Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki az akiknek sikerült? Kinek...

Ki az akiknek sikerült? Kinek hogyan sikerült kitörni?

Figyelt kérdés

Csak olyanoktól várom a választ akik olyan életet éltek/úgy nőttek fel hogy tele voltak kifizetlen számlákkal, egy hónapban többször nem tudták mit egyenek, a szülői rokoni támogatás hiányát élvezték, hogyan történt meg a változás?

Olyanok ne írjanak akik egész életük során csak egy nap nem tudták mit is egyenek, vagy akiknek saját házuk van/volt, vagy akiknek volt segítség. Azok írjanak akiknek igenis kemény életük volt! És most örülnek ahová jutottak! Hiszen ki örül azoknak a dolgoknak amit a szegénység által megélt?


2011. júl. 11. 10:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen ezt a babát szerintem nem tartom meg hiszen mi lehetne ebből a helyzetből.! ?
2011. júl. 11. 12:05
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ez a legjobb, amit tehetsz, de azért remélem elgondolkodtat a dolog. Megtaláltam az előző kérdésedet is, azt kell mondjam, hogy úgy tűnik, te csak ülsz, sajnálod magad a nyomorodban (miközben minden rossz tulajdonságoddal tisztában vagy, ami ide juttatott), és várod, hogy majd itt ötleteket kapsz.


De mi nem tudjuk megoldani az életet helyetted. Jó, ezt a babát elveteted, és mi lesz aztán? Jön a következő pasi, és eljátszod ugyanezt? Közben meg szeretnél "kitörni"? Kitörni az tud, aki felelősségteljes, önálló személyiség, de te nem vagy az. Először a gondolkodásodat, hozzáállásodat kell megváltoztatni, hogy bármit is elérhess az életben.


Nem bántásból írok semmit, félre ne értsd. Nekem is volt egy abortuszom 19 éves koromban, azóta pedig van 4 gyerkőcöm és jól élek. De nagy út vezetett idáig. Nem vártam a csodát, hanem tettem amit tennem kellett.


Neked van már bárminemű perspektívád a jövőre nézve?

2011. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

11:08 hozzászóló:húúúú libabőrös lettem a sztoridtól annyira szép amit írtál és ahogy idáig eljutotatok:Gratulálok hozzá és ti vagytok az olyan emberek akik igenis megérdemlik ahol vannak és akikre mindig is felnéztem,anyumék is ilyenek és szeretnék én is ilyen szépen lassan eljutni arra a szintre ahol már nyugodtan azt mondhatom :MEGCSINÁLTUK!!:)

Viszont nekünk még egyszer annyira nehéz lesz mint nektek volt hisz szinte nem hogy segítenék a munkásréteget meg azt a dolgozni akar hanem ők vannak a legjobban megadóztatva dolgoznak az ingyenélőkért hogy azok kapják a segélyüket stb,vállalkozásunk van és nekünk nem telik olyan dolgokra mint aki segélyen van,plusz teljesen eladósodtunk amiatt mert dolgozni akartunk...de talán majd egyszer a dolgozó is segítve lesz!!!de ez van ezt kell szeretni hisz elmenni meg nem mennék mert a családom anyuék a mindenem és itt a helyem mellettük hogy amit ők tettek értünk én azt napról-napra visszasegítsem majd nekik:)

2011. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
12:19-es! Te adtad azt mondhatom a legnagyobb lökést Nekem. Nagyon igazad van! Végre Te megadtad itt azt amire volt szükségem, na látod csak jó hogy ide írtam! Eddig gyermek voltam ezentúl felnőttnek kell lennem. Köszönöm azt amit írtál nagyon hasznos számomra! Úgy tervezem miután ha elvetetem elkerülöm az ilyen helyzetet! Eszem ágában sincs még egyszer ilyen rágódáson keresztül menni! Arra gondoltam még hogy valami végzettséget szerzek amiben egy életen át dolgozni tudok. Vagy olyan helyre megyek élni ahol dolgozni tudok és pénzt keresni. Vagy a suli mellett termelni kezdek valamit amit átvesznek pl.: meggy. Valamit végre csinálnom kell!
2011. júl. 11. 12:20
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy a segítő szándékot láttad meg az írásomban. Ez már egy jó kiindulópont: mindig a segítséget kell keresni, nem a támadást.


