Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek mások pénztárcájában turkálni?

Figyelt kérdés
Nem provokálni akarok, csak számomra ez annyira furcsa, egyetlen más országban nem tapasztaltam, hogy emberek 10 perces beszélgetés után megkérdezik, hogy mennyit keres, miért költ annyit amennyit, mennyi hitele van, hogy jön ki a pénzből. Itt is megszámlálhatatlanul sok kérdés ilyen jellegű. Talán azért, ha valaki írja, hogy neki rosszabb, akkor jobban érezzék magukat. Vagy sajnáltatni akarják magukat. Nem értem. Évekig éltem külföldön, de soha senki nem tett fel ilyen tartalmú kérdést. Itthon meg lépten-nyomon.
2011. máj. 19. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerintem az embereknek anyagi gondjaik vannak, és kíváncsiak, hogy mások hogy oldják meg, mennyiből, hányan és hogy jönnek ki. Külföldön nyilván nincsenek ilyen "nyomi" fizetések. :((
2011. máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engem ezért érdekel, el is olvastam a válaszokat, én is válaszoltam.
2011. máj. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt csak így név nélkül szeretik kérdezgetni, valójában pont hogy nem illik, és nem is szokták megkérdezni. Külföldön meg pont hogy sokkal elfogadottabb, ha valakitől megkérdezik, hogy kb mennyit keres. Legalább is én pont a fordítottját tapasztaltam annak, amit te.

Az más kérdés, hogy olyat meg szoktak kérdezni, hogy ki mennyire jön ki a pénzéből, de azért azt sem 5 perc ismerettség után (maximum az idősebbek), de úgy általában én azt látom, hogy a neten megy a turkálás a pénztárcában, élőben viszont nem igazán kérdeznek ilyet. Maximum a másik háta mögött szokás arról pletykálni, hogy az xy bezzeg milyen jól el van eresztve, fene a pofáját.

2011. máj. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert kezd egyre kilátástalanabb lenni az élet, és ha az ember talál olyat aki hasonló pénzügyi körülményekkel rendelkezik, kicsit megnyugtatja, hogy más is megtudja oldani a problémát, vagy más is úgymond szenved..nincs egyedül a pénztelenségben. Plusz ott van az is, hogy megbeszélik, ki hogy tud spórolni. Ez olyan sorstársféleség, és segítséget is nyújthatnak az emberek egymásnak, hiszen valaki lehet nem is tud ezen vagy azon spórolni és mégis rájön, hogy lehet...ebbe semmi rosszindulatúság nincs, egyszerűen az elkeseredettség viszi rá az embert ilyen kérdésre. Hidd el ha mindenki a munkájával félmilliót keresne, nem számolgatná a hó végén a kenyérre valót, akkor nem lennének ilyen kérdések. Külföldön kicsit másabb az életszínvonal...legalábbis nagyon sok országban.
2011. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Mentek a zöld kezek :) Továbbra is írhat még bárki.
2011. máj. 20. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem turkálok senkiében, de az összehasonlítás végett jó tudni, hogy mások is élnek hasonló körülmények között, mint mi. Ez egy nagyon picit megnyugtat :)

Mondjuk az meg nagyon tud zavarni, amikor olyanról tudom meg, hogy mennyit keres, aki nálunk sokkal kevesebbet dolgozik, ráadásul mellette van ideje eljárni edzeni, tanulni, szórakozni stb.


Még régebben volt olyan velem, hogy jó pár hónapig dolgoztam egy helyen fika pénzért és egy ilyen "turkálós" beszélgetés során a kollégáim szóltak, hogy nyugodtan kérjek fizetésemelést, mert ők többet kapnak. Így hát kértem és kaptam :)

Tehát ebben az esetben jó volt a turkálás, mert kiderült, hogy engem jól átcsesztek...

2011. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!