Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azon anyukák segítségét...

Azon anyukák segítségét kérném, akiknek kancsalított tartósan babájuk. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
nekünk egy évesen kell visszamenni.az egyik szemével kicsit kancsalít.sajnos nekem is baj van a szememmel.szóval a kérdés az lenne,hogy mit csinálnak a babámmal azon kívül,hogy tágítót kap-esetleg?1-szer már voltunk,de azt mondta a doktornő,hogy 1 évesen tud majd vele kezdeni valamit...mégis mit?????????mert szemüveget ugye nem kaphat...mi a menete ennek?
2011. máj. 20. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

nekünk is 1 évesen kellett visszamennünk, szerencsére addigra kinőtte :)

miért ne kaphatna szemüveget? van ilyen piciknek is, az egyiket letakarják így a másik szeme megerősödik. de egyébként a kérdésedre nem tudok válaszolni :(

2011. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kancsalként születtem... még járni sem tudtam, kaptam szemüveget, volt hogy le volt takarva a fél szemem és néhány éves koromban műtötték is. Szépen rendbe jött!
2011. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak mind a két szeme kancsal volt és ráadásul nem csak oldalra ment ki a szeme hanem fölfelé is.Fél éves koráig vártuk hogy hátha kinővi de nem tette,fél évesen kapott szemüveget és ragasztottuk a szemét váltásban,az egyik szeme teljesen rendbe jött a másik még egy kicsit kimegy oldalra.Szerintem vidd el másik orvoshoz.
2011. máj. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és nem vette le a szemüveget magáról?megszokta?
2011. máj. 20. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, az én babám olyan kancsi volt, hogy mindenki megijedt tőle. Azt mondta a szemorvos, hogy 1 éves koráig nem kell vele foglalkozni, el se vigyem hozzá. 1 évesen megnézte,- akkor már nem volt annyira gázos - és azt állította, hogy nem kancsal a gyerek, csak széles az orrnyerge, azért tűnik úgy, mintha kancsítana. Azt mondta, ahogy nőni fog, annál jobban fog rendeződni a dolog. Igaza volt. Most másfél éves, és már egyáltalán nem kancsít.

Kívánom, hogy nektek is csak ennyiről legyen szó.

2011. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.nálunk ,,csak,, az egyik szeme áll kicsit félre.nem is mindig látom.mikor nézte a doktornő,azt mondta,hogy -úgymond:belül-mindent rendben lát,aminek rendben kell lennie,csak egy kicsit kancsalít.remélem én is,hogy nem kell komolyabb beavatkozás és nem örökli az én nagyon rossz szemeimet :(
2011. máj. 20. 21:26
 7/7 anonim válasza:
Mi is pont így voltunk. Egy éves kora előtt két héttel mondták hogy kancsalít az egyik szeme. Azt mondták várjunk két hónapot de azért előre jelentkezzünk be a szemészetre. Vártunk hátha elmúlik de azért elmentünk. Azt mondták nincs baj (belülről ahogy írták) de figyeljük. Ha fáradt vagy lázas akkor jobban látszik ha kancsalít egy gyerek. Tágító szemcseppet kaphatott volna ha kérjük, de nem tettük ki ennek. (5 napig kellett volna csepegtetni és akkor kitágul annyira a szeménél vmi hogy mérni tudják kancsal e vagy sem) Anyukám szerint ez még természetes és majd kinövik (élettani kancsalság, amikor a két szem még nem mozog párhuzamosan) Amúgy 3 évesen van kötelező szemvizsgálat, szemüveget bármikor kaphat de inkább ragasszák a szemet hogy a kancsal erősödjön, de azt hetente v. kéthetente váltani kell, hogy nehogy elgyengüljön a másik szeme. Remélem tudtam segíteni. Ne aggódj biztos rendbe jön. (nálunk elmúlt, unokahúgom takarásos volt utána szemüveges egy idejig és ma már 14 évesen semmi baja)
2011. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!