Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hordozókendőt mikortól?

Hordozókendőt mikortól?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a hordozókendő, férjem már meg is lepett eggyel, bár a fiunkat még csak jövő hétre várjuk :)


Hány hónapos kortól "szállítható" ebben a baba?


2011. aug. 5. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Egész pici kortól, újszülöttként is fel tudod előre kötni a babát benne, elég szorosan rásimul a kicsire.

Mi 2hónapos kora óta használjuk, stabilan fogja a fejét, séta közben is tudom szoptatni(2éves örökmozgó mellett ez az egyik legjobb tulajdonsága, hogy nagyon mobilak maradtunk...:)

Jó kötözgetést.

Ha épp nem nyúznak keresek videót róla

2011. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:) Köszi a választ! Én is előre szeretném kötni, nem pedig a hátamra, csak úgy hallottam, hogy újszülöttként még nem lehet így hordozni.
2011. aug. 5. 16:11
 3/8 anonim ***** válasza:
én is úgy hallottam, 2 napos kortól használható
2011. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 2 hetes korától használtam, teljesen stabilan tartotta a fiamat. Jó hordozást:))
2011. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban! Első naptól lehet hordozni, eleinte elöl, "béka"-pozícióban, aztán terpeszben, utána meg, ha már tartja a fejét szépen, 3-4 hónapos kortól, mehet hátra. Nagyon jó dolog, megkönnyíti az életedet (meg a babáét is). :)

A Didymos német honlapján lépésről lépésre be vannak mutatva a felkötözési módok, meg youtube-on is van rengeteg, teljesen jól meg lehet tanulni. Persze a legjobb, ha egy rutinos hordozós anyuka vagy egy hordozós klub van a környéketeken, aki megmutatja. :)

2011. aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!!!


Rákerestem youtube-on és tényleg elég jó videók vannak :) Azt hiszem, jó párszor áttanulmányozom majd :)


Sajnos a környéken nem ismerek senkit aki meg tudná mutatni, de majd belejövök a videok alapján :)

2011. aug. 5. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, én amint hazamentünk a kórházból, használtam a 2 kisebbikkel (sajnos 12 éve még nem volt, amikor a nagyot szültem)

Youtube-on ezekre érdemes rákeresni:

-wrap sling

de a spanyol videók is szuperek: fular tejido (sávolyszövésű kendő), fular elastico (rugalmas kendő), cruz envuelta, cruz enolvente

Próbálj ki minél többet, lehet hogy a 20. lesz az, amit a babád is és Te is szeretni fogsz!!! (az enyémek pl a bölcső kötést ki nem állhatták... pedig azt néztem ki kezdetnek) Egy nagy macin gyakoroltam tükör előtt - ma már hátra is fel tudom kötni egyedül is :-)))

2011. aug. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a macin való gyakorlás nem is rossz ötlet! Ki fogom próbálni! :)
2011. aug. 7. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!