Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tesz-veszes anyukák! Mi...

Tesz-veszes anyukák! Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Tesz-veszen megvettek tőlem egy kabátot. A hirdetésben csak tájékoztató jellegű postaköltség volt (fel hivtam erre a figyelmet is), és ez csak a postaköltség felét fedezi. A vevő leütés után utalt is.

Ha feladom 390 forint minuszban leszek. Írjak, hogy legyen szives utalni még 390 forintot?


2011. ápr. 5. 13:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
igen, írd meg pontosan, hogy mennyit vársz még. Viszont én sem örülnék, mert amikor megírtad a bankszámlaszámod, akkor meg kellett volna írnod a pontos összeget is.
2011. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Bocsika, de mi álltunk már a másik oldalon. Hozzáteszem, hogy olyantól vásároltunk, aki profi eladó volt, több ezer lefolytatott üzlettel. Ami azt jelenti, hogy azért illene tudnia, minek mennyi a feladási díja.

Így amikor még kért tőlünk 120 Ft-ot, elhajtottuk a fenébe, nehogy már ne tudja egy nyomorék mérlegre rátenni az árut.

És ha a mi szemszögünkből nézed a dolgot: csak 10 emberrel játssza ezt el, máris nyert pluszban 1200 Ft-ot. Na ez nem frankó...

2011. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Amennyi postaköltség a terméklapon szerepelt, annyiért vagy köteles odaadni a terméket. Utólag nem kérhetsz el semmit postaköltségre.

Sajnos ezt bebuktad.

2011. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt most nyeld be, s legközelebb add meg a pontos postaköltséget. Azért, hogy ezt az összeget neked elutalja, valószínűleg bankköltséget kell fizetnie. Már eleve kellemetlenség kétszer utalni, de még kellemetlenebb a bankköltséget kétszer fizetni.
2011. ápr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem írj neki,hogy így csak sima levélben tudod elküldeni,ajánlva nem....

Nálunk meg az a helyzet,hogy eladtam fix áron egy Nike együttest 3800 Ft-ért,a postaköltséget pontosan feltüntettem,ajánlva 580 Ft. Ma utalt a vevő,de most néztem hogy 380 Ft-tal kevesebbet utalt (4000 Ft-ot), de nem értem miért... Mindenesetre én írtam neki egy mail-t,hogy legyen kedves átutalni azt a 380 Ft-ot,mert így még sima levélben sem tudom feladni,mert akkor is én fizetek rá 155 Ft-tal, meg egyébként is sima levélben nem szeretek postázni.

2011. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

A terméklapon a PONTOS postaköltséget KELL feltüntetni!!!

Rárakod a mérlegre a cuiccot, mellé teszel egy lapot, amibe kb belecsomagolható és kiszámolod itt tök egyszerű:

[link]


Én már régóta teszveszezek, de még így is olykor bebukok 1-2 kategóriatévedést pl.:420Ft-ot fizetnek, és helyette 580Ft-ért megy el a csomag. Bele lehet jönni!

2011. ápr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

13:57-esnek!

Sima levélként adja fel???!!! És ha eltűnik acsomag, akkor ugyanmár mi lesz?

Elkerülhetnéd az ilyen kavarodásokat, ha írsz a kedves vevődnek, hogy ennyit és ennyit utalj.

2011. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is licitálok olyan aukciókon, ahol saccolt postaköltség van megadva. Ha meg egyáltalán nincs semmi megadva, lépek onnan. Nagy a kínálat.....:)
2011. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Pontosítok!

Amikor meghirdetsz egy terméket, lehetőséged van szállítási sablont használni, és azt mindenhova beállítani.

DE!

Alatta van egy olyan lehetőség, hogy:

További információk a termék szállításával kapcsolatban: ide le van írva minden pontosan, és az is hogy utalás előtt írjon egy e-mailt.

A szla számot egy automatikus levélben kapja meg a vevő.

Ha csak 160 forint lenne a különbség nem szólnék, de 390 forint a különbség, a kabát pedig csak 500 forint.

2011. ápr. 5. 14:19
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
az automatikus levelet, amiben a számlaszámod is van Te rögzítetted egykoron a rendszerben. Akkor azt javíttasd ki, hogy feltétlenül legyen benne, hogy a postaköltség saccolt, mindenképp vegye fel veled utalás előtt a kapcsolatot a vevő.
2011. ápr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!