Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek két gyereke van, és...

Akinek két gyereke van, és tervez harmadikat, nem fél attól, hogy esetleg ikrek lennének, és egyből négy gyereke lesz?

Figyelt kérdés

Három gyerkőc még elférne a kocsiban is és a lakásban is, de négy már nehezen...

Csak elgondolkodtam, mi lenne, ha ikrek lennének majd.

Valaki járt így esetleg?


2011. jan. 19. 17:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Van egy három és fél évesem lányom egy másfél éves fiam és most jönnek az ikrek.

Nagyon várjuk őket is de kicsit félek.

két gyerekes anyuka és 17 hetes kismama

2011. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is ettől félek mármint az ikrektől(anyukám iker volt)ezért nem vállalok harmadik babát. Meg attól hogy fiúk lennének és akkor már 4 fiam lenne.
2011. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Kedves első, nektek pedig kitartást és jó babázást :)

2011. jan. 19. 22:09
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

En nem felek. Harom gyermeket tervezunk, a harmadikat csak par ev mulva, de nalunk benne van a pakliban, hogy ikrek is lehetnek. Nem volt iker a csaladunkban, viszont a 2. terhessegem ikerterhessegnek indult, de az egyik embrio elhalt. Addig eszembe sem jutott a lehetoseg, nincs is ra sok esely, hogy megismetlodik, de nincs kizarva.

Eleg rugalmasak vagyunk, fittek is, az elso ket gyerek kozott 14 honap a korkulonbseg, ugy erzem, hogy edzett vagyok.

Ha jon a harmadik gyerek, akkor mi ugyis 5+2 ulesesre tervezzuk lecserelni az autonkat a pakolas miatt, illetve ezzel megadjuk az eselyt, hogy nem kell 2 autoval vonulni csak azert, mert valamelyik nagyszulo is velunk tart valahova, tehat elferne a negyedik gyerek is. A lakast is meg lehetne oldani. Az ikrekne jo ideig nem lenne igenyuk kulon szobara.

Stb.

Szerintem ha rugalmas vagy, akkor minden megoldhato es az ikrek lehetosege ne tartson vissza a harmadik gyerek vallalasatol, ha valoban akartok harmadikat. Ha nem feltetlenul akartok, csak eszetekbe jutott, de ellenerveket keresel jelenleg, akkor inkabb meg ne vallald be, varjatok picit, amig erosodik a vagy.

2011. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te válaszodat is!

Még csak beszélünk a harmadik babáról :) az egyáltalán nem tart vissza, hogy mi van, ha ikrek lesznek, ez csak úgy eszembe jutott ma...

Ha ikrek lesznek, hát legyen úgy :)

2011. jan. 19. 22:12
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Én soha nem szerettem volna ikreket (hugaim ikrek), 2 terhességnél meúsztam, harmadikat meg nem akarok.

Még belegondolni is rossz

2011. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egypetéjű ikerlányaink vannak.Hát mi is ezért vaciláltunk a harmadik babón.Most 5 hetes vagyok 2 hét múlva kiderül hányan vannak.Ha ezt igy adják igy fogadjuk el.Még mindig jobb szerintem mintha abszolut nem is lehetne.
2011. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a harmadikat tervezgetjük, és én is aggódom, mert nem szeretnék ikreket. Három ilyen családot is ismerek, ahol harmadikra jöttek az ikrek. Az egyik családban viszont jött még egy öt9dik is utána. :o) Szerintem ez nagy mértékben teherbírás képessége is.

Én abban hiszek, hogy ha Isten ikreket ad, akkor erőt is ad majd hozzájuk, bár jelenleg magamat nem tartom túl strapabírónak fizikai szempontból.


Kedvencem egy három ikerpáros család. 6x-os öröm :-D

2011. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Elvileg minél idősebb a nő és minél többedik terhesség, annál nagyobb az esélye az ikreknek.

Kíváncsi leszek, vajon nekünk mi lesz :)

2011. jan. 23. 20:42
 10/20 anonim ***** válasza:
Erre az elvre van valami tudományos magyarázat, vagy csak "népi megfigyelés"?
2011. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!