Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem 4 órában dolgozik...

A férjem 4 órában dolgozik áprilisban fog lejárni a gyedem, lehet azt csinálni, hogy ő elmegy gyesre és marad 4 órában én pedig munkanélkülire?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. De miért akarsz munkanélkülire menni?
2011. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kisfiam beteg és nagyon sokba kerül, dolgozni még jó sokáig nem tudok mellette:-( ezért gondoltam erre a megoldásra, mert a gyesből éhen halunk!
2011. jan. 13. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Értem és sajnálom.

A munkahelyed közben még él? Ha igen, akkor amint lejár a gyed, másnaptól közös megegyezéssel bontsd fel a munkaszerződésedet. Ez fontos, mert ha te mondasz fel, akkor 90 napig nem kaphatsz semmilyen ellátást. Ebből a munkáltatódnak nem származik hátránya, neked viszont előnyöd lesz.

Másnap menj be a munkanélküli központba, álláskeresési járadék fog járni. Fontos, hogy azonnal, mert visszamenőleg nem fizetnek.

A gyed előttről mennyi a munkaviszonyod? Minden 5 munkában töltött nap után kapsz egy járadékos napot, max 270 napig jár. Az első 90 napban a fizud 60%-át, a többi napban pedig a minimálbér 60%-át fogod kapni.

Remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mondtam fel a volt munkahelyem,de közös megegyezéssel.

"munkavállalói felmondás közös megegyezéssel" és persze megindokoltam,hogy miért.Elvileg lenne felmondási idő,amit le kellene dolgozni,de nálam eltekintettek tőle.

Máskülönben tényleg semmi nem járt volna nekem.

Így viszont jár a munkanélküli,ez biztos!

Csak közös megegyezés legyen.

2011. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A cég úgy tudom felszámolás alatt van. Ilyenkor pl. mi van a szabadság pénzemmel?
2011. jan. 13. 19:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Ki kell fizessék a szabidat,ha nem tudnak visszavenni.Sőt,ha így van,és meg tudod oldani,ne közös megegyezést írd alá hanem ha a gyeddel együtt megvan a 3 év munkaviszonyod,akkor 1 hónap végkielégítés is jár.Ehhez azt kell elérned,hogy ő mondjon fel pl.azért mert nem tud neked munkát adni.

Szabadság Tgyás-ra és a gyed első évére jár +abból az évből a szabid ami bennmaradt amikor szültél.(ha van)

2011. jan. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A dolog nem egyszerű megszakítás nélkül dobáltak egyik cégből a másikba néha már azt sem tudtam éppen hol dolgozom. Ha a cég felszámolás alatt van és a főnök is fel van szívódva akkor mit kell tennem, hogy legalább a szabadság pénzemet megkapjam valahol. És mi van ha közben befejeződik a felszámolás? Akkor oda minden?
2011. jan. 14. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!