Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "parasztfittnesz", ahogy...

"parasztfittnesz", ahogy nagyim hívja! Segítettek párat összegyűjteni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagymamám így hívja a testi edzésnek is felérő házimunkákat, gyereknevelési velejárókat. Pont tegnap jutott eszembe fűnyírás közben. Nagyim szerint egy karbantartott háztartás és gyerekek mellett könnyebb lefogyni :-D

Néhány az én "kardio edzéseim" közül:

Fűnyírás : elég nagy terület Kb 1-1,5 óra mozgás a friss levegőn. nővérem mazochista, ő lábsúllyal csinálja végig.

Gyorsgyaloglás némi súllyal: A nagylány (3 éves) biciklizik míg a pici (1 éves) a hátamra van kötve.


Ha van kedvetek, akkor hajrá, folytassuk a sort:


2011. márc. 31. 12:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Engem nem igazán érdekel a BMI, belenéztem tükörbe és úgy dönöttem nem mehet így tovább.

Most fogyózom és tornázok is.

Valahogy ettől jobban érzem magam, valami bekattant az agyamban és kitaláltam, hogy izmos combot, feneket és kart szeretnék magamon látni.

Cipelgettehettem, emelgethettem a 2 éves 14 kilós lányomat, attól sajnos nem fogytam és nem izmososdtam

2011. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a farizomból babakocsitolós válaszoló vagyok.

Nekem az jött ki a BMI-re, hogy NAGYON SOVÁNY vagyok.

De ez igaz is egyébként, olyan magas vagyok, mint te, csak én 55 kiló. Voltam már 51 kiló, na az volt az igazán sovány, most még egész emberi vagyok.

2011. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

én is cipelem a nagy fiam aki 14kiló körüli és közben tolom a kicsit a babakocsiban.ha másképp nem megy főzök mosok magamra kötve a kicsivel...

a BMI szerint az ideális súlyom 63,3kiló lenne....nálam az álomsúly 62.(most a 171 cmhez 75,6kiló vagyok)

hiába mozgok eleget,a sportra már nem nagyon marad energiám

2011. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Épp tegnap megpucoltam 6 db normál 120*150-es, 1 db 90*150-es, 2 db 60*150-es ablakot, egy 90*240-es, és egy duplaszárnyú 150*240-es teraszajtót kívül-belül, plusz a hozzá tartozó redőnyöket is.

Na estére lógott a belem rendesen. "Parasztfitnesz", ez kumma jó! :)))

2011. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kocsimosás, főleg a szőnyegek kiporszívózása, rendesen be szokott durranni a karom utána :)

Ablakpucolás, főleg ha tetőtéri...

Na meg a 15 kg-os babakocsi tolása emelkedőn, benne a 11 kilós kisebbik trónörökössel, miközben kiabálsz a bicikliző elsőszülöttednek, hogy várjon meg, ez is garantáltan megizzaszt :)

Játszótéren föl-le emelgetni az éppen csak totyogó gyermekedet a különféle játszószerekre, pl. hinta, csúszda, rugós izék, stb.

Jaj, a zuhanykabin takarítást ki ne hagyjam, bár az kb. olyan, mint az ablakpucolás.


Amúgy én sem értem, hogy kisgyerek(ek) mellett hogy lehet vki kövér, már gondolkodtam is, hogy kiírok egy kérdést, csak szerintem sokan a szívükre vennék...

2011. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

szőnyegporolás

fahordás

favágás

télen hóelseprés

tegnap ujj-munkát végeztem: 15 számítógépet csavaroztam szét, illetve lépcsőztem: felhordtam az emeletre egy nagy adag CD-ROMot, amit ma lehoztam, mert kitaláltam, hogy nem jó helyen van ott.

ma kitakarítottam a garázst és behordtam kb. ugyanannyi monitort

Ki nem találnátok, hogy a férjem informatikus:)

2011. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Most jöttünk meg a játszótérről, ami ott volt csak bemelegítés a hazaúthoz képest: 5 éves biciklizett, a 3 éves beült a babakocsiba, a picit felkötöttem a hátamra, az egyik kezemmel a babakocsit (benne a labdák, homokozószettek, stb. + a 18 kgos lányom) toltam, a másikkal a 3 éves biciklijét, mert ő nem akar most tekerni :-(, hátamon a 11 kilós kistestvér. A játszótér kb. 3,5 kmre van. Szerintettek, hogy érzem magam ?!

Most apa fürdet, addig megpihenek.

2011. márc. 31. 18:51
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Hordozókendőben az 5 hónaposom cipelése, miközben a 2,5 éves fiamat próbálom utolérni, aki a motorjával száguld, és legalább egy megrakott bevásárlószatyor van a kezemben. Kemény dolgok ezek :)

Ezek után könnyedén megy az esti 6 km-es kocogás :)

2011. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

En nem tudom felsorolni, vagyis nem akarom, mert sok lenne.

Egesz nap mozgasban vagyok reggel hettol este kilencig fixen. Ket gyerek van, a nagyobbik 2 eves, a kisebbik egy eves. Termeszetesen soha sem egy helyre indul mindketto.

Mindig akad valami, amiert le kell szaladnom (boltba, garazsba) es a hatodikon lakunk. A liftre nem szeretek varni, inkabb futva kozlekedek (kiveve, ha a gyerekek is kisernek). Nincs berletem, igy a legtobb helyre gyalog megyek a gyerekekkel is, mondjuk hosszu tavu utat (5 km kb oda, majd vissza) csak egy babakocsis gyerekkel teszem meg, mindkettovel nem indulok neki. De en egyebkent is mindent futva, sietve csinalok, mert soha sincs idom lassu tempora. Pisiles kozben torolgetem meg a csempet, meg amit elerek, stb.

Jelenleg en 57 kg vagyok 178 cm-hez, kifejezetten sovany, nem igazan tetszik, mert nem izmos vekony vagyok, hanem csont es bor.

De ez az allando haziasszonyos, anyukas rohanas nalam arra jo, hogy fogyjak, izmosodasra egyaltalan nem valo!

Jobb korszakomban en heti 5 izomerosito edzesre jarok, nah, attol van parductestem, ez az anyukas rohanos eletmod es "parasztfitness" csak arra jo, hogy ugy nezzek ki, mint egy beteg macska.

2011. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!