Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényelhetek gyedet ha szülés...

Igényelhetek gyedet ha szülés előtt nem dolgoztam hanem suliba jártam?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a gyes és a családi pótlék alanyi jogon jár, de igényelhetek gyedet ha középiskolába nappali tagozaton tanultam? Úgy hallottam az is beleszámít a 180 napba.
2009. márc. 16. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A 180 nap megéte csak az egyik feltétel, a másik feltétel az, hogy a szülés időpontjában legyen munkaviszonyod.
2009. márc. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam.Csak a GYES és a családi.
2009. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, hiszen a GYED-et a fizetésből számolják ki. Nem volt fizetésed, így a GYED-et se tudják kiszámítani.
2009. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 180 napba beleszámítanak a felsőfokú tanulmányok ideje is, mert az egyetem vagy főiskola alatt van biztosítási jogviszonyod.

De ezt csak akkor veszik figyelembe, ha van bármilyen munkaviszonyod, pl. 3 hónapig, és azt kell kiegészíteni!


Na megpróbálok érthető lenni:

Szülés előtt 3 hónapig dolgoztál. Ez ugye kevés, nincs meg a 180 napod... de előtte meg egyetemre jártál, akkor az egyetemi tanulmányok idejét is hozzászámolják, ésígy már meglesz a 180 napod. A tanulmányok beszámítása egyfajta kisegítés.


Hívd fel az illetékes minisztériumot, nagyon segítőkészek!

2009. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!