Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya vagyok,...

Tényleg rossz anya vagyok, csak mert jut magamra is egy kis időm? Elegem van már a kritikából!

Figyelt kérdés

Elegem van már abból, hogy valaki rossz anyának nevezzen azért, mert nagy ritkán édesanyámra hagyom a picit (8hós), és elmegyek kozmetikushoz, fodrászhoz, vagy férjemmel elmegyünk moziba, de akkor is, mint a jógyerekek már 8ra otthon is vagyunk. Vagy megiszok egy kávét a barátnőmmel, miközben férjem otthon elvan a fiunkkal.

Ebből nem csinálunk rendszert, eddig még havi egy alkalomnál többször nem fordult ilyen elő, mellesleg a gyerek 4 hónapos koráig a bevásárláson/sétán/egyéb ilyen dolgokon kívül ki nem tettem a lában a kapun.

Bárhova máshová megyek: vásárolni, postára stb., mindig velem van a fiam.

De szerintem nekem jár havonta 2 óra "kikapcsolódás". Másokat is ért már emiatt kritika?


2011. aug. 3. 15:54
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
...nekem *is* jár...
2011. aug. 3. 15:55
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy rossz anya, neked is szükséged van a kikapcsolódásra. Ezt mindenki megérthetné. A gyereked ne legyen a börtönöd.
2011. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
67%

Nem! Én is ilyen leszek, ha megszületik!

Nem csak anya leszek, hanem nő, feleség, barátnő is ugyanúgy. Eszem ágában sincs mártír ősanyának lenni!

2011. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszi, csak kicsit elszállt az agyam :(( Egy órával ezelőtt is a fejemhez vágták, emiatt vagyok még feszült.
2011. aug. 3. 15:58
 5/30 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem csak én látom így. Annak mi értelme lenne, ha ülnék otthon, mint egy börtönben??? Azért még nő vagyok/nők vagyunk! Igenis, jól esik néha kozmetikushoz vagy fodrászhoz menni, vagy csak pletykálni egyet a régi barátnővel.
2011. aug. 3. 16:00
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya!!! Csak irigykednek.

Egy nőnek, feleségnek , anyának igen is szüksége van lazításra!

Én semmilyen ilyen barinős-kozmetikus-fodrász-vacsis dolgot nem tartok rossznak, sőőőt!!

(Nálam csak az veri ki a biztosítékot amikor vki pl. 5-6 napra a nagyinál hagyja a 3 hónapos babát, "mert kell egy kis kikapcsolódás" címen. )

2011. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
16:00, na az nálam is kiveri a biztosítékot, de én pl. 120 percnél tovább egyszer hagytam a picit a nagyival, amikor moziba mentünk múlt héten. De mint írtam, akkor is otthon voltunk 8-ra fürdetésre.
2011. aug. 3. 16:01
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed! Bár én is megtehetném. Nem nagyon tudom kire bízni a gyereket, a férjem meg nem is nagyon bízná másra. Ha elszaladok alvásidőben vásárolni (családnak kaját) akkor a párom már azzal elveszi a kedvem a "kikapcsolódástól", hogy közli velem siessek... És hozzá úgy néz rám, hogy még lelkiismeret furdalásom van.... Milyen jó is lenne egy hónapban két órára kikapcsolódni... Szóval ettől még nem vagy rossz anya! Sőt, jót tesz neked, így a babádnak is.
2011. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Amúgy mindig a 40 feletti korosztálytól kapom a beszólásokat.
2011. aug. 3. 16:02
 10/30 A kérdező kommentje:

Köszi 16:02-es, valóban "feltöltődök" azalatt az idő alatt. Sajnálom, hogy nem tudsz kimozdulni!

Amúgy nem mondom, hogy nekem először nem volt lelkiismeretfurdalásom, mert volt! Imádom a gyerekem, félreértés ne essék :)

2011. aug. 3. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!