Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi legyen így anyóssal?...

Mi legyen így anyóssal? Legszívesebben el sem mondanám neki!

Figyelt kérdés

Szóval most derült ki, hogy babát várok! De még csak pénteken megyek uh-ra, szívhang még nem lesz, de remélem petezsák már igen!

A lényeg,hogy megbeszéltem a párommal,hogy legalább a szívhangig nem mondjuk el senkinek! Na jó, én anyunak elmondtam, de ő a legjobb barátnőm!

Tegnap anyós (amióta tudja,hogy próbálkozunk kb. naponta rákérdez) mondta,hogy szóljak ám, ha van baba, mert az ő barátai már nagyon várják a hírt! Na itt nem tudtam megszólalni! Ad 1: a 12. hétig senkit nem hallottam még,hogy reklámozná. Ad 2: esetleg hagy döntsük már el mi a férjemmel, hogy mikor "adunk" fel hirdetést!

Most nem tudom mi legyen, mert szívem szerint a uh után sem mondanám el neki, mert tuti,hogy rohan a barátaihoz. Némelyik olyan pletykás,hogy ennyi erővel tényleg kiállhatnék a sarokra ordibálni!:)

De ha anyuéknak, tesóméknak szólunk neki meg nem, akkor a párom is megsértődik, meg anyós is!

Most egyenlőre megkértem a férjem,hogy a nővérének se mondja el, mert tuti elkotyogná anyósnak, akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad!

Hogy csináljam, hogy jó legyen?


2011. ápr. 18. 09:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, igazad van, a 12. hét után is lehet baj, csak akkor már kevesebb rá az esély!

Anyuék egyik ismerőse annyira örült az első unokának, hogy szerintem a lány épphogy pozitíva pisilt, már mindenki tudta. Aztán a 8. hétben elment a baba és mindenki kérdezgette még hetek múlva is, hogy mi van! Éppen én is belenyúltam!

Ettől akarom magam megkímélni!

2011. ápr. 18. 15:14
 12/13 anonim ***** válasza:
12.54 a legnagyobb tisztelettel,de nem tudok egyet érteni veled.Szerencsés vagy,hogy nem élted át amit mi.Az összes terhességek fele,az ismert terhességek negyede vetéléssel végződik,és nagy százalékban az első trimeszterben.Persze később is lehet gond,nem vitatom.De képzeld el azt a szitut,mikor egy hónappal a dolog után,a saját esküvőmön odajött a vidéki rokon,aki a babáról azonnal tudott,a vetélésről már elfelejtették "tájkoztatni",azt találta mondani,hogy nahát nem is látszik,hogy 3 hónapos vagy,és ez nem egyszeri eset volt,még nagyon sok ilyen helyzetbe kerültünk a férjemmel együtt.Utólag sajnálom,hogy azonnal elmondtuk mindenkinek.Mint már írtam,a kisfiammal már óvatosak voltunk.A negatív gondolatokról meg csak annyit,hogy nem vonzhattam be őket,hiszen nem tudtam a babáimról,mire tudomást szereztem a létezésükről,az egyikük már nem élt,a másiknak egy hétig örülhettem...
2011. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12.54 -es

Szerencsés vagy,hogy ennyire pozítívan álltál hozzá.

Én is,de sok rosszat olvastam,halottam,így én nem mertem világgá kürtölni,csak a 12.hét után.Abban amit írtál igazad van,de hát van aki jobban fél,más meg egyáltalán nem.Ki hogy,de szerintem anyósnak akkor is tiszteletben kellene tartani a kérdsező kérését,és titokban tartani addig ameddig mondja.

2011. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!