Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt anyós? Talán ő eltudná...

Van itt anyós? Talán ő eltudná magyarázni, hogy miért ilyen az enyém?

Figyelt kérdés
Nem igazán jó a kapcsolatunk, de az okokat leírni nagyon hosszú lenne, nem fárasztanék senkit sem miatta. Egy biztos ő nem szeret, kedvel engem, és sajnos én sem őt. Én igyekszem megtartani a három lépés távolságot tőle, igyekszem a lehető legkevesebbet találkozni vele. Sosem álltam le vele vitatkozni, nem sértegettem, stb... Sajnos ez már ő róla nem mondható el. Simán sérteget akár a gyermekeim előtt is, imád "véleményezni". A gyerekeket kéthetente szoktuk vinni a nagyszülőkhöz, édesanyámékhoz szombatonként, ő hozzá vasárnap délelőtt viszi a férjem a kislányomat és a kisfiamat. Ezt szépen meg is beszéltük velük, igyekeztük elmagyarázni nekik, hogy a férjem sokat dolgozik, hétköznap alig van velünk, legalább kéthetente hagy töltsünk el egy-egy hétvégét csak magunkban. A nagyobbik gyermekem hányás- hasmenés vírust kapott a bölcsődében. Sajnos elég vészes állapotban volt a hétvégén. Férjem átvitte a kisebbik gyerekemet az anyóshoz, a nagyobbik itthon maradt velem. Ez idő alatt (3 órán keresztül) a lázát nem tudtam levinni, szegény rajtam fetrengett olyan rosszul volt. Férjem azzal állított haza délben, hogy az édes anyós, bejelentette, délután átjön, mert az unokájával akar lenni. Én teljesen kibuktam. A gyerek második napja nem evett, csak hányt és f.sott, alig bírtam bele tuszkolni valamennyi folyadékot, a kiszáradás határán volt. Nem aludtam már második napja egy percet sem, agyon idegesítettem amúgy is magam, nagyon aggódtam a kislányomért. Nem mellesleg 7 hónapos várandós vagyok. Anyósomra jellemző, hogy ha átjön semmi se szent neki, elvárja, hogy húzódjunk meg a férjemmel. Ő kisajátítja a gyereket, nem hagyja normálisan etetni, fürdetni, altatni a gyereket, folyamatosan ott sündörög, pörgeti a gyereket. A vége: iszonyatosan hisztis, fáradt, éhes gyerekek, totál kiborult anyjuk, zaklatott éjszaka, reggeli hisztéria. De neki, még akkor sem tűnik fel, hogy már este 8 óra van, régen aludnának, mi is pihennénk, úgy kell mondani neki, hogy köszönjük a látogatást, jó éjszakát kívánunk neki is, de ezt is jó párszor meg kell ismételni, hogy megértse: menjen már haza! Na most, úgy gondoltam, a beteg gyerekemnek és nem mellesleg nekem, erre most nincs szükségünk. Elmondta a férjemnek, ő szépen felhívta, megkérte, hogy amíg ilyen beteg a gyerek, ne jöjjön, amint jobban lesz, majd átviszi hozzá. De ma már délelőtt óta megint zaklat minket, hogy ő márpedig át akar jönni, megnézni a gyereket. Már én is elkaptam a betegséget, én is rohangálok a vécére, egyszerűen zavarna, de nem érti meg. Miért?
2011. jan. 31. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is anyós vagyok, és nagymama is egyben. A nagymamák már csak ilyenek, folyton látni szeretnék az unokájukat! :) Én is ilyen vagyok, de nem szeretnék a menyem agyára menni, így felajánlottam nekik a 100%-os segítségemet mindenben, és azt kértem, hívjon azonnal, ha kellek. Hívás nélkül nem megyek át, pedig majd megőrülök az unokámért, egyelőre még csak egy van, gondolhatod.


Nagyon nehéz. Néha napokig nem látom őket, de van, hogy folyton szükség van rám. Változó. A papával azt beszéltük, hogy ha a menyünk a lányunk lenne, biztos más lenne ez az egész, és akkor nem lennék én sem ilyen "óvatos", de tudom, hogy ez az anyós-meny probléma már az őskor óta fennáll, és nem akarom én sem a statisztikát javítani, így mindig várok, várok, várok, és rendelkezésre állok ha kell. Nagyon szeretem őket! A fiamat, a menyemet is, és az unokámat is!

2011. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hát jobbulást kívánok az egész Családodnak!
2011. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen a saját Édesanyám is ilyesmi felfogás szerint jár el. De ő sajnos nem . Felajánlja a segítségét, de ha kérem, hogy segítsen, az a felelet rá: ő átjön babázni, én pedig menjek csináljam meg. Na ez azért nem nagy segítség. Mondjuk amikor 14 hónap korkülönbséggel megszülettek a gyerekek, jó lett volna tőle is a segítség. De nem az, hogy ő babázzon, hanem az, ha esetleg kivasal vagy bevásárol. A másik gond az vele, hogy ha egyszer beeresztem a lakásba, akkor tényleg alig lehet hazaküldeni. Ja és nem utolsó sorban, ilyenkor mindig van ok utána engem becsmérelni, hogy épen szerinte miért vagyok sokkal rosszabb anya, mint ő. Bizony sok esetben felhívja utána a fiát, kifejti neki, az Apósom új élettársát, volt rá példa, hogy a saját Édesanyámat is. Persze mindenki lepattintja, ettől pedig depressziós lesz, és közli, hogy mindenki magára hagyja, még mi is. Egyszerűen nem bírom kezelni, tartok tőle, hogy sosem fogom tudni. A legrosszabb, hogy félek, egyszer a gyerekek előtt sokallok be (sokszor már előttük minősíthetetlen a stílusa és nem csak velem szemben, hanem a saját fiával szemben is), pedig igyekszem a gyerekeket úgy nevelni, hogy szeressék, tiszteljék őt. Azt sem tudom, mit fogok mondani a gyerekeknek, miért ilyen. Pedig nemsokára eljön az idő, amikor már ők is észreveszik, hogy valami nincs rendben. Szörnyű, hogy őt ez nem zavarja.
2011. jan. 31. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem nálatok van a "hiba", hanem az anyósod készülékében. Ezt csak sok türelemmel tudod majd elviselni. Ha nagyobbak lesznek a kicsik, akkor majd jobb lesz, hidd el! :)
2011. jan. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jesszus!Én biztos,hogy normálisan de erőteljesen a tudtára adnám a dolgokat amik bántanak.Egyébként a férjed mit szól ehhez?Nem beszélgetett még el az anyukájával?
2011. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!