Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztaltátok ti is, hogy a...

Nigra kérdése:

Tapasztaltátok ti is, hogy a mostani öregek nagy része mennyire elviselhetetlen a tömegközlekedésben?

Figyelt kérdés
Nekem mindig csak a bajom van velük. Pedig tisztelem az öregeket. Legalább is azokat akik nem követelnek mindent "mert én megöregedtem" alapon. A közlekedésben is rengeteg gondom adódik miattuk, és sokszor látom, hogy bárkit föllöknek (terhes anyukát is) csak hogy leüljenek...ha szaladni tud állni miért nem... -.- Nagyon kevés "tisztességben megöregedett hölgyet" látok... Tapasztalatok?
2011. jan. 13. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is sok ilyen történetet hallok, de szerencsére még nem igazán találkoztam ilyennel, pedig napi szinten bkv-zok.

Olyan persze van, hogy útba áll és nem tudok tőle leszállni mert ő meg szállna föl, de hát határozottan kell fellépni.

Persze arra még én sem találtam megoldást, hogy mit kéne kezdeni azzal a helyzettel, hogy a rohanok a metróhoz és kikerülhetetlenül előttem cammog (szembe van velem, látja hogy futok). Felöklelni mégsem fogom...

2011. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az öregek, sajnos...

De tudom, miről beszélsz, valóban nagyon sok ráérős nyugdíjas tolakszik előre mindenhol, miközben én a 2 gyerekkel a karomon, köhögőrohamok között is nyugodtan kivárom a sorom.

De sietnek haza, mert kezdődik az Izaura és a Szomszédok, nem akarnak lemaradni a 100. ismétlésről :)

Természetesen tisztelet a kivételnek, nem szeretnék senkit sem megbántani!


Amúgy a legjobbak az óriástáskások (nemcsak is idősek), akik simán leviszik a mellettem sétáló kisfiam fejét a bazi nagy táskájukkal, amikor semmivel és senkivel nem törődve össze-vissza forgolódnak szűk helyeken.

De megemlíthetném a bevásárlókocsijukat féltő, mindenki lábára rátoló, előre nem néző vásárlókat is a hipermarketekben, mert az sem semmi.


1 szó mint 100, mindenkire jellemző a nemtörődömség és a másikon való átgázolás!

2011. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt tapasztalom, mint Te!

Némelyik idős ember felsőbb rendűnek képzeli magát, csak mert megöregedett. Bezzeg amikor látja, hogy jön a busz, akkor tud szaladni, de amikor már fent van, akkor díszsorfalat kell neki állni, a lehető legközelebbi üléshez...

Persze tisztelet a kivételnek, de én kivételekkel sajna nagyon ritkán találkozok! De volt, hogy kenguruval felszálltam a combinora, és ki pattant fel rögtön? Az idős ember! Ráadásul kettő is! Nem a fiatal, vagy a középkorú, aki végig a mobilján csüng, vagy zenét hallgat, vagy olvas; lényeg, hogy úgy csinál, mintha észre se venne...

Szóval tényleg vannak kivételek, de sajnos többször találkozok a törtető öregekkel!

2011. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tök ugyan ez van nálam is, de ha már ülnek milyen kedvesen tudnak mosolyogni egy gyerekre. :/

Egyet sosem felejtek el még tizenéves voltam. Leült a barátnőm egy székbe, én a fejénél fogtam a kapaszkodót és menet íránynak álltam, tehát hogy az ajtóba ki száll föl mögöttem azt nem láttam. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy egy öregasszony a kapaszkodó karom alatt átnyúlva megfogta a barátnőm karját és kirántotta a székből engem is fellökve és rikácsoló hangon követelte, hogy adjuk át a helyet mert ez az illem. Kész rökönyök voltunk. Örülhetett hogy nem vertük meg mert nagyon viszketett a tenyerünk, de sajna le kellett szállni. Úgy látom ahogy a fiatalság durvul, velük együtt az öregek is.

2011. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem nagyon felháborítanak ezek a dolgok!

Én 8 hónapos kismami voltam, átlagon felüli pocakkal vizesedéssel, és felszállt egy idős hölgy buszra neveltetésemből adódóan átadtam a helyemet, de közben valaki felállt és a hölgy leült oda, majd egy 60-70 körüli úr (nem éppen a nagyon idős kategóriából) lehuppant a helyemre, semmi köszönöm vagy hasonló nélkül. Úgyhogy én végig álltam a fél órás utat a tömegben.

2011. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én mondjuk hasonló esetben visszaültem volna...az ölébe...mintha ott se lenne...:)
2011. jan. 13. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen ültem volna én is, de ő gyorsabb volt. Mikor megláttam hogy a néni máshova ül, fordultam vissza a székhez, de az ember már le is ült! Utána ott többen zsörtölődtek, de SENKI nem adta át a helyet. Egyébként nem is lett volna semmi gond mert jól bírtam az állást, de sokan voltak a buszon és leginkább olyantól féltem mindig hogy megütik a hasam, neki nyomnak az ülésnek, vagy nagyot fékez a busz... hasonlók.


A fiatalok akik éppen elfáradtak a sok ülésben a suliban már meg sem lepődök!

2011. jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne is mond! Múltkor fölszállt egy nagydarab bibircsókos, de nem túl öreg nő a buszra és szinte azonnal leüvöltötte egy ülő fiú fejét, hogy "Nagyon el vagy fáradva???" Szegény gyerek köpni nyelni nem tudott, talán addigra még fel sem fogta hogy felszállt egyáltalán valaki, undorító banya volt. Egyébként iylankor eszükbe sem jut egyeseknek, hogy az is lehet rosszul, vagy fájhat a lába aki nem terhes vagy öreg.

Terhesen nem sokat buszoztam de szerencsém volt mindig átadták a helyet.

Az öregekről meg annyit, hogy mikor eladóként dolgoztam, mindig ők siettek a legjobban, sosem érnek rá, félrelökik a sorból azt aki valóban dolgozni siet...

2011. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!