Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ingyenes felsőoktatás gyesen...

Ingyenes felsőoktatás gyesen lévő anyukáknak? Mit jelent ez pontosan? Levelező szakok is benne vannak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint 2006 környékén eltörölték.
2011. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyanról tudok, hogy csökkentett költségtérítést kell fizetni. Nyilatkozni kell a gyesről azt leadni a tanulmányin, de úgy tudom csak nappalin van ilyen lehetőség és az sem ingyenes. Utána nézek.
2011. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a miskolci egyetemen vagyok, csak ennek az egyetemnek a nevében nyilatkozhatok.

"Alulírott egyetemi hallgató kérem a költségtérítés-fizetési kötelezettség alóli felmentésemet, mivel terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támo¬gatásban vagy gyermek¬gondozási díjban részesülök,* és az alábbi feltételeknek megfelelek:


• Hallgatói jogviszonyomat 2006. december 31-e előtt létesítettem.

• 2007. augusztus 1-je előtt valamelyik félév első napján GYES-ben, GYED-ben stb. részesültem és ennek alapján már ténylegesen mentesültem a költségtérítés megfizetése alól.

• A jelenlegi félév első napján is GYES-en, GYED-en stb. vagyok.


A kérelem beadásához szükséges mellékletek:


• A gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolata.

• A gyermeknevelési támogatásról szóló hivatalos dokumentum másolata"


Tehát ha a feltételeknek megfelelsz, akkor csökkentett költségtérítést, illetve ingyenes képzés kaphatsz. Na de most arra nem terjed ki a dolog, hogy ez csak nappalis vagy levelezős is. Ha ilyen szándékaid vannak ajánlom keresd fel a választott egyetem tanulmányi csoport felelősét és kérdezd ki, mert ha elutasítják a kérelmedet, akkor a költségtérítés összegét be kell fizetned.

2011. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából jól emlékeztem. 2007. jan. 1-től törölték el. Azért van benne az, hogy "Hallgatói jogviszonyomat 2006. december 31-e előtt létesítettem."
2011. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, fel fogom hívni az egyetemet és megkérdezem
2011. jan. 14. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!