Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki az akiknek sikerült? Kinek...

Ki az akiknek sikerült? Kinek hogyan sikerült kitörni?

Figyelt kérdés

Csak olyanoktól várom a választ akik olyan életet éltek/úgy nőttek fel hogy tele voltak kifizetlen számlákkal, egy hónapban többször nem tudták mit egyenek, a szülői rokoni támogatás hiányát élvezték, hogyan történt meg a változás?

Olyanok ne írjanak akik egész életük során csak egy nap nem tudták mit is egyenek, vagy akiknek saját házuk van/volt, vagy akiknek volt segítség. Azok írjanak akiknek igenis kemény életük volt! És most örülnek ahová jutottak! Hiszen ki örül azoknak a dolgoknak amit a szegénység által megélt?


2011. júl. 11. 10:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én így nőttem fel, mélyszegénységben a 8. kerületben.


Egy megoldás volt a kitörésre, szerintem kézenfekvő: a tanulás.


Igen sokra vittem vele.


Egyébként hiszem, hogy a szegénység egy mentális betegség. De gyógyítható.

2011. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mi lett a szakmád? Hogyan sikerült elvégezni a sulit? Mármint pl.: a bérlet vásárlásban ki támogatott? Mert vannak akik vidékiek és nem mindig telik a bérletre. Örülök hogy Neked is sikerült!
2011. júl. 11. 10:48
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Pesti voltam, Pesten is tanultam az ELTE-n, két nyelvszakos tanár lettem, de sohasem tanítottam, fordításból, tolmácsolásból éltem, illetve egy multinál dolgoztam, mint idegennyelvű kapcsolattartó. Aztán mint mindenki más, én is végigjártam a szamárlétrát, most külföldön élek, és a helyi magyar konzulátuson dolgozom.


A bérletemért annak idején megdolgoztam, takarítottam és újságot hordtam.


Veled mi a helyzet?

2011. júl. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként nagyon sokmindent nem kaphattunk meg,mert szüleim nem nagyon tehtték meg.Sajnos volt hogy vacsi kimaradt meg húsról nem is álmodozhattunk,de valahogy mindig megoldódott.Hitel-hitel hátán,csak apám dolgozott 3-an voltunk akkor testvérek.Nagyon nehéz volt.Aztán elköltöztünk Panelba hitellel ahova jött a 4.gyerek(magyarok vagyunk)aztá tesóm tovább tsnult(egyetem)a diákhiteléből segített rajtunk,de maradt a szar helyzet.Aztán mikor anyum elkezdett dolgozni jobb lett a helyzet egy fokkal,kevesebb elmaradozott számla...stb.

Csak most meg egyre többet isznak....eddig úgyebár nem tudtak még 1 doboz sört se venni de most annál jobban megy.Nem részegek meg semmi csak a napi 6-8 doboz sör kettőjükre elég sok szerintem.Én is eljöttem otthonról már 4 éve,azóta van egy 2 éves fiam:)))Szerencsére nekünk sokkal stabilabb az anyagi helyzetünk és nagyon remélem hogy az én fiam soha nem fogja azt tapasztalni hogy valamiben is hiányzt szenvedjen!!!!!Nem kap meg minden drága játékot,de mindig próbálok megvenni mindent.

Anyósék tehetősebbek így többmindent megvesznek neki és ez sokszor látom anyámon hogy rosszul esik neki hogy ő meg pl.4-5 ezerért tud játékot venni de mindig mondom hogy nem az a lényeg hogy mennyi az ára hanem az hogy mostmár enniyért is tud venni valamit.....Nehéz nagyon.

Előttem írta hogy tanulással lehet kitörni de sajnos sok olyan család van ahol minden nap csak a balhék mennek a rossz társaág na ebből nagy művészet kitörni ha nincs előttünk követendő példa.

2011. júl. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Így van, nagyon sokat számít, hogy mit lát az ember. De aki akar, az ki tud törni. Csak sajnos a legtöbb ember elfogadja a helyzetét, elintézi annyival, hogy neki ez jutott, és sosem lesz igazán boldog.
2011. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas gyermekkor, zaklatások, alkoholista szülők, utcán alvás, éhezés.16 évesen megismertem a férjemet, 17 évesen már anya voltam.Ő akkor volt 19.Egy mocskos albérletben kezdtük, én estin még a sulit is csinálta, a férjem maszekolt.Majd nylon szatyrokat kezdtünk árulni a piacon, először kicsiben, majd egyre nagyobb tételben.Volt, hogy a gyerek az asztal alatt aludt a hordozóban, míg mi árultunk.Aztán vettünk egy újságos standot, ne ilyen in medióra gondolj, hanem egy lemez asztalra.Ami abból jött, azt mindig félretettük, egy év múlva lett egy kis trafikunk.Az már szépen hozott, és lecseréltük egy kis élelmiszerboltra.Abból meg elkezdtünk építkezni.5 éves lett a fiunk, és mi már a saját házunkba laktunk.

A kezdetektől eltelt 18 év, a házunk már 340nm-es, az üzletláncunk 46 embert foglalkoztat.Luxuskocsival járunk, már vezet a fiunk is, és az egész nyarat a tenger mellett fogjuk most tölteni.És a mai napig szerelmesek vagyunk egymásba a férjemmel.A miénk igazi sikerstory, de másnak is sikerülhet, csak nagyon kell akarni, és foggal-körömmel harcolni azért, amit el akarunk érni.


34/N

2011. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Velem a kövi a helyzet: a nevelőapám hiteles házában élek, szakma nincs, a hitelekről szóló papírokkal ki lehet tapétázni az egész házat!!! Anyagilag 500 forinttal sem tudnak segíteni. Rokonok zéró. Amíg ide nem költöztünk addig anyu egyedül volt velünk mikor hol éltünk pl.: faház ami egy helységből állt. egy kisvárosban élünk ahol nincs munkalehetőség stb... a Tiszántúlon.

Épp azon gondolkozok hogy mit tegyek már ez ellen! Biztos van megoldás csak meg kell találnom azt a lehetőséget amit kihozhatok ebből a helyzetből!

11:18 Álom story! Gratulálok NEKTEK!!!!

2011. júl. 11. 11:33
 8/20 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Gyerek van?
2011. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Épp most tudtam meg hogy terhes vagyok ráadásul egy olyan sráctól akit 2-3 hónapja épp hogy "ismerek" már amennyire "ismerem". Bizonytalan vagyok a srácban, úgy látom álom világban él. És mintha a hasznokat keresné a kapcsolatunkból.
2011. júl. 11. 11:55
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Nem csodálom, hogy ki akarsz törni, de ehhez magadat kell megváltoztatnod. Pl. ne maradj terhes egy 2-3 hónapos kapcsolat után.
2011. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!