Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akartuk ezt a babát. A...

Nem akartuk ezt a babát. A férjem abortuszt akar, de én tutira nem ölöm meg a babámat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Arra hivatkozik, hogy mennyire sz.r lesz az életünk utána. Már van gyerekünk, akit akartunk, de az Ő megléte is eléggé frusztrálja az apját :(
2008. márc. 3. 23:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Milyen apa az ilyen akit nem lágyít meg egy kisgyerek?Szerintem nincs szebb dolog az életben mintha a saját véredből létre jön egy másik aki önnálló kis lény lesz.Ha nem akartátok mért lett??Annyi féle mód van már a védekezésre...mi is sok év iután vállaltuk a babánkat pedig nem szedek gyógyszert de meg tudtuk oldani,hogy akkor időzítsük amikor már jöhet.Ha a férjed nem akarta a babát meg az előzőt sem akkor mit akar a házasságotoktól??Nem tagadhatja meg az anyai ösztönöket.!

Én tuti átgondolnám mi,ill.ki a fontosabb,ezzel ne érts félre nem titeket akarlak minősíteni csak próbálok belegondolni nagyvonalakban,hogy milyen lehet,de én lehet az apát nem tartanám meg....de ezt te tudod ,hogy van nálatok..csak a picit ne bántsd ,ő tényleg nem tehet arról,hogy így alakult.

2008. márc. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Sajna nem olyan egyszerű. Most vettünk föl 25 évre lakáshitelt. Az elsőt egyébként akarta, ennél meg védekeztünk. Pont ez az. Ha ennyire akart jönni a baba, miért nem akarja a férjem? :'(
2008. márc. 3. 23:19
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
ne vetesd el. majd belenyugszik. de ha nem ott kell hagyni a picsába. nehogy elvetesd mert az is a te gyereked. a férjedtől meg ez nagyon csúnya dolog. szerintem majd belenyugszik,és ha meglessz akkor ugyanugy fogja szeretni mint a másikat.egyépként jó apa a férjed?hogy erted hogy fusztrálja az apját?
2008. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Anyagiak miatt nem akarja? Mondjuk teljesen mindegy én megtartanám, de ha védekeztetek gyógyszer mellett estél teherbe?
2008. márc. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Na az ilyentől teljesen kiakadok. Mi akartuk, és nagyon örül neki, hogy sikerült, most várjuk a picit. De én egy percig sem gondolkoztam volna rajta ha véletlenül becsúszik, hogy megtartsam-e. Inkább vagyok egyedül, boldogan a picimmel, mint egy olyan ember pofáját nézzem, aki meg akarja ölni az én gyerekem!!

8 hetes kismami

2008. márc. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Akkor had meséljek el valamit.20 éves voltam, évfolamelső, nagyreménységű mérnökhallgató, tanrok kedvence a jóeszű lány. No erre másodév szeptemberében nem jött meg.Nézegettünk egymásra a párommal,hogy biza néha eddig is a küszöböt rágtuk mi lesz ezután,hiszen dolgozni se mtudok annyit.Meg tartsuk-e a kicsit?Eltelt néhány nap úgy döntöttünk,hogy igen.A párom keresetéből és az én ösztöndíjamból élünk,no meg abból a kevéske pénzből,amit tanítással össze tudok kaparni,de nem panaszkodom,mert mindig van mit az asztalra tenni.Májusban születik a kicsi...A sors iróniája,hogy most kellett visszautasítanom egy jólfizető állást egy jó autógyárnál baba miatt.

Ez a véleményem a 25éves lakáshitelről.Ha most ez van,akkor 25 évig nincs gyerek?Igenis nagyobb beosztással kell élni.A férjednek nem az a baja,hogy most itt a lakáshitel,hanem az,hogy ő nem akar gyereket,mert rájött az első,hogy ez nem éri meg neki.Megváltozott az életetek,nincs buli stb...Beszéld meg vele!Mindd meg neki,hogy nem akarod elvetetnimés gondolja végig.Sajnos,ha így áll a dologhoz,akkor lehet kenyértörés lesz a vége a házasságotoknak...lehet nem most,hanem évek múlva.

2008. márc. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Szia,

tudjátok mit nem értek? Elhiszem, hogy van olyan helyzet az ember életében, hogy nem tökéletes az időzítés egy kisbabára. Meg kell alaposan fontolni, mert az a gyerek nem magától pottyant le az égből, valaki felelős azért, hogy megfogant. A következményeket meg vállalni kell a tettekért. Ha mégis amellett dönt valaki, hogy nem tartja meg a babát, miért kell rögtön az abortuszra, vagyis a baba megölésére gondolni? Isten tudja hány család vár évek óta kisbabára, mit meg nem adnának, ha nekik gyermekük lehetne, és biztosan egész életüket áldoznák arra, hogy gyereket nevelhessenek. Én azon a véleményen vagyok, hogy ha a férjed nem szeretné ezt a babát, és nem tudod őt meggyőzni arról, hogy ő a ti csemetétek és nálatok a helye, akkor legalább arról próbáld meggyőzni, hogy ne oltsatok ki egy életet, hanem adjátok olyanok kezébe, akinek nem adatott meg a lehetőség, hogy saját gyermekük legyen. Elnézést ha prédikációs hangvételű lett a levelem, a szándékom tényleg csak az volt, hogy hangsúlyozzuk ki, hogy nem az abortusz az egyetlen megoldás!!!!

2008. márc. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Az utolso valaszolonak irom...azert konnyebb az abortuszt valasztani mert akkor rogton megszabadulsz a "bajtol"..ha meg megszulod a babocat akkor mar egy kotelek alakul ki koztetek es talan nehezebben mondanal le rolla vagy esetleg attol felsz, hogy kesobb jonnek majd a szemrehanyasok a reszerol....Ez persze csak az en velemenyem es nem azert irom mert igy tennek...egy 22 hetes boldog kismama vagyok.

Valoszinu, hogy en is inkabb a babocat valallnam es elhagynam a parom ha kenyszeritene az abortuszra...

2008. márc. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Egyszerűen idegesíti. Hogy mindig mindenhol ott van, ha mesét néz, nem tud híradót nézni, ha meccset néz és a gyerek játszani akar vele, úgy elhajtja, hogy a gyomrom görcsbe rándul. Napi 5 percet nem ül le vele. Hazajön, eszik, és leül internetezni, vagy tévézni, de a gyerekkel sosem ül le játszani. Pedig kisfiú. És ha lesz egy kisbaba, megint kezdődik minden előről. Éjszakai sírás (bár olyan jó alvó, hogy sosem kelt föl rá/hozzá), esetleg kell majd itthon segítenie (most nem teszi), ...stb. Ezek az "érvei". Mondtam, hogy szimpla önzésből én nem fogom elvetetni, nem a baba tehet róla, hogy megfogant. Gyógyszer mellett lett, pedig rendesen szedtem. A doki azt mondta, hogy nem lesz baja ettől a babának (abban reménykedett, hogy így nem tarthatom meg).
2008. márc. 4. 08:57
 10/20 A kérdező kommentje:

Ja! És örökbe tutira nem adnám. Ha már kihordom 9 hónapig.... Ha most nem vagyok képes megvállni tőle, hogy tehetném azok után?????

Még egyébként az is a baja, hogy mi lesz, ha kirúgják. Hogy fogjuk a törlesztést fizetni, miből fogunk megélni. Hát ugyanaz lenne plusz egy babával, mint nélküle.

2008. márc. 4. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!