Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED után munkába állás...

GYED után munkába állás témában jogszabály hol találok?

Figyelt kérdés

Megyek vissza dolgozni csak még szabin vagyok 2 hétig! Egyenlőre ködösítenek, mert a főnök ismerőse helyettesített engem az elmúlt 2 évben! Nem nagyon akarja vissza adni a munkám és össze-vissza habog a főnököm is!

Két emberes a munkánk egy irodában és most hárman leszünk, ami nem lehetséges!

Hallottam olyat is kolegáktól, hogy a munkám kettéosztja (csak, hogy ne kelljen kirúgnia ezt a helyettesem) és bért csökkentene! Ki vagyok bukva!

Ugye, ezt nem teheti meg??

Olvastam, hogy a kismamának vissza kell kapnia a régi munkakörét és bért sem csökkenthet!

Hol találok erre vonatkozó jogszabályt!


2011. máj. 8. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,


b) a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,


c) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság (139. §),


d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],


e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő,


f) a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak a behívóparancs, a polgári szolgálatnak a teljesítésre vonatkozó felhívás kézhezvételétől számított,


g) a külön törvény szerinti rehabilitációs járadékban részesülő személy esetén a keresőképtelenség teljes,


h) a külön törvény szerinti, örökbefogadás előtti kötelező gondozásba helyezés esetén az örökbe fogadni szándékozó munkavállalót - közösen örökbe fogadni szándékozó házastársak döntése alapján a gyermek nevelésében nagyobb szerepet vállaló házastársat - érintően a kötelező gondozásba helyezéstől számított hat hónap, illetve, ha a gyermek a hat hónap letelte előtt kikerül a gondozásból, a kötelező gondozás


időtartama.

2011. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tehát a gyerek 3 éves koráig nem mondhat fel rendes felmondással. Valószínűleg felajánl egy közös megegyezésest-amit nem kell elfogadni.


Ez alól kivétel, ha határozott idejű szerződésed van, akkor nincs felmondási védelem.

2011. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja és ha nem tud az eredeti munkakörödben foglalkoztatni, felajánlhat másikat, amit te nem vagy köteles elfogadni. A gyerek 3 éves kora után 30 nappal élhet a rendes felmondással.
2011. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Határozatlan időre kötöttük a szerződést 16 évvel ezelött!

Remélem az is igaz, hogy a munkakörömet is vissza kell kapnom! Nem egyezkedek, maradni akarok jók a kollegák közel van a lakhelyemhez! Így kimerem nyitni a szám a főnökömmel szemben!

2011. máj. 8. 14:03
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon aranyos vagy!

Sokat segítettél!

2011. máj. 8. 14:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként minden nagyobb városban van Jogpont iroda. Keresd fel őket, ott ingyenesen adnak tanácsot ilyen ügyekben munkaügyi jogászok. www.jogpont.hu
2011. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok jó jogszabály értelmezésben, de én úgy emlékszem, hogy abban az esetben vagy védett, ha GYES-en vagy. Egyébként a gyerek egy éves koráig jár védettség, 3 éves korig csak abban az esetben, ha GYESt kapsz. Akkor viszont nem mehetsz vissza csak 6 órában és fizetés csökkentéssel is jár.
2011. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem GYES, GYED vagy TGYÁS van a jogszabályban, hanem gyermek születése és gondozása miatt igénybevett fizetés nélküli szabadság, ami 3 évre jár. Mindegy, hogy melyiken van a kérdező.
2011. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Viszont 8 órában nem dolgozhatsz, csak 6-ban, ami kevesebb fizetés. Vagy átruházod valakire a gyest és akkor dolgozhatsz 8 órában.
2011. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Viszont ha a kérdező visszamegy 8 órában dolgozni, akkor le kell mondania a gyesről,és így már nincs is fizetés nélküli szabadságon.
2011. máj. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!