nem tudja kifejezni az érzéseit.

egyébként szerintem se vetesd el, de a férjeddel ülj le beszélgetni és próbáld őt is egy kicsit megnyugtatni, mert hatalmas teher van a vállás.rajta múlik a a betevő, a ház stb.. biztosan szereted, ha még együtt vagytok, kicsit szeretgesd meg és lehet , hogy kinyílik előtted és jobban fogja szeretni a gyermekeit mint valaha.

NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!!!!

2009. febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!