Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek két gyereke van, és...

Akinek két gyereke van, és tervez harmadikat, nem fél attól, hogy esetleg ikrek lennének, és egyből négy gyereke lesz?

Figyelt kérdés

Három gyerkőc még elférne a kocsiban is és a lakásban is, de négy már nehezen...

Csak elgondolkodtam, mi lenne, ha ikrek lennének majd.

Valaki járt így esetleg?


2011. jan. 19. 17:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Olvastam rá tudományos magyarázatot, de nem tudom visszaadni sajnos :S
2011. jan. 23. 20:53
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

24 vagyok, és ikreim lesznek. Se páromnál, se nálunk nem volt ükszülőkig visszamenőleg ikerterhesség.

Na, ezt magyarázza meg valaki népi megfigyelések alapján :)

2011. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Három gyereket terveztünk a férjemmel, kettőt egymás után két évre, utána visszamentem volna kicsit dolgozni, aztán a harmadik. Össze is jött mindkét terhességem első próbálkozásra, másodszorra "duplán". :-) 21 hónap van a lányom is az ikerfiaim között, ők most 5 hósak múltak. J volna mégegyszer terhesnek lenni, de nem ikrekkel. A lányommal való terhességemet a végéig élveztem, az ikrekkel a 30 héttől ugyan elvégeztem mindent, elláttam a lányom, de tiszta mozgáskorlátozottnak éreztem magam, mindenki aggódott (család, doki hogy korababák lesznek, stb), azt nem élveztem annyira. Most hogy itt vannak, annál inkább!!! Szuper, és sokszoros öröm ikreket nevelni.

A kocsival bajunk van nekünk is még így is, elég szűkös. :-)

Ha megint terhes lennék ikrekkel, befonnám a hajam. :-S

2011. jan. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mi hajlamosít még kétpetéjű ikrek fogantatására? Az anyai életkor meghatározó, a harmincas éveik második felében járó nőknél gyakoribb a ikerszülés. Ha a terhesség az édesanya életében a második vagy többszöri, akkor nagyobb valószínűséggel fordulhat elő az ikerterhesség, mint az első terhesség esetén. A magasabb, nagyobb testsúlyú nők szintén jó eséllyel pályázhatnak ikerbabákra. Ha anyai ágon a családban előfordult kétpetéjű ikerterhesség, akkor számíthatunk ikrekre, tehát őseinktől örökölhetjük ezt a csodát. Az utóbbi évtizedekben a mesterséges megtermékenyítés is hozzájárult ahhoz, hogy még több családban szülessenek ikrek.

Egypetéjű ikreknél a vizsgálatok arra utalnak, hogy a fenti okok közül csak az örökletességnek lehet szerepe. Tehát életkor, többszöri szülés, testmagasság, testsúly nem hajlamosít egypetéjű ikerfogantatásra.

2011. jan. 23. 21:24
 15/20 anonim ***** válasza:

én világ életem iker csajokat szerettem volna,err van egy 26 és egy 7,5hónapos fiam :-) és 30leszek idén.nos tervben van a 3.is,de szigorúan a 35.szülinapomra.

ezek szerint esélyem lenne az ikrekre?Nem bánnám én,úgyis kombi kocsit szeretnénk,meg ha lányok lennének,akkor meglenne az egyensúly :-)

2011. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18%
Sosem érettem miért akar valaki ikreket.
2011. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én pedig nem is akartam ikreket, na? :)

"ingyen kaptam, mégis kincset ér"

2011. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
23%

Nem arra gondoltam, akinek az lesz, hanem arra,aki azt mondja, hogy ő ikreket szeretne.

Nekem ikerhugaim vannak, amúgy.

2011. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%

Szia!

Nálunk 3 gyerek után, a 4. terhesség 11. hetében derült ki (a második ultrahangon), hogy ikreket várunk. Hát mit mondjak, frászt kaptam rendesen. ma már azonban úgy gondolom, hogy a legjobb dolog, ami velünk történhetett. A lányok nemsokára másfél évesek lesznek és mindannyiunk szeme fényei.

2011. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Ejha, le a kalappal előttetek, kedves utolsó válaszoló :)

Ügyesek vagytok :)

2011. jan. 29. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!