Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van vkinek hasonló tapasztalat...

Kangaxx kérdése:

Van vkinek hasonló tapasztalata, infója?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy meddő vagyok. A házasságkötésünk után derült ki a dolog. Egy ideig különéltünk a férjemmel. A különélés során volt egy egyszeri félrelépése.

A nő terhes... már a 4. hónapban van. Nem akarta megtartani a babát, de arra gondoltunk, hogy mi felnevelnénk, szóval hogy én is örökbefogadnám.

Bocsika, nem léleksimire vágyok, meg hogy milyen szemét a férjem, stb... Akarom ezt a babát! Lehetséges?


2011. márc. 17. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bab anyja lemond róla, akkor lehetséges. Beszéltetek vele?
2011. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megtehetitek, de szerintem jobb lenne nem nyíltan örökbefogadni, a későbbi konfliktusok elkerülése miatt.

Persze gondolom a férjed szeretné, hiszen a sajátja.


Ha a nő lemond róla, akkor a férjed lesz a kizárólagos gyámja, és te mint a felesége, örökbe fogadhatod.

2011. márc. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed hivatalosan is elvállalja az apaságot,és a nő is belegyezik,hogy ti neveljétek fel a kicsit,akkor semmi akadálya.

De azt azért gondold végig,hogy a házasságod rendbe jött-e,és valóban vállalod egy gyerek felnevelésének a terhét? Valóban akarod a gyereket,vagy csak azért,hogy a férjedet megtartsd? A sora tőled függ.

Különben jól is működhet a dolog.

Volt egy osztálytársam,akinek az apukája gazdag földbirtokos volt.(Még a Rákos-rendszer előtt). A feleségének nem lehetett gyereke. Az egyik cselédlányuk lett tőle terhes. Férjhez adták és kapott egy tanyát a férj. Amikor a kislány másfél éves lett, az apa magához vette. Hivatalosan örökbefogadta. A lány a feleséget édeskének hívta,aki úgy szerette,mintha a sajátja lett volna.

2011. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Még annyit. Ha a férjed hivatalosan az apja,akkor neked nem kell örökbe fogadnod,hiszen a felesége vagy.
2011. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Természetesen beszéltünk vele. Benne van a buliban.

Félre ne értsetek, nem a férjemet akarom ezáltal magamhoz láncolni ezzel. Az összeveszésünk előtt már az örökbefogadás lehetőségeit boncolgattuk.

Én a gyereket akarom. Igazából nekem jutott eszembe ez a dolog.

Csak nem tudjuk, hogy jogilag hogyan oldható meg az, hogy én legyek a gyermek anyja.. Nyilván a hölgyemény vezetékneve más, mint a mienk. Meg akkor ugye a szül.anyakönyében is az ő neve lenne (az már gáz).

2011. márc. 17. 21:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom hogy örökbefogadás után újra anyakönyvezik a gyereket, mert onnantól kezdve az örökbefogadó szülő a valós szülő, és az ő neve kerül a papírokra

(minden tiszteletem a tied, hogy ezt meg tudod tenni!)

2011. márc. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet, ha a nő is benne van, de nagyon vigyázz... most lehet hogy azt mondja hogy nem kell neki, de még csak 4 hónapos terhes, nincs, meg az a kötődés ami később alakul ki. Nálam akkor kezdett el tudatosulni hogy babát várok amikor megmozdult, és egyre erősebb lett a kötődés. Most 2 hónapos és soha nem volt tőlem távolabb mint a szobája és a nappali... belehalnék ha elvenné valaki. Benne van a pakliban hogy szülés után nemet mond, és az Neked nagyon fájni fog. Vigyázz, meg ne égesd magad!

Remélem valóra válik az álmod!

2011. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én meg attól félek az mellett, hogy majd kötődik a gyerekhez hogy majd rátok jár.Most mást mond biztos.De nehogy egy kötelék legyen ez a gyerek a férjed és a nő között.Te gyerekre vágysz, de biztos erre?Sok szerencsét!!!!
2011. márc. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!