Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg az anyukámnak...

Hogy mondjam meg az anyukámnak, hogy ne szóljon bele a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Nem akarom megbántani, de valahogy muszáj lenne neki elmagyarázni, hogy ne szóljon bele a nevelésbe.

Ő óvónő, és teljesen más nézetei vannak, még a 30 évvel ezelőtti világban él. (pl. 37,5mél már csillapítani kell a lázat, mindig mossam meg a gyerek kezét, folyton felkapkodja a járólapról, hogy inkább az ő kezéből nézze a dolgokat, ilyenek...)

Már néha nagyon idegesít, hiába szólok rá, hogy nem kell folyton kezet mosni, fogja, viszi a gyereket a csap alá.

Nem akarok steril gyereket nevelni, de persze a kosz sem eszi meg.

Egy házban, de külön szinten élünk. Nem tudom hogy magyarázzam el neki, hogy ne sértsem meg. Hiába mutatok neki internetes oldalakat, amik az én véleményemet támasztják alá, az övét ellenzik, nem érdekli.

Már néha totál kikészít, és elég sokszor azt érezteti velem, hogy hülye, béna vagyok a gyerekhez:(


2009. márc. 19. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

A kezmosas nagyon fontos!!! Ez csak jo dolog.

A jarolaprol pedig azert veszi fel a gyereket, mert hidege, nem? Szerintem fogadd el az o tanacsait, es ne akarjal az internetrol es konyvekbol gyereket nevelni. Hidd el neki mint ovononek nagy tapasztalata van, es csak jot akar neked, o nem akar rosszat. Nagyon sok kisgyerekkel talalkozott mar, en nem hiszem hogy mint ovono, es mint anyuka rosszat mutatna neked akarmiben is.

Talan nem is anyukaddal van gondod, hanem masmiatt vagy merges a vilagra, nem?

2009. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem a világra vagyok mérges, egyszerűen kikészít a viselkedése!

A járólap, vagy parketta nem hideg. Egyszerűen mániája mindenért felvenni, hogy a kezébe legyen.

Én nem könyvből nevelem a gyermekem, hanem a saját belátásom szerint.

Én is csúsztam, másztam, mégis felnőttem, egészséges vagyok.

Már többször megjegyezte, hogy engem nem féltett annyira, mint most az unokáját. De már túlzásba viszi, hogy mindentől óvja, védi.

És mondom, a 30 évvel ezelőtti világban él.

Igen, sok gyerekkel találkozott az oviban, de mindig mesélte,hogy amelyiket olyan féltve óvtak mindentől, az volt a legbetegesebb.


Én megvettem az Anya taníts engem című könyvet is. Ott áll a szekrény mélyén. Mert hiába próbáltuk a gyakorlatokat, a kisfiamat nem érdekelték. Totál más izgatja, másért rajong, és ettől függetlenül okos, ügyes, és ugyanazokat tudja, mint amik a könyvben vannak,csak éppen máshogy értük el azt a szintet.

1 éves

2009. márc. 19. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

nekem sikerult megsertenem mindenkit. szülés elott megbeszeltuk mindenkivel, hogy az elso hat hetben nem jonnek... meg is sertodtek a nagyszulok.


aztan megszultem, és persze jottek, a nem kivant okos dolgokkal egyutt

én eleg oszinte lélek vagyok, és megmondtam, hogy imadok mindenkit, de menjenek haza (anyóst após ide akarta koltoztetni tiszta joindulatból..en mondtam, hogy ne, erre a ferjemet kerdezte, aki nem tudta, hogy en mar nemet mondtam, igy igent mondott, mert anyósnak rossz otthon, nem azert mert kell..).. apossal az ilyen huzasai miatt lesznek meg bajok, de az anyam is ilyen.. szoval en oszinten elhajtottam mindenkit, segit a ferjem, tenyleg boldogulunk, nagyon jó igy harmasban, ha baj van, ott a nodokim, a gyerekdoki, a vedono, es a heim pal ugyelete, ahol barmit lehet kerdezni.


most meg vannak ram sertodve, de kezd elmulni. par het, és megnyugszanak, és nekunk is jobb igy, mintha megmondanak a tutit, es en idegeskednek.


vannak olyan nagyszulok, akik nagyon jol tudnak segiteni, vannak olyanok, akik nem. sajnos nekunk az utobbi jutott, de tenyleg nem tragedia, lehet igy is klasszul boldogulni.


Megsertettem őket - elmúlik, elfelejtik, finomabban nem értették meg. DE jobb igy, mintha mergemben mondok valamit, ami "talál", és ottmarad a "tüske", ha érted mire gondolok

2009. márc. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Pedig határozottnak kell lenned mert ez igy csak rosszabb lesz! Lehet, hogy ő csak jót akar de akkor is a te gyerkőcöd, nem neki kell nevelni! Én is mikor hazamentünk a kórházból első héten hazazavartam(szó szerint) Mindenkit! Kis lakásban laktunk akkor és beállított 2. nap mindenki! Kb. 15-en voltunk a lakásban és mindenki rákezdett, hogy most ezt csináld azt csináld, ezért sír azért sír!Kizavartam őket és megmondtam ne is jöjjenek egy darabig inkább,vagy telefonáljanak előtte!Engem nagymamám akasztott ki a nevelési ötleteivel, meg, hogy kevés a tejem!De mikor megláttam a 6hós babám kezében a tepertőt akkor betelt a pohár!:)
2009. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!