Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bírják azon Édesanyák,...

Hogy bírják azon Édesanyák, akik nem alszanak éjszaka?

Figyelt kérdés
1 éves múlt a kisfiam. Idén volt 6-8 olyan alkalom, hogy aludt egész éjjel. A többi éjszakán többször is ébrendtünk/ébredünk. Nagyon szeretem a fiam, párom. De most nagyon fáradt és kimerült vagyok. Kérlek adjatok tippeket, hogyan frissítsem magam. Párom sajnos sokat dolgozik így keveset van itthon. Nagyszülők nem igazán jöhetnek számításba. Mit tegyek, hogy éjszaka aludjon a kis drágám és én is pihentebb legyek? Kérlek biztassatok valami jóval!
2011. febr. 24. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Én teljesen jól.A kisebbik fiam májusban lesz 3 éves,de 1x minden éjjel felkel(ha meg még éhes is,akkor hajnalban is kel,és kéri a kakaóját),és olyankor csak én vagyok jó...átballagok Hozzá,és vagy ottmaradok,vagy átviszem a hálószobánkba.A férjem fel se ébred.Mondjuk én elég hiperaktív vagyok,szóval nem nagyon izgat,hogy 1 éjszakát sem alszom végig.Ráadásul 2-3 hónap múlva indul egy újabb babaprojekt...
2011. febr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, én már megszoktam, elvagyok...a kisfiam 15 hónapos, összesen kétszer aludta át az éjszakát eddig, amúgy egyszer-kétszer rendszeresen felébred éjjelente. Este elalszik szépen a kiságyában, nincs gond, aztán hajnali egy és kettő közt felébred, akkor magam mellé veszem és megszoptatom, utána rögtön visszaalszik és nem is rakom vissza, olyan hulla vagyok, hogy képtelen vagyok megint felkelni a miatt, hogy visszategyem, aztán reggel fél hat körül is felébred, akkor is odabújik hozzám szopcsizni, majd végül fél nyolc körül kel fel.

Lehet, hogy többen elítélik ezt a módszert, de a kisfiam kiegyensúlyozott, boldog, jó kedélyű baba, nem látom, hogy kárára válna az együtt alvás.

Az én férjem is sokat dogozik, fontos, hogy kipihenje magát, így enyém az éjszakai ügyelet.

Ez a helyzet azért már sokkal jobb, mert eleinte az első két hónapban minden este hajnali kettőig üvöltött, na akkor tényleg hulla voltam nap közben...

Kitartást! Gondolj arra, hogy nem sokáig fog ez az időszak tartani, olyan hamar telik az idő és felnőnek a gyerekek...(van egy hét éves nagylányunk is, úgyhogy tapasztalatból tudom:-)

2011. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem két gyerekem van,a fiam 4 éves lesz nyáron,ő egész kicsi korától végigalussza az éjszakákat,ritkán felkel,akkor általában pisilnie kell,aztán alszik tovább,de van olyan időszak,hogy átjön hozzánk és itt akar aludni velünk az éjszaka közepén,akkor visszakisérem,betakarom,puszi és alszik tovább.De ez talán 1 hónapban 1x ha előfordul.A kislányom 2 éves,na ő már teljesen más,most épp az éjszakázós időszakban vagyunk már lassan 1 hete minden éjjel felkel,van hogy többször is,ugyanis jönnek alul a szemfogai. :(Úgyhogy kivagyok én is,mert nyügi,az éjszakai nem alvás ellenére reggel már 7-8 körül fent van,de van hogy előbb.Oda szoktam én is venni, ha felébred hozzánk az ágyba,akkor megnyugszik és kis idő múlva visszaviszem a kiságyába,meg persze bekenem az inyét,adok neki Nurofent,akkor elnyugszik és jó esetben alszik tovább.Ez a fránya fogzás ilyen sajna.Kávét iszok,meg elfoglalom magam napközben-ha nincs is sok kedvem hozzá,főzők,mosogatok stb.-,hogy ne legyek fáradt,a kislányom is szórakoztat,be nem áll a szája sokszor. :)Estére persze olyan vagyok már mint aki állva elaludna,alig várom hogy ágyba kerüljek és sokszor türelmetlen is vagyok már a gyerekekkel a fáradtság miatt..Kitartást kivánok neked!
2011. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lányom májusban lesz 3 éves, még mindig nem alussza át az éjszakat csak elvétve egyet-egyet és van mellé egy 1 hónapos fiam. Szerinted??? Néha olyan vagyok, mint egy zombi, nálunk is apa reggel hattól este 7-8-ig házon kívül van, neki muszáj pihenni, bár ha a nagy felkel akkor általában ő megy át hozzá. De nekem a kicsi eszik 11 fele 1-2 fele, reggel 6 körül, mire a reggeli szopit befejezzük kel a nagy, délután elvétve tudok aludni velük. Mellette ott a lakás, a főzés, mosás, vasalás. Hát nm egyszerű, de majd túl leszünk ezen is!


Kitartás Nektek!


Míg a kicsi alszik napközben, próbálj kicsit magaddal foglalkozni! Ülj bele egy kád vízbe, tegyél bele levendula illóolajat, fürdősót, az segít lazítani. Vagy hétvégén ha apa otthon van kérj néhány óra szabad isdőt amíg ők elvannak!

2011. febr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

13 hós kisfiam mostanában olyan periódusát éli, hogy éjjelente megébred és kb. másfél órán keresztül nem tud visszaaludni. Mindíg van valami éjjeli szokása, kitakarózik, forog, egész éjjel ott állok mellette és takargatom. Megszoktam, bár néha jólesne aludni... És újabb babát tervezünk.

Aludj napközben, én ezt tenném, de most államvizsgázok, dolgozatírás mellett nincs időm napközben aludni.

2011. febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!