Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Falusi Anyukák! Elvinnétek a...

Falusi Anyukák! Elvinnétek a gyermekeiteket heti 1x angolra? Kiscsoportos foglakozás lenne és szintén egy anyuka tartaná a gyermekével. Mennyit fizetnél érte?

Figyelt kérdés

1 éves kislányom így gyerekek közelébe lenne,kikapcsolódnánk,kis pénzt is keresnénk,jó ötlet? Vagy Te nem vinnéd el?

EZ EGY FELMÉRÉS,HOGY ÉRDEMES-E GONDOLKODNI RAJTA...


2010. júl. 12. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, elvinném. Szintén falusi vagyok és jártam két angol tanfolyamra. A kislányom szintén 1 éves.

Mennyit fizetnék? 1500-2000 Ft körül szerintem.

2010. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az angol szerintem 1 évesnek értelmetlen tanítani, nem is tud még beszélni. Én járnék angolra, ha mellette valaki vigyázna a babára, talán erre gondoltál?
2010. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Bocsi, de én biztosan nem vinném. Úgy hiszem, hogy egy kisgyerek először tanulja meg az anyanyelvét, aztán jöhet az idegen nyelv. Egyébként sem igazán jó, ha egy pici gyerek mű környezetben tanul egy számára idegen nyelvet... ha te nem vagy angol anyanyelvű, soha sem fogod olyan szinten ismerni az angol nyelvet, hogy azt egy kisgyereknek átadd...hiába ismered jól azt az idegen nyelvet.. Egy vegyes házasság egészen más! Persze sokan vannak, akik ezt jónak tartják, de én pedagógusként nem ....
2010. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A közelünkben levő városban van egy bababizi ahol tartanak angol zenebölcsit. 650ft egy óra. Egyszer voltunk megnézni, de a lányom nem érezte jól magát, ugyanis volt egy verekedős 11hónapos kisfiú aki párszor fejbe kólintotta azzal ami éppen a kezében volt.... Azóta még egyszer elmentünk, de szintén ott volt, így többet nem látogattuk őket. Sajnos a többi elég drága nekünk, plusz még az utazás is...így inkább itthon vagyunk együtt. Majd később tanul angolt vagy amit szeretne, de egyelőre még magyarul sem beszél sokat :o)))))))) 17hónapos.
2010. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik az ötleted, és járnánk is, de mi városban lakunk. Én nem hinném, hogy ezzel ártanék a gyerekemnek :) Értelmesebb időtöltés, mint mesét bámultatni a gyerekkel! (Akinek nem inge, ne vegye magára)!! Fizetni 1000 ft-nál többet nem nagyon tudnék, a férjem is ennyiért angolozik.

Melyik megyében laksz? Mi HB-ban.

2010. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem, biztosan nem vinném, több okból sem.


Ahhoz, hogy elsajátítson egy idegen nyelvet egy gyerek, anyanyelvi környezet kell, vagy legalább az, hogy mindkét szülője beszélje a nyelvet, és az anyanyelve mellett úgy is sokat és természetes élethelyzetekben beszéljenek hozzá.

Lehet bohóckodni heti 1x, de minek? A nyelvet elsajátítani nem fogja, esetleg bezavar a magyar nyelv elsajátításába.


Nem írod, mekkora gyerekeket vársz, de 1 éves babád mellé gondolom, hasonló korúakat.

Nos, lehet, sokan nem osztják a véleményem, de ahol 1 éves babát elhurcibálnak ilyen-olyan foglalkozásokra, ott nem a baba társaságigénye elégül ki, hanem az anyukáé! Ami ugyan tényleg fontos, de ne a gyerekre hivatkozzanak, mert ő igényli! Az egy éves gyerek igényli elsősorban az anyukáját, másodsorban a többi családtagot, és azt a biztonságos környezetet, házat, kertet, ahol él, amit épp felfedez. Esetleg időnként összejönni 1-2 kisgyerekes családdal egy kerti piknik, vagy egy közös játszóterezés okán, de egy 1 éves kisbabának nem igénye, hogy kötött, szervezett foglalkozásra hordozgassák (pláne nem angolra), ahol esetleg még szabályokhoz is kell alkalmazkodnia.


Szóval én nem vinném.

2010. júl. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Tiszteletben tartom mindkét fél válaszait.


Én 500ft körül gondoltam egy órát és nem többet. A gyerekeknek lenne az angol. Én hordom a kislányomat heti 1x a Helen Doron nyelviskolába olyan 6hónapos kora óta. IMÁDJA és nem anyuka. És van értelme,hiszen beszélni még nem tud,de megérti ha angolul szólok hozzá. Szereti a társaságot,gyerekeket és NEM ÁRTOK VELE,hiszen ilyenkor a kis agya olyan mint a szivacs. Elraktározza és később könnyebben tanul,nem ártok vele.


Heves megyében lakunk.


Várom a további válaszokat is.

2010. júl. 12. 22:09
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Ártani biztos nem árt. Szerintem 500 Ft, ha a szulonek nem kell ottmaradnia a gyerekkel meg jol is johet nehany anyukanak (elszaladhatnak a boltba vagy csak setalni, esetleg meginni egy kavet), nem dragabb, mint egy bebiszitter (nem mindenkinel van keznel nagymami vagy baratno).

Én is angoltanar vagyok, es -talan epp ezert- nem gondolom,hogy csak anyanyelvuek tudnak idegen nyelvet tanitani (hanyan felhivtak miutan talaltak "anyanyelvut", hogy menjek vissza, mert az "angliai nem tud tanitani").

Amugy a dalocskakat, amiket angolul ismerek (Head and shoulders, Twinkle, twinkle little star stb) angolul eneklem a gyereknek.

Aki ugyesen csinalja az csodakra kepes, komolyan mondom.

Ugyhogy szerintem hajra. Ha mar talalsz 5 szulot, az mar 2500 forint lehet alkalmankent. Ha mast nem, legalabb a pelusat kifizeti a gyerekednek.

2010. júl. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hajrá! Falun lakunk, nálunk az oviban van angol foglalkozás. Heti egyszer, 700Ft/alkalom. ( English gym - nyelviskola kihelyezett "kurzusa" )
2010. júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is pedagógiát tanultam, nekem is azt mondták az egyetemen, hogy nem tesz jót a gyereknek.

Volt is egy tanítványom, valami rettenetes helyesírással. Azt mondta az édesanyja, hogy azért mert elsős korától tanították angolul, és teljesen megzavarta. Az édesanya is tanárnő volt.

Persze ilyen picinek még lehet, hogy nem árt nagyon, de én azért nem vinném.

2010. júl. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!