Mennyit fizetnél még?

Figyelt kérdés

Lejárt a 2 év, vée a gyed-nek és én tanfolyamra fogok járni, így anyukám megy el 1 évig gyesre.


Mivel egy házban lakunk velük, de külön szinten, eddig havonta 35.000-40.000 Ft-ot szoktunk nekik fizetni.

De mivel most kapja a 28.500 Ft gyes-t, ezen felül ti mennyit adnátok még nekik rezsire?

A férjem szerint már ne nagyon adjunk többet, szerintem viszont még kéne...

Köszönöm annak, aki válaszol.


2011. jan. 27. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még adnék egy 10-est. AZt írod, 35-40-et szoktatok adni, és a gyes kézbe 25795FT, így a 10-essel már kb. ott vagytok.
2011. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Csak olyan furcsa, hogy ami végülis megjár neki, azt gondoljuk részben rezsire.
2011. jan. 27. 13:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját szüleimből indulok ki. Mi is laktunk náluk fél évig egyik saját lakásból a másikba költözés végett. Mi a többletrezsit fizettük, azaz ő átlagos fogyasztásuk feletti részt havonta mindig mi álltuk.

Az pedig - szintén a saját szüleim ismeretében merem leírni -, hogy ha édesanyád nevére érkezik a gyes, nem jelenti azt, hogy arra a pénzre ő igényt is tart (az én édesanyám nyugdíjas, így mikor kérdéses volt, hogy felveszik e a fiamat bölcsibe, mi is gondolkodtunk ezen a megoldáson). Szerintem egy normál családban, ha a (nyugdíjas) nagyi vigyáz az unokára, a szülők csak a nagyi többletköltségét (pl. utazási költség) állják. Hogy miből, az nem érdekes. A gyest pedig a nagyi - hogy segítsen a saját gyermekének/unokájának -, odaadja a szülőknek.

Szóval szerintem továbbra is a havi 35-40 ezret adjátok oda neki. Ez történhet úgy, hogy a gyesen felül adtok még 10-15 ezret, de úgy is, hogy a nagyi odaadja, amit a postás hozott, s ti egy összegben odaadjátok a rezsit. Gondolom, a havi 35-40 ezer sem egy hasraütés alapján kitalált összeg.

Mondom mindezt úgy, hogy a szüleim hónapról hónapra élnek, de azt a keveset, amit kapnak beosztják, s nem kérnek (de tudják, hogy bármikor kérhetnének, mert mindkét gyerekük kigazdálkodná, hogy tudjon segíteni, ha kell - egyikőnk sem vagyonos) a gyerekeiktől, mert tudják, hogy nem olyan egyszerű ma gyereket nevelni a fiataloknak.

2011. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha ezek után ő vigyáz a gyerekedre, akkor neki jár a gyes.

Ugyanúgy adnám a 35-40 e ft-ot.

Mi albérletben lakunk a párommal: 55 e ft/hó + a rezsi.

Szóval szerintem ti még így is nagyon kevés összeget fizettek.

Én így gondolom. Miért lenne kötelessége a nagyszülőnek az unokát nevelni csak úgy?

Mindenki pénzből él.

Gondolom,hogy úgyis a gyerekedre költené a gyes összegét.

Ez az én véleményem.

2011. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Heti 1 alkalom az iskola, szinte ugyanúgy marad minden, ahogy eddig volt. Nem azon van a hansúly, hogy mennyit adunk rezsire, mert nagybevásárlásokat is tartunk, amit haza veszünk nekik, amellett segítjük is őket. Nem ezen kellene fennakadni.
2011. jan. 27. 15:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezzétek meg tőle,hogy a gyesen kívül még mennyit adjatok.De szerintem egészítsétek ki 35-40 ezerre mint eddig.(nem tartozik ide,de mi csak fűtésre 30 ezret fizetünk)
2011. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Én úgy vagyok vele, mint az utolsó előtti válaszoló. Mivel papíron kerül csak más nevére a gyes, attól még az a tiétek. Azért mert a nagyi nevére jön, nem jelenti azt, hogy onnantól ő nevel/ruháztat/etet...nem is értem az utolsó hozzászólót.

Én is iskolába fogok járni kicsi baba mellett, és olyankor majd néha anyukám vigyáz a gyerekre...teljesen ingyen, ez számára öröm.

Szóval én hagynék mindent a régiben, a gyes felett kipótolnám azt, ami a havi rezsitek jár.

2011. febr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
valaki megelőzött, szóval utolsó előtti előtti válaszoló!
2011. febr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tényleg nem tartozik ide, hogy a fűtésre 30ezret fizettek, nem ez a kérdés.
2011. febr. 2. 08:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is anyukádat kéne megkérdezni, leginkább ő illetékes az ügyben. Úgyis ő mondja meg, hogy elég amit adtok vagy nem.

2011. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!