Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsis kérdés? Böv. Lennt.

Bölcsis kérdés? Böv. Lennt.

Figyelt kérdés

Kisfiam idén december 4-én tölti be a második életévét és akkortól szerettem volna bölcsibe adni.

Én csak onnantól mehetek vissza dolgozni.

A bölcsiben azt mondták,hogy szeptembertől mehet év közben nem.De ha beadom már szeptembertől úgy,hogy munkám sincs még akkor,miből fogok "élni"?

Mert akkor ott gyakorlatilag szeptembertől-decemberig nem kapok semmit?Gyed-et már nem kapom ha bölcsibe jár?De akkor meg még fizetésem se lesz,hiszen csak akkor állhatok munkába ha letellt a két év!

Ezek szerint szeptembertől-decemberig nem kapok pénzt sehonnan.Ezt nem értem!Miért nem járhat bölcsibe decembertől hiszen akkor lesz 2 éves! Miért csak szeptembertől veszik be?És az az anyuka mit csináljon aki akkor még nem tud dolgozni menni?Mit csináljak 3 hónapig pénz nélkül?Viszont ha nem adom be szeptembertől akkor már nem is járhat bölcsibe mert év közben nem veszik be?Én pedíg dec.vagy januártól dolgoznék!Akkor ki vigyázna rá 1 éven keresztűl ha a bölcsi kilőve?

Komolyan mondom kész káosz van a fejemben emiatt!


2011. jan. 27. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ilyen nincs,be lehet adni év közben is bölcsibe.amúgy te miért nem mehetsz vissza hamarabb?
2011. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, hogy mért csak két éves korától mehetsz vissza dolgozni?
2011. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért nem tudok pontosabban nem szeretnék korábban elmenni dolgozni mert igazából nincs hova!

1:a volt munkahelyemre nem mehetek vissza mert ott váltott műszakban lehet csak dolgozni,nekem az nem jó hiszen csak ÉN tudom hozni vinni a kisfiam a bölcsibe!Csak délelőttös műszak ott nincs.

2:igazából nem szeretném azt a 3 havi GYED-et "bennthagyni" az állambácsinak hiszen megérdemlem,hogy 2 évig legalább otthon lehessek! Úgy érzem megdolgoztam érte!Amióta elvégeztem a középiskolát tisztességesen dolgozom több mint 10 éve!/ezzel gondolom nem vagyok egyedül,nem fényezni akarom magam!/

Egyszóval az a kérdés,hogy mehet-e decembertő bölcsibe vagy csak szeptembertől és év közben nem veszik be?Megtehetik? Nem vagyok tisztában ezzel!!!

2011. jan. 27. 14:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom, nálunk ilyen nincs, akkor veszik fel a gyerekeket amikor van üres hely.

De ha csak azért maradnál otthon, hogy ne hagyd veszni a 3 havi gyed-et, akkor erre én azt mondom, hogy nem döntesz jól. Két választásod van: vagy beadod már szeptemberben és akkor nincs tovább gyed, vagy nem adod be utána sem. Neked kell döntened!

2011. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, nekem okt. végén lett bölcsis a nagy fiam, jan. elejéig járt a gyed és a kutyát sem érdekelte, hogy lemondtam-e vagy sem.

Mondjuk nálunk a bölcsiben nem kértek igazolást a munkáltatótól, hogy konkrétan dolgozom-e már, csak a cég nevét kellett megadni.

Nekem még örültek is, hogy 2 hónapig csak délelőtt vittem a fiamat, így legalább rendesen beszokott, nem volt gond soha vele.

Ja és persze a 2. hónapban bárányhimlős lett, biztos örültek volna a munkahelyemen, ha 2 hétig betegszabin lettem volna... :)

Amúgy pedig először a szabijaidat kell kiadniuk, az kb. 1-2 hónap, akkor már rendes fizut kapsz.

2011. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Főleg neked kedves utolsó!!! Sokat segítettél:)

Akkor azt hiszem újra megyek a bölcsibe és rákérdezek az év közbeni beiratásról!

2011. jan. 27. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na itt a megoldás az előző válaszban! Visszamész dolgozni szeptembertől, baba megy bölcsibe. Te kiveszed a szabijaidat, az legalább két hónap, és ezalatt keresel másik munkahelyet. Szabid leteltével pedig egyszerűen felmondasz.
2011. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is:) Igen azt hiszem megvan a megoldás! Megnyugtattatok lányok:)
2011. jan. 27. 14:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!