Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyereknek szerintetek...

Egy gyereknek szerintetek mennyire fontos, hogy érvényesüljön az akarata a családban?

Figyelt kérdés
Nem okoz-e az felnőttkorában komolyabb problémákat, ha a szülők az esetek nagy részében inkább az akaratát akarják átformálni, minthogy az ő akaratához alkalmazkodjanak? Mert rendben van, hogy a nevelés a gyerek formálását jelenti, de ha nem is tetszik a szülőknek a gyerek viszonyulása dolgokhoz, de ahhoz, hogy boldog, egészséges, erős személyiségű ember lehessen, nem lehet szerintem mindenben korlátozni, hanem alkalmazkodni is kell hozzá, még ha nem is tetszenek egyes dolgai, ha azok teljesen normális keretek között vannak és nem devianciáról van szó.
2011. jún. 20. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Van erre konkrét példád?

A gyerek egyes személyiségjegyeit nem lehet elnyomni és átformálni. Egyes jegyeit pedig lehet.

Normális esetben szerintem a szülők ezt tudják, és abban alakítják, amiben szükséges.

Ha inden másban is alakítani szeretnék, akkor az már elnyomás, amit egy gyerek egy darabig tűr, utána pedig vagy elmenekül majd otthonról, vagy pedig utálni fogja a szüleit.


Egyik barátnőmnek semmi szabadságot nem engedtek a szülei. Nem lehettek saját dolgai sem a lakásban. ha kapott egy dísztárgyat, akkor nem rakhatta ki a polcra, nem járhatott gitározni, pedig nagyon szerette volna stb.

Na ő 17 évesen elköltözött mérgében otthonról, és azóta sem látogatja a szüleit. Rettentően elnyomták, és semmiben nem lehetett saját véleménye. Szerintem ez szörnyű. Normális szülő ilyet nem csinál.

2011. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudod, én amondó vagyok, hogy pici korában 2 dolgot kell nagyon keményen tudatosítani a gyerekben:


1. Nem Ő a főnök.

2. Nagyon szeretik Őt.


Hogyha ez a 2 összhangban tud maradni, akkor az értelmes ember be tudja lőni azt a határt, ahol a gyereknek is jó, és a szülő is.

2011. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, csak egy 2 gyerekes, sajnos sokat hibázó átlagos anya :)

Szerintem bizonyos határokon belül hagyni kell érvényesülni a gyerekek akaratát, vagyis inkább kívánságait is.

Mi úgy csináljuk, hogy ha pl. ha van többféle étel, akkor választhatnak, hogy mit szeretnének enni. Vagy öltözködésnél felkínálok 2 pólót és ők választhatnak, hogy melyiket veszik fel. Meg majd később sportágat is választhatnak maguknak, persze a kereteken belül, és tiszteletben fogjuk tartani, ha pl. nem akarnak majd focizni, hanem inkább úszni.

Remélem ezzel jót teszek nekik :)

2011. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!