Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "parasztfittnesz", ahogy...

"parasztfittnesz", ahogy nagyim hívja! Segítettek párat összegyűjteni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagymamám így hívja a testi edzésnek is felérő házimunkákat, gyereknevelési velejárókat. Pont tegnap jutott eszembe fűnyírás közben. Nagyim szerint egy karbantartott háztartás és gyerekek mellett könnyebb lefogyni :-D

Néhány az én "kardio edzéseim" közül:

Fűnyírás : elég nagy terület Kb 1-1,5 óra mozgás a friss levegőn. nővérem mazochista, ő lábsúllyal csinálja végig.

Gyorsgyaloglás némi súllyal: A nagylány (3 éves) biciklizik míg a pici (1 éves) a hátamra van kötve.


Ha van kedvetek, akkor hajrá, folytassuk a sort:


2011. márc. 31. 12:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legjobb a babakocsi tolása volt az emelkedőn, ráadásul jó tempóban, mert ha lassan mentem, üvöltött. :) Le is ment a combom 3 hónap alatt.
2011. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

HUhhhhhh épp a napokban történt, hogy szakadt rólam a víz.

1 éves, kicsivel több, mint 10 kilós lányom rágó fogai totál be vannak durranva, mellette pedig épp tört át a felső kettese. Marha nyűgös volt egész nap, szinte vinnyogott egyfolytában, amikor pedig a napi porszívózást és felmosást elkezdtem, na olyan üvöltésbe fogott, hogy a fejem majd' szétszakadt. Na a mei-tai elővéve, de nem ám a hátamra kötve, mert ott nem tutti.........előre kötve.

Na egyenes derékkal, magamon a 10 kilós csajjal porszívóztam illetve mostam fel. A combon és a fenekem nem kicsit fájt utána.

De még sorolhatnám én is. Amíg édesanyáméknál laktam addig én is nagy fűnyíró voltam. Ráadásul mama üdülőgondnok marha nagy portával, így volt amikor egész nap "füveztem". Égett a kalória rendesen. Ja és még abból a korból a fa behordása a fáskamrába........na az is jó volt.

Akinek meg gyereke van, az meg állandóan sportol és teljesen mindegy milyen idős a pici. Minden korszaknak megvan a maga sajátos kalóriaégető tevékenysége.

2011. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Télen a hólapátolás.
2011. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én farizomból tolom a babakocsit :) (ott a pici)

A nagyot pedig naponta kb ötszázszor emelem fel a csúszdára.


Egyébként meg tornázok is pluszban :)


Extra tornagyakorlat egyszerre tolni a babakocsit, fogni a nagyot, fogni a biciklijét, fogni a 120 darab kavicsot, amit haza akar hozni, és tartsam meg a ház bejárati ajtaját, mindezt fel a lépcsőrámpán, nyissam ki a liftajtót.

De ez semmi, gondolom nektek is 6 kezetek van, nem csak nekem :)

2011. márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek bicajjal mennek, én futok utánuk.

Fahordás:)

2011. márc. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

"Akinek meg gyereke van, az meg állandóan sportol és teljesen mindegy milyen idős a pici. Minden korszaknak megvan a maga sajátos kalóriaégető tevékenysége."


Ezzel nem rétek egyet, mert akkor nem lenne, annyi elhízott anyuka, mint amannyi sajnos van csak körül kell nézni egy játszótéren

2011. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg így van, a tevékenység megvan, csak nem mindenki veszi ki a részét belőle, mert nem olyan típus.
2011. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mi számít elhízottnak?

Én nem vagyok nádszálvékony, de szerintem kövér sem. 175 cm és 78 kg.

Az én környezetemben azok híztak el, akik nem adtak magukra, a környezetükre, gyermekükre.

Egy barátnőm jegyezte meg múlt héten: amióta itt a tavasz és a nagytakarítás + ki lehet menni a szabadba a gyerekekkel, szinte olvadnak le róla a kilók.

Nem tudom, ki mit csinál a játszón, én pl. egy percre sem tudok nyugodtan leülni 3 gyerek mellet: A nagy 5, a legkisebb 1 éves.

Én is látok olyan anyukát, aki majd szétfolyik a játszón, a gyerektől 30 méterre ül le a padra nassolni, cigizni, beszélgetni, a gyerekre meg figyeljen a többi "fittneszelő" anyuka/apuka.

2011. márc. 31. 13:35
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

BMI alapján is meg lehet határozni, de kinézetre is.

Én 170 centisen és 67-68 kilósan nem voltam elégedett magammal, most 63 vagyok, de még tervezek fogyni.


Most értem el a 12 évvel ezelőtti súlyomat, amikor terhes lettem a nagyfiammal.

2011. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Na kedves 13:38as

Beütöttem a testtömegindexszámítóba a súlyomat. Kijött, hogy elhíztam:

Kedves Hölgyem!


Önnek szüksége van némi fogyókúrára! Testtömeg-indexe alapján ugyanis a túlsúlyosak csoportjába tartozik.


Gondolom ezt Ön tudta már eddig is - esetleg környezete néhány elejtett szóval felhívta rá figyelmét -, de most itt a lehetőség, hogy tegyen is ennek érdekében valamit. Érdemes még megmérnie a derék-körfogatát is. Amennyiben ez 88 cm felett van, akkor érdemes lenne néhány kilót leadnia. A derék körfogata ugyanis utal a lerakodott zsír nagyságára és arra, hogy Ön esetleg "alma" típusú túlsúlyos, amely nőknél ugyan ritkább, de fokozott egészségügyi kockázatot rejt magában. Tehát: próbáljon meg a lehetőségeken belül egészségesebben táplálkozni, kicsivel többet mozogni.


Érdemes lenne azonnal cselekednie, hiszen ebben az életkorban már elkezdenek kialakulni a táplálkozással összefüggő betegségek, de még megelőzheti ezek kifejlődését. A magasabb testsúly csökkentheti a fogamzóképességet, ezért nehezebb lehet a babavállalás, de megnöveli az esélyét az időskori, nem inzulinfüggő cukorbetegségre is.


Méresse meg rendszeresen vérnyomását és koleszterinszintjét is, de törekedjen a súlycsökkentésre és az egészséges táplálkozásra!



Beírtam EGY kilóval kevesebbet: a válasz:Kedves Hölgyem!


Gratulálunk, az Ön testtömeg-indexe az ideális tartományba esik! Sem fogyókúrára, sem hízásra nincs szüksége. Csak arra kell vigyáznia, hogy ezt az eredményt meg is tartsa. A normált testtömeg-indexű emberek várható élettartama a leghosszabb, a táplálkozással összefüggő krónikus betegségek kockázata pedig a legkisebb. Sportoljon, mozogjon minél többet, táplálkozzon egészségesen, és tartani fogja normális testsúlyát.


A családalapítás jelenti az egyik legnagyobb veszélyt a nők testtömegére. Sokan ilyenkor hagyják abba a korábbi rendszeres mozgást, és kevésbé figyelnek táplálkozásukra is. Természetesen nem szabad megfeledkeznünk a gyermekvállalásról is, amely a legtöbb esetben néhány maradandó kilóval járul hozzá az elhízáshoz. Ugye Ön nem esik ebbe a hibába?


????

2011. márc. 31. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!