Az egy nagyon okos dolog, hogy végzettséged szerezz, fontos is. Hány éves vagy? Bizonyos korig (talán 23) ingyenesek az OKJ képzések, nem lenne rossz kezdetnek egy olyan, azokra még lehet jelentkezni, hogy szeptemberben kezdhess.


Akkor kapsz diákmatricát, ezzel olcsóbban utazhatsz, és vállalhatsz suli mellett diákmunkát. Kezdetnek nem rossz.


Javaslom, hogy olvass/hallgass motivációs, önfejlesztő könyveket/hanganyagokat, rengeteget segítenek.


Ha gondolod, írj privit, és küldök pár dolgot, másban is szívesen segítek.

2011. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Azaz 12:09-es mert elírtam előzőleg! Szívesen veszem ha még írnál Nekem és azt is szívesen veszem ha megírod milyennek látsz és amiatt hová juthatok vagy épp min változtassak azért ahová jutni akarok! Örülök annak hogy Te ilyen jól eltudod Nekem magyarázni a dolgokat, várom továbbra is mert itthon sajnos mintha idegen nyelven szólna hozzám anyu!
2011. júl. 11. 12:28
 17/20 anonim ***** válasza:
Írj privit és segítek :)
2011. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írtam.
2011. júl. 11. 12:42
 19/20 anonim ***** válasza:

ez nem nagyon fog segateni rajtad, de nekem az segített kitörni, hogy férjhez mentem egy olyan férfihoz, aki lelki-szellemi támaszom minden szinten.


Az én szüleim is nagyon keveset tudtak segíteni nekem, nem vettek lakást nekem, nem tudtak egyetemre járatni. szakközépet végeztem, anyukám varrónő, azzal segített a legtöbbet, hogy a klienseitől nagyon sok ruhaanyaga maradt meg, abból ruhákat varrt nekem, úgy járatott mindíg, mintha saját varrónőm volna.

Sokat segített az is, hogy egy civil szervezethez álltam be segíteni, ahol segélyeket hoztak és osztottak, a segítségemért cserébe német használt cuccokból, ruhákból, rengeteg edényből magam állítottam össze a kelengyémet.

Mikor férjhez mentem, a férjem egy kutyát és egy táska ruhát hozott magával örökségül. Semmink sem volt. Ő akkor végzett az egyetemen, tanár volt, én tanítónő, többet kerestem, mint ő. Viszont voltak tervei. Pár év után beindította a saját cégét, nevet szerzett magának a szakmában. Támogatott engem, hogy egyetemet végezzek. Határozottságom miatt az első munkahelyre, ahová jelentkeztem, fel is vettek, újságíró lettem. Most van egy kisfiunk, 6 év házasság után jött. Második kocsinkat fogyasztjuk, épül a házunk és terhes vagyok ismét. Saját erőből nem tudtam volna kitörni. Nekem rengeteget számított, hogy olyan emberrel kötöttem össze az életemet, aki lelkileg is támogat és azóta is mindent megbeszélünk és közösen csinálunk.

Fiatalon sem volt büdös a munka, diákmunkára is mentem, karitatív munkát is végeztem s ez meghozta a gyümölcsét.

Kívánom neked is, hogy sikerüljön. Találj magadnak egy párt, aki szeret és támogat mindenben. Ez az erő szárnyakat képes adni:)

2011. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
12:29 Köszönöm szépen! Örülök a sikerednek! És annak hogy írtál. Gratulálok a babádhoz, kívánom neki legyen egészséges és szép élete! Nagyszerű amit elértetek a férjeddel! Hiszen azt veszem ki a dologból azért Te is oda tetted magad!
2011. júl. 11. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!