Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnék hordozókendőt varrni?

Hogy tudnék hordozókendőt varrni?

Figyelt kérdés
Tapasztalt ötleteket várok, milyen hosszú legyen (kezdő hordozókendő használó leszek), alacsony vagyok,és újszülött kortól szeretném használni. Néztem a bababoltban, de nem tudom pontosan milyen anyaga van? (Ha méteráruban kérnék hozzá anyagot pl.) köszi a segítséget!
2011. máj. 22. 05:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, ebből is van többféle, pontosan milyet szeretnél? Kötözős, karikás, csípőnhordozós-sima-belebújós (babaerszény),... És anyagát tekintve létezik rugalmas és nem rugalmas. Mindegyiknek megvan az előnye-hátránya. Rugalmas: szerintem kényelmesebb, de a nem rugalmas praktikusabb amikor már nagyobb a baba (súlyánál fogva nem nyújtla "le" magát, ott marad, ahova kötöd...)

Én kötözős-párti vagyok, de abból kb 5 méter anyagot kell megvenned, ráadásul jóminőségűt!!! És hiába csak a felét kell használnod (70cm széles kell), akkor is meg kell venned a hosszát (Bár őszintén szólva, nekem volt félhosszból is, franciavarrással toldva középen, úgy tuti nem szakad el...) Szóval maga az anyag sem olycsó, lehet h jobban jössz ki, ha használtan nézel egyet! Ha így teszel, ne XL-eset keress, nem az a leghosszab. Ha jól tudom, akkor LL (Nandu kendőknél pl.) Azzal mindenféle kötést meg lehet csinálni, a rövidebb szerintem használhatatlan (mert az általában kedvelt zsebes keresztehordozásra normálisan nem lehet megkötni. Nekem jelenleg Amazonas Jersey Sling van (nagyon jó minőségű, erős pamutdzsörzé anyagból, de őszintén, méteráruboltban nálunk ilyen jó anyagot nem láttam (11-12e Ft Brendon)

Liliputit már 7e Ft-ért is kapsz, az is nagyon jó:

[link]

Ennyiért anyagot biztos nem!!!!!

Itt pedig egy babaerszényvarrásos segítség:

[link]

Ez alapján én is csináltam, (nem használt erősebb ágyneműből) a 2. próbálkozásom tök jó lett, de én nem tettem bele szivacsot.

Ha még van kérdésed, csak írj!

2011. máj. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én flanellből varrtam,2m dupla széles anyagot hosszában elvágtam,és a rövidebbik végét összevarrtam,így kaptam egy 70cm széles,4m hosszú kendőt.Tudom,h mindenféle szuper anyagokat szoktak ajánlani hozzá,de ez nálunk 3 gyereket kiszolgált,és tökéletes állapotban tudtam elajándékozni utána.
2011. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!