Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi legyen így anyóssal?...

Mi legyen így anyóssal? Legszívesebben el sem mondanám neki!

Figyelt kérdés

Szóval most derült ki, hogy babát várok! De még csak pénteken megyek uh-ra, szívhang még nem lesz, de remélem petezsák már igen!

A lényeg,hogy megbeszéltem a párommal,hogy legalább a szívhangig nem mondjuk el senkinek! Na jó, én anyunak elmondtam, de ő a legjobb barátnőm!

Tegnap anyós (amióta tudja,hogy próbálkozunk kb. naponta rákérdez) mondta,hogy szóljak ám, ha van baba, mert az ő barátai már nagyon várják a hírt! Na itt nem tudtam megszólalni! Ad 1: a 12. hétig senkit nem hallottam még,hogy reklámozná. Ad 2: esetleg hagy döntsük már el mi a férjemmel, hogy mikor "adunk" fel hirdetést!

Most nem tudom mi legyen, mert szívem szerint a uh után sem mondanám el neki, mert tuti,hogy rohan a barátaihoz. Némelyik olyan pletykás,hogy ennyi erővel tényleg kiállhatnék a sarokra ordibálni!:)

De ha anyuéknak, tesóméknak szólunk neki meg nem, akkor a párom is megsértődik, meg anyós is!

Most egyenlőre megkértem a férjem,hogy a nővérének se mondja el, mert tuti elkotyogná anyósnak, akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad!

Hogy csináljam, hogy jó legyen?


2011. ápr. 18. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen pletykás, mondjátok el neki is, de kérjétek meg nyomatékosan, hogy ne reklámozza!!! Sajnos tényleg a 12. hétig nem szokás elmondani, nekem pld. 10 hetesen ment el a babám anno, és nagyon nehéz volt utána mindenkinek "magyarázkodni", hogy most mi is van... Kíméljétek meg magatokat az ilyesmitől, bár remélem, hogy minden rendben lesz, sok sikert a picihez!
2011. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok a babához! :-)


Hát én bizony még várnék a nagy hírrel, talán a tesódéknak sem kellene elmondani egy darabig, elég, hogy anyud tudja és szurkol értetek. Sztem kérd meg őt is, hogy még ne szóljon senkinek. Majd pár hét múlva...

Anyósnak meg mosolyogva bólogass mindig, hogy persze-persze, próbálkozunk... majd szólunk ha biztosat tudunk, hát hogyne...

A 10-1. hét környékén ráér megtudni, mint ahogy a családod nagy része is. Szerintem legalábbis :-)


Bár én úgy voltam vele, hogy legszívesebben piros filccel a homlokomra írtam volna hogy mindenki tudja :-D, csak féltem attól ,hogyha valami balul üt ki, akkor meg rajtam csámcsognának. Szóval mi vártunk kb a 3. hónapig (nem egészen) a rokonságnak szétkürtöléssel. Addig a mi csodás titkunk volt :-)

2011. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A te anyósod az egyik véglet, az enyém a másik volt. Mi 12 hetesen mondtuk el mindenkinek (én szüleimnek is, meg anyóséknak is), de anyósom egyáltalán nem volt feldobva a hírtől, és nemhogy újságolta volna legalább a rokonoknak, mindenki előtt titkolózott. A legtöbb rokonuk, barátjuk, másodkézből ilyen-olyan pletykák alapján tudták meg, hogy jön a baba, és el volt mindenki képedve, hogy hogy nem dicsekedett a leendő nagymama...


Szóval valahol a kettő közötti egyensúlyt kéne megtalálni. Mondjátok el szerintem anyósnak, de emeljétek ki a kritikus 12 hetet, hogy annyit legyen szíves kivárni a híreszteléssel, mert bár nem szabad a rosszra gondolni, de addig sajnos bármi előfordulhat! Szerintem mivel anyukádnak már elmondtad, a férjeddel szemben is csúnya dolog lenne, hogy az ő anyjának meg nem szóltok (még ha esetleg anyósért nem is rajongsz, a férjed miatt el kellene neki is mondani)

2011. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsőhöz kell csatlakoznom sajnos.Az első babánál sajnos mindenki tudott róla azonnal,és hát utána a rossz hír nem terjedt olyan gyorsan:(

A kisfiamat mindenkinek csak a 12.heti uh után mondtuk el,beleértve anyukámat is.Nagyon nehéz volt,de nem akartam soha többet olyan kínos helyzetbe kerülni.

2011. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát igen, alapjáraton én is így gondoltam, hogy szűk családnak mondjuk, de megkérjük őket,hogy senkinek egy szót se!

