Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan legyek benne biztos...

Hogyan legyek benne biztos hogy kész vagyok az anyaságra?

Figyelt kérdés
A párommal 6 éve vagyunk házasok, ő már 2 éve szeretne kisbabát, és is szeretnék egy bizonyos fokon, de valamiért tartok tőle, húzom az időt. Nem tudom hogy kész vagyok e rá. A párom persze nem erőlteti, megért. Óvodában dolgozom, mindketten imádjuk a gyerekeket, és mégis félek a szüléstől, egy kisbaba bevállalásától. Ti honnan tudtátok hogy itt az idő? :)
2011. febr. 3. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Sehonnan. rettegtem tőle. Én is szerettem volna gyereket, de amikor azt mondta a párom, hogy na most, akkor halogattam, nem akartam.

Szerintem az anyaságra nem tudsz lelkileg előre felkészülni. A terhesség, a szülés csodája, a gyereked közelsége majd felkészít rá.

Már van egy 5 éves kisfiam és ugyanez az érzés volt bennem most is, amikor a kistesót terveztük. Egyszerűen, ha gyereket akarsz, akkor bele kell vágni. Ha a megfelelő pillanatra vársz, akkor sokáig kell várnod, mert az sohasem jön el.

16+0km

2011. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En sem tudtam,folyamatosan halaszgattam mert eleg borzalmas gyerekkorom volt.Aztan 32 evesen veletlenul becsuszott.Bar regota terveztuk a parommal,de megis napokig nem tertem eszhez a tobbenettol mikor meg tudtam hogy terhes vagyok.Tudtam hogy innen mar nincs vissza ut.Azota 2 gyonyoru gyermekem van,es szepen bele razodtam az anyasagba.Fontos hogy olyan parod legyen akire mindig szamithatsz,a tobbi jon magatol.A szulestol pedi ne felj ,
2011. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12:38-as vagyok; a szules miatt en is aggodtam mert annyi rem storyt hall az emmber,meg a tv-ben is csak azt mutatjak hogy orditanak a nok a fajdalomtol mint ha ez a vilag legborzasztobb dolga lenne.De nem mindenki ugy eli meg.Nekem mindket szules konnyu volt ,es ezzel nem vagyok egyedul .Sok sikert es ne aggodj minden kialakul !
2011. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Jó babázást nektek ;)
2011. febr. 3. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Én abszolút nem gondolkoztam gyermekvállaláson, amikor fog.gátló tabletta mellett teherbe estem. Eleinte kissé bizonytalan voltam, de a férjem "erőszakoskodott", hogy tartsuk meg a babát. Lelkesedése átragadt rám is, terhességem 4. hónapjának a végére pedig már teljes mértékben felkészültnek éreztem magam. És sosem bántam meg!!!


2 éves kislány anyukája

2011. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!