Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek volt benne rossz...

Szerintetek volt benne rossz indulat?

Figyelt kérdés

Ma egy kis időre (3 órára ) anyukám vigyázott az egyéves kislányomra. Nővéremék is átjöttek és amikor haza jöttem nővérem megjegyezte hogy elég fura hogy nem csinál különösebb dolgot belőle a gyerek h haza jöttem, nem akar különösebben hozzám jönni vagy játszani hívni.

Ez nekem baromi rosszul esett.

Tény hogy ha elmegyek (max 3 havonta egyszer nélküle pár órára, vagy esetleg a boltba (10 perc) soha nem mutat különösebb örömet ha haza jövök. Ez baj ? Nem szeret engem ? Talán rossz anya vagyok ? A nővérem szerintetek erre akart utalni ?

Én annak tudtam be ezt eddig hogy elég talpra esett baba, nagyon szereti mások társaságát is ....de lehet h engem nem szeret annyira ????


2011. jan. 16. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak belemerült a játékba, és nem mozgatta a fantáziáját, hogy hol is anya... miért lennél rossz szülő? talpraesett babád van, aki eljátszik egyedül (vagy mással, nem csak veled...)
2011. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se aggódj a lányod miatt.

Ritkán mész el nélküle, egész nap vele vagy, te egy biztos pont vagy az ő kis életében.

Én is nagyon ritkán megyek el rövid időre, olyankor a lányom csak nyugtázza, hogy anya megjött. De apa minden nap dolgozni jár, ritkán látja, neki mindig nagyon örül.

Ne aggódj, szeret téged a babád.

2011. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzá szóló : Ugyan ez van Nálunk is...apának örül nekem nem...ez eddig is frusztrált de most h a nővérem is mondta.....lehet máshogy kellene azért lennie ?


Ismerek olyan kisgyerekeket (lányommal egyidősek ) akik anya nélkül 1 m-t sem tesznek :S .....nálunk nem így van...

2011. jan. 16. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van nálunk is a 13 hónapos fiammal. Ha én megérkezek a nagyihoz, mikor vigyáz rá, csak rámnéz, és folytatja a játékot, de ha az apja megérkezik, már kéretzkedik is fel hozzá, sikongat, örül.

Szerintem ez még normális, majd később fog megfordulni, mikor a wc-re sem tudsz majd elmenni. Az apjának meg természetes, hogy örül, hiszen egész nap nem látja. A fiam már az előszobában mutogat az ajtó felé ha már 17-18-kor nem jön az apja haza. Most apás... lesz ez még így sem. Örülj neki, hogy ott tudod hagyni a nagyinál, én is örülök, hogy a fiam őket ilyen jól bírja. Az idegenekkel is jól kijön, de már egy hónapja velük is kell az a 5-10 perc barátkozós idő. Aztán meg csak dobálja a mosolyokat meg a puszikat.

A nővéred nem tudom mire utalt ezzel, és hogy van e gyereke, de egyáltalán nem ok ez arra, hogy nem szeret téged a gyerkőc. Csak mindig veled van, téged lát, természetes, neki, hogy akkor is ott vagy...

Majd ha 2 éves kora körül akarod otthagyni.... na akkor nézze meg a nővéred mit fog levágni....

Legalábbis nekem ezt mondták hasonkorú gyerekek anyukái...

2011. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igazuk van az előttem szólóknak. Amikor a lányom egy éves volt, nekem is sokszor megfordult a fejemben az, ami neked. Tőle aztán odaadhattam volna bárkinek. Most lassan 2 éves, és néhány hónapja lett nagyon anyás. Ugyan rá tudom hagyni az apjára meg a nagyszülőkre, de amint kiteszem a lábam kiabál utánam, ha hazaérek meg fut elém. Idén szilveszterkor már nem is mertük elvinni anyámékhoz aludni.

Még annyit fűznék hozzá, hogy amivel annak idején engem is nyugtattak: ez a viselkedés a kiegensúlyozott gyerekekre jellemző, aki tudja, hogy "anya úgyis visszajön".

2011. jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtatást ! :)



Kedves utolsó ez nagyon tetszett hogy kiegyensúlyozott és tudja h anya úgy is haza jön :)


Mondjuk eddig 3-4 óránál többet nem töltött soha nélkülem...és egy kezemen meg tudnám számolni h ez is hányszor volt.


Én várom hogy kicsit jobban anyás legyen és csüngjön rajtam :)))

Nővéremnek is van gyereke amúgy...(már nagy)


Mindenkinek köszönöm!

2011. jan. 16. 23:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Hm, a nővéred szerint az a baj, hogy nincs semmi baj :) Nyugodt, kiegyensúlyozott kislánynak tűnik, szerintem ez sokkal jobb, mintha egyfolytában rajtad lógna, mert akkor nem is tudnád a mamára bízni. A gyerekek nem egyformák, sőt ugyanannak a gyereknek is vannak különböző korszakai. Ettől még szeret téged a kislányod.
2011. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!