Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen annak az anyukának az...

Milyen annak az anyukának az élete, akinek a két gyermeke közt kb. másfél év korkülönbség van, és a nagyszülők messze élnek?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz egy napja, akkortól fogva, hogy megszületik a kistesó? Hogyan tud egyszerre mindkettőre figyelni? A nagyobbik mennyire érti másfél évesen azt, hogy most a kistesóval kell foglalkozzon anya? És mi lesz a háztartással?
2009. febr. 9. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
sztem nehéz!egy másfél évessel nem lehet megértetni hogy már nem csak körülötte forog a világ!és még az éjjel-napplozás a két gyerekkel!de valahogy biztosan meglehet oldani hiszen nem egy nö van aki két pici gyereket nevel!kitartás!!
2009. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A fiam es a lanyom kozott 14 honap a kulonbseg. Angliaban elek, igy a csaladom segitsegere ilyen teren nem szamithatok. A ferjem is reggeltol estig dolgozik.

Az elejen nehez volt, de megoldhato. Szervezes kerdese az egesz. A haztartas? Nos, voltak napok, amikor a mosogatas is kihivast jelentett. De nem bantam meg.

A fiam most 29 honapos, a lanyom 15. Attol a naptol, hogy a lanyom el kezdett maszni, a fiam teljes erteku jatszotarsnak tekinti. Mostanra elvalaszthatatlanok. Es egesz nap szepen eljatszanak egyutt, mindenre van idom. Mara konnyebb a helyzetem, mint az egy gyerekes anyukaknak.:)

Nagyon orulok neki, hogy igy alakult, es ilyen kicsi kozottuk a korkulonbseg. A harmadikkal sem vartunk sokaig, most vagyok 22 hetes terhes.:D

2009. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez igen! Gratulálok, és sok boldogságot, jó egészséget a harmadik csemetéhez!!!! Azt még megkérdezhetném, hogy a másodikkal a gyermekágyas időszakod milyen volt? Mármint akkor még ugye mozogni se nagyon tud az ember, és ott a nagyobbik, aki nem is érti, mi van.
2009. febr. 10. 07:17
 4/7 anonim ***** válasza:

A ferjem otthon volt 1 hetig, o segitett. Ugy tudom, Magyarorszagon is jar az apukanak a szulesi szabadsag, amit akkor vehet ki, amikor csak akar.

Szerencsere nagyon konnyu (1 ora alatt) szulesem volt, gatvedelemmel, igy egyaltalan nem viselt meg. Csak azert kellett korhazba mennem, mert cukros vagyok, es megfigyeltek a babat 24 oran keresztul. Utana mar mehettunk is haza.:)

2009. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ez tényleg nem semmi, mint szülés. Én 7 hétig véreztem, egy hónapig nem tudtam ülni, menni se nagyon, és vidéken szültem, férjem egy hét után ment vissza Pestre dolgozni...
2009. febr. 11. 07:30
 6/7 anonim ***** válasza:
mi is úgy tervezzük, h másfél év legyen. Mindenhol azt olvasom, h az elején szörnyű, sőt pokol, de az első év után ott lesz 2 gyerek akik egymást lefoglalva elvannak, sokkal jobb tesók lesznek - állítólag- mint egy 10 és 14 éves gyerek... nekem sem lesz semmi segítségem a férjemen kívül. remélem, olyan szülésem és gyermekágyas időm lesz mint az 1.vel volt, mert az 1. után pár órával már szambáztam a folyosón... :-DDDDDDDDDD
2009. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22 hónap van a nagy fiam és a kislányom között.Nálunk nem volt semmi gond. A fiam megértette hogy amikor a kicsi szopizik akkor nem tudok vele foglalkozni, de amint befejezte ő következett. Mindig nagyon figyeltünk arra hogy mind a kettő egyforma figyelmet kapjon. Persze a házimunka maradt mindig utoljára. Segítségem nem volt a férjem reggeltől estig dolgozik. Amióta a kicsi is megy azóta szépen eljátszanak. annyira össze vannak nőve hogy egymás nélkül nem is látnak. A fiam most kezdte az ovit, hát ne mondjam a lányt nagyon megviselte. Csak téblából a lakásban és nem tudom semmivel lekötni. Sokszor megy a bátyja szobájába és belefekszik az ágyába.Szóval nem bántam meg. Imádják egymást. Ha újra kezdhetném akkor is ugyanígy csinálnám.
2009. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!