Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismerősöm szólt, hogy neki...

Ismerősöm szólt, hogy neki szüksége lenne a mi gyerekeink által kinőtt babaholmikra, hogy mondjam meg, hogy nem akarom nekik adni?

Figyelt kérdés
Amiket mi is úgy kaptunk, azt szívesen továbbadom. Viszont amiket mi vettünk több 100ezer Ft-ért, azt miért kellene odaadnom? Egyszer látogattak meg minket mióta a gyerekek megszülettek, nem járunk össze. Beadnám a bizományiba a holmikat, kellene a pénz. Meg fog rám haragudni?
2011. jún. 27. 14:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg, hogy a bizományiba szeretnéd bevinni, de ha elfogadja azt az árat, amit mondasz érte, akkor nekik fogod ELADNI.

Ha ezen megharagszik, akkor tegye.

2011. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ismerős, akkor minden gond nélkül megmondanám, hogy máshová szántam a ruhákat. (eladni, eltenni stb.)

Ha rokon, kedvesebb ismerős, akkor kölcsönadnék belőle. Én az összeset kölcsönadtam, vissza is kaptam, van több zsák ruhám, de már 5-6 gyereket kiszolgáltak, és még mindig elég jó állapotban vannak, hiszen sok van, és hamar nőnek a gyerekek.

2011. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A ruhákért nem kérnék semmit, de babahordozóért, babakocsiért igen. Amit nem tudok eladni, úgyis megy a védőnőknek, hogy juttassák tovább rászorulóknak.
2011. jún. 27. 14:37
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én azokat is csak úgy adnám tovább, amiket kaptunk, hogy előtte megkérdezem biztos nem kérik-e vissza. Mert sokan igényt tartanak rá!

Mondd meg az igazat. Hogy sajnos bizományiba szánod, de ha akarja,akkor megveheti. Ha megsértődik,akkor oké!

Mondjuk nekem alapból nem lenne a pofámon bőr "bejelentkezni" azokra a cuccokra,amit nem ajánlottak fel!

2011. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: ha szüksége van rá, és így szólt, akkor gondolom, ismeri nagyjából, hogy milyen cuccaitok vannak. Mondd meg neki, hogy megállapodtok az árakban, akkor nem kell bizományiba vinned.
2011. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Simán közölném vele, hogy ne haragudjon, de én sem ingyen kaptam. El szeretném adni, hogy nagyobb méretet tudjak az árából venni a gyerkőcnek.

Természetesen elővásárlási jogot adnék, ha igényli.


Így és kész. :) Ha haragszik az ő baja, mást nézzen fejőstehénnek.


Jó tanács. Bizományiba ne add be, mert párszáz forintért veszik be és párezerért adják tovább. Főleg a hibátlan márkásakat. Tapasztalat...

2011. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
nekem is furcsa, hiszem még ki sem nőtte a gyerek a holmikat. csak ő jó előre szólt. évente egyszer sem találkozunk, öt év után találkoztunk most először, igazából rokon, de laza a kapcsolat, azért is döbbentem meg, hogy most kéri őket. Mire fel? de ha meg ne adom, akkor meg kibeszélhet a többi rokonnak.
2011. jún. 27. 14:40
 8/18 A kérdező kommentje:
14:37 amiket mi kaptunk, azt örökbe kaptuk és már fel kellett őket javítani pl. kiságy matrac nélkül, etetőszék szivacs nélkül, azt nem kérik már vissza, sőt rossz állapotban vannak, eladni sem lehet már azokat.
2011. jún. 27. 14:42
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
És azt is mondta az ismerősöd, hogy csak úgy ingyen ajándékba kellene neki?
2011. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nem mondta, de régebben az én cuccaimat is elvitte ingyen, amit a szüleim adtak neki. Félek, hogy botrány lesz, ha kinyögöm, hogy eladtam őket. Pénz viszont kell.
2011. jún. 27. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!