Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen társast vagy más...

Milyen társast vagy más egyszerü játékot játszottál kiskorodban?

Figyelt kérdés
Èszre vettem,hogy gyerekeim jobban értékelik a jól bevált fa házikót,sakkot,malom játékot és mikádót régröl mint a mostani modern játékokat.Ha tudtok még hasonlót írjatok,köszi.
2011. júl. 22. 09:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor barkóbáztunk.

Vagy játszottuk az Amerikából jöttem, híres mesterségem címere játékot is.

Fekete-fehér-igen-nem játék.

2011. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Gazdálkodj okosan!! :)
2011. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Gazdálkodj okosan-t, imádtam vagy a Ki nevet a végén?-t
2011. júl. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz-felelek
2011. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Fekete-fehér igen nem játékot nem ismerem.

Elmondanád a lényegét?

2011. júl. 22. 10:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Golyózás:)

Gumizás (bár ez inkább mozgásos játék)

Fonaljáték : [link]

A marokkó, sakk és a malom nálunk is megvolt.

Mellette kártyáztunk: zsír, snapszer, makaó.

Ország-város, amőba

2011. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A fekete-fehér-igen-nem játék lényege az, hogy a beszélgetés során ne mondja ki a másik fél a tiltott szavakat (fekete, fehér, igen, nem). Általában ketten játszák, de többen is lehet. A két fél beszélget egymással, kérdezgetik egymást, és az veszít, aki a leghamarabb kimonja a tiltott szót.


Ezen kívül jó még az ország-város-fiú-lány-növény-állatt-tárgy játék,


Aztán valaki mond egy szót (pl. almA), akkor a következőnek "A" betűvel kell mondania egy szót (pl. AndráS), majd a másiknek "S" betűvel. És ugyan ezt el lehet játszani úgy, hogy az utolsó szótaggal kell mondani. ;)

2011. júl. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon jó!
2011. júl. 22. 10:20
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

10:04-es (első voltam)

Úgy kezdődik, hogy fekete-fehér-igen-nem, mit vettél a pénzeden?

És akkor válaszolsz, hogy pl. táskát.

Másik kérdezi, hogy kék?

Te nem mondhatod ki az igen-nem-fekete-fehér szavakat. Úgyhogy mondod pl, hogy részben.

Erre ő: Akkor fekete?

Te: majdnem..

stb, így megy tovább.

A lényeg, hogy a 4 szót neked (a válaszolónak) tilos kimondani. Nagyon jó játék, hisz fejlesztheti a kifejezőképességet.

2011. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Segítsetek, mert nem jut eszembe pár játék hivatalos neve, de körbeírom:


#1: Volt az a kereszt alakú dolog, amit krétával rajzoltunk a földre, követ kellett dobni és addig ugrálni, majd vissza és ha a szélreléptél akkor bukta


#2Gumizás. Egy nagyon hosszú gumit össekötöttünk, két lány lábára húztuk és azon kellett ugrálni, keresztül-kasul, gumival, anélkül


#3keresztapum, unokanővérem apuja faragott nekünk fából táskát, papucsot, ezt azt és azzal nőieskedtünk, vagy fakanálból csináltunk bábot és azzal báboztunk.


#4 kemény 3 darab barbie babámnak gyártottam ruhákat 5-6 évesen:o)


#5 sok társasunk volt; volt egy ilyen minden egyben családi játék volt benne vagy 20-30 féle sakk,malom, menj végig a pályán, nemistudm mi még; meg volt az a vásárlós, de mi is annak a neve?

2011. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!