Mi van, ha cukorterhelésnél a 120 perces érték alacsonyabb, mint az éhgyomri?
Az éhgyomri 4,6, a 120 perces 3,6 lett. A doki nem mondott rá semmit, az előző terhességemnél is ilyen lett a 32 hetes (ez a mostani a 24 hetes), és akkor is csak annyit mondott, hogy cukorbeteg az nem leszek soha.
Viszont a papíron ott van mellette két felkiáltójel. Tuti nem baj ez így?
Ja es meg valami.
Latom neked az utott szoget hogy az inzulintermelo sejtek elhalnak.Szerinted ez nem logikus?Szuletesunk utan az agysejtjeink is pusztulnak,ugyaigy minden sejtunk a szervezetunkben.
Egy normalisan mukodo szervezetben ez az elhalas olyan merteku amibol nem alakul ki semilyen betegseg,itt nem arrol van szo,hogy ma meg jol vagyok holnap meg mar nincs is inzulintermelo sejtem.
"De a kedvencem, a kettes típus nem inzulinfüggő cukorbetegség-ergo nem kell hozzá inzulin kezelés, de elhalnak az inzulintermő sejtek- ha elhalnak, akkor mi termeli tovább az inzulint?"
ez melyik resz,nem talalom?
Sziasztok!
Mi termeli tovább az inzulint???
Semmi!!
Ekkor jön a cukorbetegség...
És ekkor kell adagolni kívülről az inzulint. A cikket egyébként belgyógyász endokrinológus írta, nem laikus újságíró. Mégpedig az ország egyik legjobb dokija. :-)
A kettes típusú cukorbetegségnél NEM KELL kívülről adagolni az inzulint, soha. Feltéve, ha az illető tudja tartani a saját termelésének! megfelelően beállított diétát illetve gyógyszerekkel tudja munkára bírni az általa termelt inzulint.
És nem akkor jön a cukorbetegség, ha nem termeli semmi az inzulint. Lehet a múlt században ezt gondolták, de ma már egész pontosan lehet ezt tudni.
"Hová vezet az inzulinrezisztencia? Hogyan alakul ki a kettes típusú cukorbetegség?
A háttérben zajló inzulinrezisztencia beavatkozás nélkül lassú progressziót mutat az élet során.
Idõvel elkövetkezik az a pillanat, amikor a szervezet az anyagcserében résztvevõ sejtek ( elsõsorban a máj, az izomzat, valamint a zsírsejtek) " inzulinérzéketlen" állapotát a szervezet már nem képes az inzulin termelés fokozásával ellensúlyozni. Ilyenkor észlelhetõ elõször a vércukorszint megemelkedése, ekkor is csak nagymennyiségû cukrot, vagy összetett szénhidrátot tartalmazó étkezés után.
A kórkép azonban ebben a stádiumban hagyományos, éhgyomri vércukor vizsgálattal kideríthetetlen. A túlterhelt hasnyálmirigy kis ideig képes az éhomi vércukor szintet élettani értéken tartani. A szabályozási zavar csak a vércukorszint normalizálódásának megnyúlásában észlelhetõ.
A folyamat sajnos ettõl a ponttól már jelentõsen felgyorsul. Az inzulintermelõ ún. béta-sejtek a fokozott terhelés miatt folyamatosan pusztulnak, számuk, így a termelhetõ inzulin mennyisége is napról napra fogyatkozik. A kórkép beavatkozás nélkül az inzulin készletek csaknem teljes elfogyásáig halad. Ez a betegség lefolyásának azon pontja, ahol már csak az inzulin pótlása jelenthet megoldást."
Doki írta, nem én.
Ennél többet már nem tudok hozzátenni, aki nem hiszi, járjon utána. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!