Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya vagyok,...

Tényleg rossz anya vagyok, csak mert jut magamra is egy kis időm? Elegem van már a kritikából!

Figyelt kérdés

Elegem van már abból, hogy valaki rossz anyának nevezzen azért, mert nagy ritkán édesanyámra hagyom a picit (8hós), és elmegyek kozmetikushoz, fodrászhoz, vagy férjemmel elmegyünk moziba, de akkor is, mint a jógyerekek már 8ra otthon is vagyunk. Vagy megiszok egy kávét a barátnőmmel, miközben férjem otthon elvan a fiunkkal.

Ebből nem csinálunk rendszert, eddig még havi egy alkalomnál többször nem fordult ilyen elő, mellesleg a gyerek 4 hónapos koráig a bevásárláson/sétán/egyéb ilyen dolgokon kívül ki nem tettem a lában a kapun.

Bárhova máshová megyek: vásárolni, postára stb., mindig velem van a fiam.

De szerintem nekem jár havonta 2 óra "kikapcsolódás". Másokat is ért már emiatt kritika?


2011. aug. 3. 15:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
A "szuperanyák" ismérve, hogy a nap 24 órájában "őrzik" a gyereküket, nem mozdulnak ki sehova, mert összeegyeztethetetlen a szuperanyasággal...hát nem is tudtad?xD
2011. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Ohh, hát nem :))
2011. aug. 3. 16:05
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy rossz anya. En eppen most nemreg irtam egy masik kerdeshez (ugyhogy bocsi ha mar olvastad), hogy minden masodik penteken en megyek kikapcsolodni a baratokkal es minden masodik penteken a ferjem megy. Ez igy van a kisfiunk 5-6 honapos kora ota. 3-ig melozik a ferjem, hazajon, megiszik egy kavet, bekap egy szendvicset ha ehes es 16:00-tol atveszi a kisfiunkat en meg megyek a baratnomhoz. Mi meg jo gyerkek sem vagyunk mert este 22-23 ora kozott szoktunk hazaerni. :) Nallunk ez mukodik kell a kikapcsolodas es sokszor mar az ember varja ezket a kis pentekeket. Most havonta ketszer ha egyedul furdetem meg fektetem le a kisfiam nem fogok belehalni es semmi baja nem lesz. Orulok, hogy ezt igy kiagyaltuk. Mindenkinek szuksege van baratokra es kikapcsolodasra. Kettesbe mar ritkabban tudunk elmenni mert nagyszulok sajnos messze laknak. De neha erre is akad megoldas. En egyaltalan nem gondolom, hogy rossz anya vagy. Orulj inkabb, hogy meg tudod/tudjatok oldani. Sokaknal inkabb ez okoz gondot pedig hidd el mennenek ok is.
2011. aug. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék ki vágja a fejedhez a dolgokat? Szerintem semmi rossz nincs abban ahogy neveled a babádat, és közben magaddal is törődsz és a pároddal is. Ez a kiegyensúlyozott családi élet titka. Akinek meg ellenvetése van, szerintem csak féltékeny rád.
2011. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
küldd el őket a fenébe. nekem 9 éves a húgom (nem velünk lakik, mert féltestvér) és 1-2 éves szinte egész nap egyedül van otthon pedig van anyja, apja, nagyszülei, egyéb rokonok. és senki nem szól be az anyjának. más ismerősöm meg napi 2 órát ha van a gyerekekkel és azok meg szinte egész nap a dédiéknél vannak hétvégén is. és azok a szülők rendesek járnak szórakozni a gyerekek rovására :-(. inkább irigykednek rád
2011. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, amit ti csináltok, az is jó megoldás, mármint ez a minden második péntek! Jó kis feltöltődés :))


Or-An, mint már írtam, a 40 feletti korosztály. Ma például édesanyám szomszédasszonya, mikor mentem a fiamért. Épp kint állt az udvaron, és jó hangosan megszólalt, hogy: "annak a szegény gyereknek még az anyja mellett lenne a helye a nap 24 órájában!" Sajnos ezeket nem tudom szó nélkül hagyni, így megkérdeztem, hogy "Á. néni szerint a wc-re is magammal kellene vinnem?" Megsértődött.

2011. aug. 3. 16:15
 17/30 A kérdező kommentje:

"1-2 éve szinte egész nap egyedül van otthon pedig van anyja, apja, nagyszülei, egyéb rokonok. és senki nem szól be az anyjának. más ismerősöm meg napi 2 órát ha van a gyerekekkel és azok meg szinte egész nap a dédiéknél vannak hétvégén is"


Na szerintem inkább az ilyen szülőket kellene oltogatni... Az ilyenekről sajnos megvan a véleményem...

2011. aug. 3. 16:17
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

De ezekre ne ne adj.

Anyukám pl. a mai napig megkérdezi, amikor nagy ritkán a lányokkal elmegyünk borozni (ill. én már nem a babám miatt),hogy mit szól ehhez a férjem!:)) Olyan cuki! Ennyi év alatt sem szokta meg,hogy mi nem úgy élünk,ahogy ők apuval. Nálunk nem bűn külön elmenni néha. Sőt voltunk már külön lányos és fiús hosszúhétvégén. A szülők nagy megrökönyödésére!:)

2011. aug. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz anya! Akkor én is az lennék, meg sokan mások, holott nem vagyunk.

Én is el szoktam menni manikür-pedikürre, ritkán fodrászhoz, mert hosszú hajam van, így nem igényel fodrászt.

El szoktunk menni a férjemmel néha moziba, vagy kettesben vásárolni, étterembe vagy motorozni.

A gyerekünk imád a nagymamáéknál lenni, mindegy melyiknél.

Éjszakai kiruccanásaink nincsenek, arra nem vágyok.

De mindez teljesen belefér, én emiatt egy percig nem érzem magam rossz anyának.

2011. aug. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom minden héten egy délután a gyerekekkel van. És ez már nagyon rég óta így van. A nagyot nem emlékszem pontosan mikor hagytam rá először, de a pici két hónapos korától már "bekapcsolódott". Régebben tornázni jártam, mostanában pedig a férjemmel "randizunk".

Nagy lányom (4), mindig kérdezi, hogy "ma szerda van? akkor "randinap"!" És örül nagyon.

Szeret a nagyival lenni, mi is élvezzük, a nagyi meg még inkább. Ez mindenkinek jó!

Sőt, mi évente 2-3 napra elutazunk kettesben! (amikor pici a kicsi, akkor őt még magunkkal visszük)

Én nem találkoztam olyannal, ki nehezményezte volna ezt, inkább irigykedni szoktak azok, akik nem ennyire szerencsések a nagyival.

2011. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!