Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék még egy babát, de a...

Szeretnék még egy babát, de a férjem nem. Vajon megváltozhat a véleménye?

Figyelt kérdés
11 hónapos a babám, és szeretnék még egyet, mindig is kis korkülönbséget szerettem volna. A férjem viszont már nem szeretne többet se most, se később. Az okok, hogy építkeznünk kell, és a hitel miatt nem tudnánk kijönni a pénzből, illetve, hogy egy házban lakunk az anyósommal, és az egyedülállo sógornénkkal aki hazaköltözött két kicsi gyerekkel. Szóval szerinte van itt bőven gyerek.
2011. máj. 5. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vállalnék be így másik babát! Várnék,amíg nem sikerül külön költözni,saját házba,vagy albérletbe. Ha csak magatok lennétek egy házban,akkor bíztatnálak,még tippet is adnék, de így...
2011. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az egy dolog, hogy te kis korkülönbséget terveztél, de ilyen körülmények közé tényleg ne szülj. Később, ha rendezettebb a helyzet, a férjed is könnyebben hajlik majd rá :)
2011. máj. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos ez van. Saját házunk nem lesz, mert ahhoz olyan nagy hitelt kell felvenni, ami nagyon sok. Így ehhez a házhoz lesz hozzáépítve. Így kevesebb pénzből megússzúk. Szóvaé ez a helyzet marad.
2011. máj. 5. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy később sem akar majd másik babát. Csak nehogy úgy járjatok, mint mi. Amikor a fiunk kicsi volt, én is folyamatosan rágtam a férjem fülét, hogy legyen kistestvér, de a férjem hajthatatlan volt, mindig az anyagiakra és az életkorunkra hivatkozott (akkoriban 33 és 43, szóval igazán nem voltunk öregek). Valóban volt egy elég nehéz periódus az életünkben, ami akkor nagyon megijesztett minket, de így visszagondolva, nem volt semmi extrém, csak jobban meg kellett húznunk a nadrágszíjat, de mindig, minden számla ki volt fizetve, mindennap volt mit ennünk, stb. Aztán, az ötvenhez közeledve a férjem ráébredt, hogy mégis szeretne még babát vállalni, babusgatni, nevelgetni. Évek óta, egyre reménytelenebbül várjuk, hogy még egyszer felénk repüljön a gólya és sajnos lassan kifutunk már az időből, ketyeg a biológiai óránk.
2011. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, hogy ahol elfér ennyi gyerek, ott még egy se jelenthet olyan nagy problémát. Gondolom az anyóssal és a sógornővel nem közös kasszán éltek, tehát ez nem befolyásolhat. Én csak ezért nem mondanék le arról, hogy szüljek. Sok jó ember kis helyen is elfér. Szerintem beszéld rá a férjedet, győzd meg róla.
2011. máj. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsővel értek egyet.
2011. máj. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz rá mondjuk havonta egyszer, vagy hébe-hóba sóhajts egy nagyot, de ne rágd folyamatosan a fülét. Közös döntés kell legyen.
2011. máj. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekünk van egy nagy fiúnk (a férjemé, de sokat van nálunk) és két kicsi lányunk (3,5 és másfél évesek). Én is nagyon szeretnék még a közel jövőben még egy babát, de a férjem inog. A kicsi születése után azt mondta, hogy tuti nem kell több gyerek, aztán egy nap megszólalt: szerintem jöhet még egy gyerek, mert végül is csak az első év a zútós :)) Lehetne vele vitatkozni, de nem akarok, mert az a lényeg, hogy akar még gyereket. De egy hónapja pl amikor újra ez került szóba, akkor azt mondta, hogy nem kell több, mert az nagy felelősség anyagilag. Ha az eszemmel nézem, akkor igaza van, de ha a lányokra nézek, azt érzem, hogy még nem teljes a család. Legalább még egy baba kell ide. De persze semmi esetre sem hoznám olyan helyzetbe a férjemet, hogy bocs, de terhes vagyok. Ha nem változik a véleménye, akkor kénytelen leszek megelégedni a jelen helyezettel. Én azt a taktikát követem, hogy felhívom óvatosan a figyelmét a sok gyerekes családokra az utcán, a tv-ben, ha lahhok, vagy olvasok ilyen családokról, akkor este elmesélem neki + mindig nyomatékosan elmondom neki, hogy én nagyon szeretnék még, és ha ő úgy döntene, akkor én holnap vállalnám...csak hogy tudja :) remélem sikerülni fog megbeszélnünk ezt, mert a gyermekvállalást ne lehet lenyomni a másik fél torkán mondva, hogy majd csak megbékél a szituval. legalábbis én nem így szeretném, pedig tudom, hogy ha terhes lennék, eszébe sem jutna olyat kérni, hogy vetessem el. A házasságom őszinte és nem tudnék ilyen teherrel együtt élni...
2011. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az általad felvázolt helyzetben nem vállalnék újabb gyereket. Még az első is pici, építkezés előtt álltok, a férjed nem szeretné, bőven vagytok lakótársak... abszolút nem ideálisak így a körülmények, várnék 2-3 évet!
2011. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!