Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Észrevettétek, hogy kineveledő...

Észrevettétek, hogy kineveledődött egy újabb fiatal réteg, amelyik nem adja át senkinek sem a helyét?

Figyelt kérdés

50-es korosztályon meg sem lepődöm, de a mai fiatalokat állítólag több tiszteletre nevelték, mégis ülnek tízenévesen (húszonévesen is), hiába állsz pocakkal a buszon, kézen fogva mondjuk egy kétévest...

Tapasztalat? Nekem sajnos elszomorító.


2011. febr. 26. 18:58
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
50%
Kedves utolsó, arra még nem gondoltál, hogy ha egynémely járatra nem abban a megállóban szállsz fel, ahonnan az a busz indul, hanem mondjuk a harmadik, negyedik megállónál, akkor egyszerűen soha nincs ülőhely? Hiába várja meg a huszadik megállót, akkor se lesz. Nem az utasok hibája, hogy ilyen sokan veszik igénybe a tömegközlekedést, illetve hogy egyszerűen nincs idejük megvárni a következőt (még ha esetleg azon lenne is hely), mert mondjuk félóránként jár a busz, és az sem az utasok hibája, hogy távolabb laknak az induló állomástól.
2011. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
16%

08:24, de te persze természetes okos és tökéletes vagy mert képes vagy egy embert akit sosem láttál egyetlen információ alapján megitélni és elásni örökre hogy az már jó ember nem lehet. Szerinted ez okos dolog?

Igen engem biztos utál a családom és nincsenek is barátaim csak mert nem adom át a helyem. Mondd már meg ezt a logikát hol tanultad?

2011. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
68%
Jól értettem? Ha valaki terhes és van egy örökmozgó kisgyereke az ki se mozduljon,főleg ne utazzon? Néhány válasszal ezelőtt valaki ezt merte írni.
2011. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
50%
Hagyjuk, 67%-os! Reménytelen, és értetlen vagy.
2011. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy az, de én legalább nem játszom el, hogy milyen tökéletes és önzetlen vagyok, úgy mint ti. Nem te fogod eldönteni, hogy mi a jó és ki a jó és hogy mi lehet igaz és mi nem. Szóval nyugodj bele.
2011. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
19%

Igen azt mertem írni, megfontolnám a közösségi közlekedést, ha számítana az életem, mert a buszokon nincs gyerekülés és nincs biztonsági öv, amik nélkül részt venni a forgalomban felelőtlenség- legalábbis ha autóról beszélünk. Bár a busz ugyanott, ugyanolyan sebességgel közlekedik (sőt!)és ugyanolyan súlyosan meg lehet sérülni benn. És buszon vígan utaznak kismamák, örökmozgő gyerekkel, akár állva is. De ez egyéni dolog, van aki kocsiban sem használ sem biztonsági övet, sem gyerekülést. De ez egy örök vita, szakemberek között is, miért lehet buszon állva, ülve, de biztonsági eszközök nélkül utazni, miközben autóban szigorúan figyelembe veszik a szállítható személyek számát (buszon ez sem számít, amennyi ember csak fel tud zsúfolódni-utazik)sőt tulajdonképpen nem számít semmi, és nincs semmiféle biztonsági előírás. Miközben sok buszbaleset történik és szinte mindig van aki meghal (általában, aki állva utazik)

Úgyhogy jól érted, ne szálljon buszra terhes, örökmozgó gyerekkel senki, mint ahogy, azt mondom ne üljön autóba sem, egy terhes nő úgy hogy nem köti be magát és tegye a gyereket is gyerekülésbe. De nyilván sokan utaznak felelőtlenül buszon, autóban is és nem éri őket baleset, de érheti bármikor.

2011. febr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
50%
És akkor mivel közlekedjen az, akinek nincs autója? Járjon taxival? Kb. két nap alatt eltaxiznám egy buszbérlet árát.
2011. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
32%

2 éves gyerekkel, terhesen, nem hinném, hogy napi rendszerességgel kell csúcsidőben utazgatni. Mifelénk kilenc óra tájban sőt már 8 óra fele is szinte üresek a buszok, mert addigra már minden fiatal iskolában, dolgozók munkában. Van ülőhely. És nem kell átadnia senkinek sem a helyet.

Egyébként a taxi megint nem jó választás, hiszen ritka az a taxi, amiben 2 éves gyereket ülésben tudsz szállítani.

Legjobb a saját autó. Olcsóbb, kényelmesebb, mint a tömegközlekedés. Jó, egy egyszeri nagyobb beruházást igényel a megvétele.

2011. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
50%

Magyarra lefordítva: akinek nincs autója, az ne szüljön.

Nekem "csak" egy gyerekem van, és nem vagyok terhes, ellenben dolgozom, 8-ra oda kell érnem, és a gyereket is vinni kell oviba. Na, akkor most hogy keressek olyan buszt reggel negyed 8-kor, ahol ülőhely van? Nem tudok várni 9-ig, mert akkor elkésünk. Mellesleg nálunk délelőtt is sokan vannak a buszon, főleg felénk, mivel ez egy egyetemi város, az egyetemre meg össze-vissza mennek az emberek.

A saját autó meg lehet, hogy egy "egyszeri nagyobb beruházás" de nincs egyszeri annyi pénzem, hogy vegyek, tankolni is többe lenne, mint amennyi a bérletem, és ezen felül sem tudnám fenntartani (azért annak vannak költségei). De tudom, borzasztó felelőtlen szülő vagyok, amiért dolgozni járok meg oviba viszem a gyereket, és ezt busszal teszem meg, nem gyalog tesszük meg azt az utat, ami busszal is fél óra.

2011. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!