Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szükségem lenne egy kis...

Szükségem lenne egy kis segítségre, mert nagyon nem tudom mit csináljak gyes kérdésben. Mondjam le?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni. Szóval most kapom a gyest, a fiam 2 éves és 3 hónapos. De 2 hónapja dolgozom teljes munkaidőben, ahol 4 órában jelentettek be. Hamarosan bejelentenének 8-ba, de úgy tudom gyes mellett ezt nem lehet, így le kéne mondanom a gyest.( a nagyira átruháznám de nem lehet mert a fiam bölcsibe jár)

Tesót szeretnénk neki kb 1 év múlva, és ebből adódik a kérdésem, amihez szeretném kérni a segítségeteket.

Mondjam le a gyest, így elesek ettől az összegtől, de legalább 8-ba be leszek jelentve, és ha jön a kicsi akkor normálisabb gyedet fogok kapni, vagy kérjem hogy hagyjanak meg 4 órásba, kapom plussz a gyest, de ha jön a baba, akkor alig kapok valamit. Mondjuk nem tudom mennyi lenne a különbség az első verzió szerinti gyed és az utóbbi között.

Segítenétek?

Köszönöm!!!!!


2011. márc. 11. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tesót szeretnétek,akkor mond le a gyest és menjen a 8 óra.Még kilenc hónapig kapnád a gyest,a magasabb gyed meg 2 évig járna.Azért nem mindegy.
2011. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolóval.

Csak egy gyors számítás: pl. minimálbért kapsz 8 órában.

Ennek 4 órás variációja 39 ezer. Ha ennyi alapján számolják a gyedet, akkor az kevesebb lesz, mint a gyes, és a tgyás is kevesebb lesz, vagyis 2 évnyi pénzt dobsz ki havi 25600-ért.

2011. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!!!!!!!:)
2011. márc. 12. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!