De ez a tegnapi beszólás megrengetett abban,hogy valóban be tudná-e tartani. Sőt sajnos biztos vagyok, hogy nem!

Egyébként anyum sem érti, hogy ez hogy nem jut valakinek egyből az eszébe. Neki az volt az első mondata,hogy nagyon örül, de még ne reklámozzuk!

Csak attól félek,hogy megsértődik!

2011. ápr. 18. 10:08
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám sajnos már nem él, apukámnak csak a 8. héten mondtuk el. A bátyáméknak csak a 11. héten, de másnap már a fél város tudta. Szóval örülök, hogy neki nem szóltam előbb, mert ha baj lett volna, akkor nem szívesen magyarázkodtam volna.

Anyósomék pl. csak a 14. héten tudták meg. Akkor mentünk hozzájuk látogatóba (messze laknak), addig meg telefonon nem akartunk szólni. Nem sértődtek meg, nagyon örültek a hírnek.

Szerintem elég, ha anyukád tudja. Beszéld meg a férjeddel is az aggodalmadat, és egyezzetek meg közösen, mikor mondjátok el.

2011. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem jó viszonyom van anyóssal szerencsére,de én nem bírtam magammal.6 hetes és 3 napos voltam mikor megtudtam hogy baba lesz hivatalosan.Első tesztnél 5 hetesen tesómnak mondtam el először a hírt hogy lehet baba van a pocimba.Aztán mikor az orvos megerősítette egyből utaztunk le anyuékhoz elmondani a hírt,utána másnap haza jöttünk (anyóséknál lakunk)és elmondtuk nekik is.De mindenkinek megmondtuk hogy ne reklámozza.Az én anyósom is nagyon akart már unokát,de nem mondta el senkinek:))12 hét után kérdezte hogy eldicsekedheti már?És nem akartam elhinni hogy senkinek nem mondta még el (testvérének sem)és tényleg nem.Ott voltam mikor a huga megtudta és láttam azt a megdöbbent örömöt amit nem lehet megjátszani.Én azt mondom hogy várj 1-2 hetet az még bele fér szerintem párodnál is és mond el neki mindenképpen.Nehogy vegye rajtad észre,mert abból nagyobb balhé lenne szerintem.

Gratulálok és sok egészséget kívánok neked és a babádnak is:))))

2011. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy következő beszélgetés alkalmavál anyósnak elmondanám, hogy szólunk, ha baba lesz, de kizárólag akkor, ha megígéri, hogy egy ideig titokban tartja.

Meglátjátok hogy reagál, én ettől tenném függővé, hogy pár napon belül megtudja-e a jó hírt, vagy csak hetekkel később.

2011. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű,ne mondjátok el csak a 12.hét után.Én a megbízható anyukámnak rögtön elmondtam a pozi teszt után,anyósomnál megvártuk a 12.hetet,mert tudtuk,hogy világgá kürtöli.Lehet úgy is,hogy ne sértsd meg,mond azt majd,hogy sokat fájt a pocid,meg az első 12 hét kritikus,féltél is.Nem lehet belőle sértődés,de ha mégis,az nem a te hibád.Gratulálok egyébként :)
2011. ápr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

most egy kicsit talán durva lesz, amit írok, ne haragudjatok!

Előre bocsátom, hogy gratulálok Neked és minden válaszoló kismamának, sok boldogságot kívánok a terhességhez is, a babázáshoz is.

Sajnos olyan is gyakran van, hogy a 12. hét után sokkal derül ki a nagy baj, vagy akár születéskor, akármikor. Ne legyen ilyen senkinek, de előfordult már sokakkal. És nyilván pocakosan már az ember nem tagadhatja le, nyilvánvaló, hogy terhes (volt), és ezt egy idő után, ha vársz a 12. hétig, ha nem, minden rokon és barát tudja, hogy babátok lesz. Ha valakinek sokkal később derül ki, hogy baj van, akkor is ugyanilyen szituációba kerül majd. Szerintem mindegy, hogy mikor sajnálkoznak az emberen, vagy mikor kérdezik vigyorogva, hogy na, hogy van a pici? a 6. hét vagy a 12. hét után, vagy 1 év elteltével, ha már nincs vagy meg sem született az a pici :(

Ezen okból kifolyólag és azért, mert a pozitív gondolatok pozitív eseményeket vonzanak be, én azonnal tudattam mindkét babámat mindenkivel, örültem, ragyogtam, hála istennek nem is lett semmi baj egyikükkel sem, nem is gondoltam babonákra. Szerintem mondd csak el, mosolyogj, örülj neki, legyetek nagyon boldogok!!!!

2011. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!