Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szigorítják az abortusz...

Szigorítják az abortusz törvényt? Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Ha valaki védekezés ellenére is teherbe esik és úgy érzi nem alkalmas a gyerekvállalásra nnak is meg kell szülni?vagy hogy értik ezt a szigorítást?
2011. márc. 30. 19:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

A magzat már a fogantatástól életnek minősül. Az életet pedig védig.

Beismerni nem akarják a szigorítást de mást nem jelenthet. Még pár hónapja mikor megkérdezték a rádióban róla az egyik politikust volt képe azt mondani "árnyékra ugranak" akik kétségbevonják, hogy áhh, csak úgy mondjuk de nem ám.

2011. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Úgy értik, hogy a fogantatástól számítva védik a magzatot. Ez így szépen megfogalmazva, nagyon jól hangzik. Csak nem gondolnak abba bele, hogy így is mennyi gyerek van, aki "csak úgy becsúszik", de közben rossz körülmények között élnek, rossz családban. Vagy a tinik elfelejtenek védekezni. Én úgy gondolom, mindenki döntse el maga, hogy megakarja-e tartani a gyerekét vagy sem. Amíg én szülöm meg azt a szerencsétlen gyereket, aki nem tehet semmiről, addig jogomban áll eldönteni, hogy mi lesz vele. Majd ha jön a viktorka, és megszüli a gyerekemet, utána lehet mondani, hogy a gyereket a fogantatástól kezdve védjük, mert az abortusz gyilkosság.

Nem is mondok többet, mert már így is felidegesítettem magam.

2011. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"a fogantatástól számítva védik a magzatot"


Ez oké, de ez mit jelent pontosan? Miben nyilvánul meg? Nekem nem világos. :S

2011. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
MEg a viktorkának könnyű, nagy házzal, 4 gyerekkel, sok pénzzel szigoríttatni az abortusztörvényt! Ezzel csak azt érik el, hogy még több munkanélküli koldus lesz és rossz család!TAlán pont ezt akarják...?
2011. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

20.03


Azt jelenti, hogy amint megfogant a magzat, már gyilkosságnak számít, ha elveteted. Eddig csak akkor volt az, ha már megszületett, és utána mondjuk megölik. Most már ha 1 napos, akkor is gyilkosság az abortusz.

De hál' istennek még nem vezették be.

2011. márc. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 szilvo79 válasza:
66%
nem fogják megszorítani!mindenki maga dönti el,megszüli-e vagy sem!viszont tenni is kell,hogy ne legyen nem kívánt gyermekáldás!nekem ne magyarázzák meg,hogy nem tudják,hogy "készül"!!!!!
2011. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

Na ezen én is felb....tam az agyam!

Ha a magzatot védik a fogantatástól kezdve akkor a születése után miért van leszarva? Mert az már viktorkát se érdekli, hogy hány és hány gyerek éhezik, csak neki meg a sok kölkének legyen jó!!!!

És ha engem megerőszakolnak netán, én biztos hogy nem tartanám meg, mindent elkövetnék, hogy a terhességet megszakítsam kerüljön akár az életembe..... :-(

2011. márc. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak tulajdonképpen arra sz*rik az állam, hogyha megszületik az a gyerek, akkor utána miből lesz eltartva... Az egy dolog, hogy a fogantatástól kezdve védik, de akkor gondoskodjanak róla élete végéig. A családi pótlék meg a többi semmire nem elég egy olyan anyának, aki kiesik évekre a munkából, netán egyedül neveli a gyereket, albérletben, vagy akárhol... Az sem mindegy, hogy milyen életkörülmények között nő fel. Ha nekem lesz gyerekem én nem a létminimumon szeretném felnevelni, hanem úgy, hogy mindenre teljen, amire szükség van, anélkül, hogy nélkülözni kelljen máshonnan. Én úgy nőttem fel, hogy anyám nevelt havi nettó 55ezer!! ft-ból, semmit nem tudtunk/tudunk szinte megvenni és még most is csak 19 vagyok... Na az én gyerekem ilyen körülmények közé nem fog megszületni, akkor sem, ha becsúszna, csak akkor, ha a drága Orbán bácsi támogatja a kismamákat legalább a gyerek 6-7 éves koráig erőteljesen + a babaholmik ára is csökken...

Ezek nélkül nem vállalnék hirtelen gyereket (lakás, munka nélkül), szóval nem kéne itt szigorítani semmit. Előbb gondoskodjanak arról, hogy legyen miből, nélkülözés nélkül megélni.

2011. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

Kedves szilvo79!


Esett már teherbe valaki fogamzásgátló szedése mellett is, szóval nem csak felelőtlen módon jöhet egy gyerek közbe. Persze ha valaki tényleg azért nem szüli meg mert sem anyagilag, sem semmilyen szempontból nem kész a családalapításra, akkor hadd legyen joga eldönteni, hogy maradjon e a baba, mert annak sem lenne értelme, hogy aztán az önkormányzatnál kelljen sorbaállni segélyért, mert az anyuka vagy a sulit hagyta abba és gyerekkel nem kell sehová vagy eleve vissza sem veszik dolgozni. Na akkor miből nevelje az annyira védett életet?

2011. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
42%

Abortusz lesz ez után is olyan esetekben hogy az anyuka nincs 18 éves, vagy tegyük fel pl: megerőszakoltál vagy hasonlók. Én nem látom ebbe mi olyan nagy probléma hogy majd jobban oda kell figyelni a dolgokra, az óvszert nem tiltják be se a fogamzásgátlót. (persze egyik se nyújt 100% os védelmet, de nagyon kevés annak az esélye ha akár csak az egyiket is használod megfelelő módon akkor teherbe esnél).

Az egyik fő indoka valószínüleg az hogy Magyarországon hihetetlenül sok abortuszt végeznek,(és nem nem a cigányok teszik ki a jelentős részét ezeknek az abortuszoknak sajnos) és a népesség így is csökken. Fogalmazhatunk úgy is hogy ez az ország érdeke

2011. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!