Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyors, egyszerű, költségkimélő...

Gyors, egyszerű, költségkimélő ételek?

Figyelt kérdés

7 hónapos a fiam, nap közben nagyon keveset alszik, így alig van időm főzni...ezért kellenének gyors receptek.Ne meg panelban lakunk, pici a konyha, nem is akarok ott melegedni.

És ami még nagyon fontos, hogy tényleg költségkímélőek legyenek!


2011. máj. 21. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajtos csirke, kell hozzá 4 főre igény szerint, de kb 80 dkg csirkemell és 2x40 dkg sajt, reszelve, egy kis főzőtejszin, liszt.

A csirkét szeletekre vágom, besózom, borsozom, 30 percet állni hagyom. Utána a csirke szeleteket kevés lisztbe beforgatom. Utána jénaiba valami kis zsiradék, rá a reszelt sajt fele, utána a hússzeleteket, rá a maradék reszeltsajt, és annyi főzőtejszin, hogy látszódjon, de ne lepje el. Kb 40 perc sütés.


A másik kedvencem: annyi csirkecomb, amennyit gondolsz, hogy megesztek, besózni, én vegyesborsozni szoktam, kicsit áll. Utána jénaiba kis sziradékot teszek, ráillesztem őket, közé vöröshagyma gerezdek, 1-2 fokhagyma gerezd, babérlevél és koriandermag kicsit összetörve. 1 cm viz alulra, és fóliával lefedem, sütőbeteszem, először átpárolom kb 30 percig. Utána pedig leveszem a fóliát, és ropogósra sütöm.

2011. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor nagyon nincs turelmem,sem idom fozni,akkor en majonezes krumplit dobok ossze:kb.1 kg.krumplit megfozol hejaban,meg ugy 4-5 tojast,mig ezek fonek,keversz egy kis majonezt,majd a krumplit,tojast osszevagod,1 kozepes nagysagu hagymat is koze apritassz,es osszekevered a majonezzel+so,bors.Mi nagyon szeretjuk,hamar kesz,es laktatos,es nem is draga.
2011. máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi nektek!

jöhet még:)

2011. máj. 21. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk tuti nyerő, és a gyerekek is szeretik (10 hós a legkisebb):

Felteszek főni egy adag spagettit vagy bármilyen kifőtt tésztát sós, olajos vízben.

Közben fogok egy olajos halkonzervet (tonhal, szardínia ...), azt beleöntöm egy serpenyőbe kis karikára vágott póréhagymával (sima hagyma is jó, de a póré kellemesebb), amikor a hagyma kissé megpuhult és a halat is jól szétnyomkodtam a fakanállal, felöntöm főzőtejszínnel (ha nincs otthon, akkor egy kevés tej is megteszi!), szórok rá bazsalikomot és oregánót (sót ide nem szoktam). Közben a tészta is kész, csak le kell szűrni. Ez 10 perc alatt készen van. Mivel általában előre kell dolgoznom (3 gyerek, ebből 2 a 2 és fél év alatti:-))), ezért tálaláskor megszórom a tányéron reszelt sajttal (trappista, edami, ami éppen van), és úgy mehet be a mikróba. Persze frissen még finomabb! Már ha szeretitek a halat... és garantáltan szálkamentes!

2011. máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi, ez is jó:)
2011. máj. 21. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Én tejfölös tésztát szoktam készíteni és sonkát, tarját kockára vágok, rászórom és még reszelt sajt is mehet a tetejére, ha van otthon. Kicsit Carbonarára emlékeztető íze van így a sonkától.


A lecsót rizzsel és virslivel nagyon szeretjük, szinte az egészet egyszerre teszem fel, mire a rizs megfő kész is, akkor a virslit is beleteszem, pár perc és kész. Tasakos rizst szoktam beletenni, 1 tasakkal elég. kb. 3-3 p radicsom és paprika.

2011. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


imádom ezt az oldalt. Sokféle képp leszűrheted, de 15-30 perc alatt készíthetőket linkeltem. Nagyon sok ételt készítettem már innen. Érdemes böngészni.

2011. máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi nektek is:)
2011. máj. 22. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!