Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megváltozhat anyám véleménye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozhat anyám véleménye a dologról? Egyáltalán szükséges a jóváhagyása?

Figyelt kérdés
Pár napja beszélgettem anyukámmal a barátomról, és valamivel kapcsolatban visszakérdezett anyukám, hogy akkor nem lesz majd templomi esküvő? (természetesen vicces kérdésnek szánta, mivel 14 éves vagyok) és mondtam neki, hogy nem, különben meg sincs keresztelve a barátom. Anyu ezen nagyon kiakadt, hogy ha komolyra fordul a dolog, akkor így majd nem lehet templomi esküvő. Én mondtam neki, hogy ha meg lenne keresztelve és komolyra fordulnának a dolgok, akkor se lenne templomi esküvő, mert szerintem nincs értelme. Nem vagyok vallásos, bár meg vagyok keresztelve, anyu is nagyon jól tudja, hogy mit gondolok az egész hitről. Erre ő közölte, hogy ő viszont templomi esküvő nélkül nem adja jóváhagyását. Ennyivel le is zártuk a témát, és tudom elég nagy hülyeség 14 évesen ezzel foglalkozni, de idegesít a dolog, hogy anyu így meg akarja szabni, hogy milyen lehet életem remélhetőleg egyik legboldogabb napja. szerintetek??
2009. jan. 18. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy Te is irtad: még korai ezen gondolkodni:)

HAbár, ha komolyra fordulna a dolog pár év múlva akkor ne aggódj anyukád előbb- utóbb belenyugszik. Másrészt meg ha meggondolnátok magatokat esküvő előtt megkeresztelik a párodat, és nem fog semmibe kerülni:)

nálunk ez forditva van, a párom a nagyon vallásos(ő katolikus) én meg református...és biztos vagyok benne, hogy anyukám szemét fogja csipni ez a kaolikus szertartás, miegymás, de én egy ennyit megteszek a páromért, a kapcsolatunkért. Ha meg valakinek nem tetszik irjon haza.

szerintem ne aggódj, vannak, s ne úgy legyen de lesznek ennél nagyobb gondjaitok.

Üdv:)

2009. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a házasságkötés idején már nagykorú vagy, nem szükséges hozzá anyukád engedélye, szerintem ő sem gondolta komolyan. Mire felnősz, meg fog barátkozni a gondolattal, hogy nem vagy olyan vallásos, mint ő, csak most valószínűleg megrázta kicsit a dolog.
2009. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Érdekes a kérdésed.

Személy szerint nekem is az jut eszembe,hogy mit parázik Édesanyád már 14 éves korodban az esküvődön,mert:

1.A mai világban az átlag házasodási életkor 26,3 év,tehát még olyan 12 éved van minimum,ha ezt veszem,és az még elég sok ahhoz,hogy 300 fokos fordulatot vegyen az erről alkotott véleménye.

2.Ha nem vagytok mélyen vallásosak,akkor én sem értem,a templomi esküvő miért olyan fontos?!

3.Ha a jelenlegi,de közel sem biztos,hogy leendő párod(már bocsi,manapság ritkaság,hogy aki 14 évesen a párom,az lesz a férjed is) nincs megkeresztelve,csak felesleges,és plusz bonyodalmakat jelentene,arról nem is beszélve,hogy itt már vallásosságról,és mély vallásról szó sincs.Templomi esküvőt pedig sztem mély hit nélkül csinálni,hogy is mondjam,magamutogatás,és képmutatás,és ez a finomabb kifejezés...

P.S:Arról nem is beszélve,hogy azon családokban sztem,ahol a vallás nem játszik mindennapos szerepet,ott folyamatos problémát,és lelki tusát jelenthet az Isten előtti házasság tudata akkor,ha a kapcsolat,mint ma oly sok,az idő múlásával megszakad,de hiába mondja ki a bíróság a válást,Isten előtt akkor is házasok lesznek az elvált felek,ami tény nagyon sok embernél frusztráltságot idéz elő.Sztem ezen Édesanyád ráérne akkor gondolkodni,ha már megkérték hivatalosan a kezed.Melody

2009. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen még neked is korai ezen gondolkodni, egyébként pedig mire oda kerültök, akár neked akár anyukádnak is megváltozhat a véleménye. Sőt, lehet, hogy addigra egy másik fiú mellett leszel nem is a mostani párod mellett.
2009. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nem kell anyukad engedelye

nekem az aposom mozdult ra nagyon a templomi eskuvore, en mondtam,hogyha akar, akkor vegye el ujra az anyosom :D mi titokban eskudtunk, csak mi, meg a két tanu


amugy meg nehogy mar anyukad mondja meg, milyen eskuvod lesz. tudom, korai, de voltam olyan eskuvon, amit a szulok szerveztek, latszott is rajta, meg voltam olyanon, amit maga az ifju par, na az klassz volt.

tudod, generaciós ellentétek :D


amugy az anyak ilyenek, a legjobbat akarjak, egy gond van, hogy azt akarjak, ami SZERINTUK a legjobb. ez az elso 10 evben tok jo, 10-16-17 eves korig komprumisszumokat kell kotni, 18 eves kor utan meg a "gyermek" tudja mi a legjobb neki, a szulonek tamogatnia kell, akkor is, ha nem ert vele egyet, és ha megis a szulonek van igaza, akkor nem "en megmondtam"-ozni kell, hanem segito kezet nyujtani.

ez ilyen egyszeru, csak valahogy a szulok nehezen latjak be.

2009. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem kell az engedélye, de azért gondolj bele mlyen rossz lenne ha ő nem örülne veletek a nagy napon. dekitudja mi lesz még addig gondolhatod te s másképp meg az akkori párod is.
2009. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Először is klassz anyukád van (komolyan!!!)14éves vagy, de amit írtál, abból látszik, hogy komolyan vesz Téged és azt, h kapcsolatod van! A mai világban ez nagyon jó!

Kérdésedre a válasz:

1. Ha nem töltötted be a 18. életévedet, akkor csak szülői jóváhagyással, nagykorúsítva mehetsz férjhez.

2. Ha a szüleid állják a lagzi, esküvő költségeit, akkor elképzelhető, hogy előállnak templomi esküvő-javaslattal, ha ők úgy képzelték el.

3. Bármennyire is romantikus a lányszöktető mese, szerintem nagyon szép dolog, amikor a szülők "áldásukat adják" az ifjú párra. Bár ez nem követelmény vagy elvárás, és jogilag sem jelent semmit, szerintem szép gesztus.

ÉS még: természetesen anyukád, de akár még a Te hozzáállásod is változhat.

2009. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a választ!

Én is nagyon remélem, hogy anyunak megváltozik a véleménye, és ezt a dolgot sikerült ezzel az egy beszélgetéssel túllépni:)

Kedves utolsó válaszoló, én is így gondolom, hogy szuper anyukám van, vannak dolgok amikben nem egyezik a véleményünk, de alapvetően olyan mintha a legjobb barátnőm lenne. És annak ellenére, hogy tudja, hogy a barátom nincs megkeresztelve, ugyanannyira kedveli mint eddig, pl.: tegnap meghívta vasárnapi ebédre. Meg úgy amúgy mindenkinek dicsekszik,hogy milyen csodálatos fiúm van, és nagyon igaza is van persze:D

Szóval úgy néz ki, nem is igazán érdekli a dolog, szerintem ő is átgondolta a dolgot.

2009. jan. 19. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!