Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kapott ki először a...

Mikor kapott ki először a gyereked, már ha kikapott?

Figyelt kérdés
Nem provokálni akarok, mert millió egy ilyen kérdés van, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha eddig nem ütöttem meg a gyerekem, nem is csaptam rá, vajon ezután még előfordulhat-e? Direkt nem is írom, hogy mennyi idős! És nem ítélkezzen senki, csak egy kort kérek, meg esetleg hogy miért!
2011. jún. 10. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kikapott? Ez a fogalom relatív. Szerintem. Én emlékszem, hogy 3 éves voltam, amikor odatettem a hűtőhöz egy széket, felmásztam rá, és egy nagyon fontos filmtekercset kihúztam a tokjából, ami a hűtő tetejére volt feltéve - pont azért, hogy ne érjem el. Apum csúnyán elfenekelt.

Párom azt mondja, nekik sokkal nagyobb bünti volt az, ha el lettek tiltva a tv-től 1-2 hétre, meg fényes nappal be kellett vonulniuk a szobába aludni, mintha kaptak volna 1-2 atyai pofont.


Kikapásnak mi számít? Kisfiam (20 hónapos múlt) nemrég csúnyán összekarcolta a tv képernyőjét, és rácsaptam a kezére, de ez nem is érdekelte, inkább őt az hatotta meg, hogy nagyon-nagyon mérgesen beszéltem vele, ahogy ránéztem, és hangosabban is beszéltem vele, mint szoktam. Mondtam neki, hogy mennyire rosszat csinált, nézze meg, hogy néz ki, stb. Biggyesztette a száját rendesen, majd elsírta magát, lehajtott fejjel állt előttem, szóval szégyellte magát rendesen. Azóta nem nyúlt a tv-hez, és azt is tudom, hogy őt nem pofonnal, ütéssel, veréssel fogom nevelni, többet ér majd neki egy-két kemény szó.

2011. jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Számomra Kikapásnak minősül a fizikai fenyítés bármilyen módja.

Köszi a válaszod!

Én 2,5-3 évesen kaptam ki, emlékszem, hogy nem engedték, hogy babaruhát mossak, ezért a földhöz vágtam egy poharat.

2011. jún. 10. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én anno a 2 év körüli gyermekemet legyintettem meg, mert harapdált, és hiába mondtam bárhogy, hogy ne tegye. Azóta se nem harap, se megütni nem kellett :) Pedig már felnőtt, tehát egyszeri esettel megúsztuk. Ha nagyon ideges voltam, inkább kiabáltam, mint hogy megüssem.
2011. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!