Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túlzásba viszem? Szerintetek?

Túlzásba viszem? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Túlzás hogy az egy éves babám még nem kapott tejet, semmilyen tejterméket és lisztet, tojást sem?
2011. jan. 12. 10:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%

Ha üvegessel próbálkozol, az is jó, nyugodtan adhatod. De te is készíthetsz valamit, nem kell ennyire félni tőle. :) Csinálhatsz valamilyen főzeléket, reszelhetsz is rá sajtot, de akár be is habarhatod neki tejfölösen.

A tejérzékenység azonnal szokott jelentkezni, hasmenés, hasfájás, puffadás, kiütés kíséretében. Az nem olyan, mint a lisztérzékenység.

2011. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia,az én lányom kedvence volt a cukkini,krumpli,répa,husi,ebbe tettem pici kaprot,összefőztem,turmixoltam és a végén sajtot reszeltem bele (amíg meleg volt,így megolvadt),olyan finom,hogy még én is szívesen megettem volna,ha hagy belőle,de ilyen sosem volt.Próbáld ki!
2011. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
81%

Szia :) nekem nagyon szimpatikus, hogy ennyire tudatosan táplálod, talán pont a saját érzékenységed (a tojás) miatt. mi a mézzel voltunk hasonlóan, attól rettegtem, mert mind a ketten érzékenyek vagyunk, de csak nagyon kicsit rá. Indokolatlanul igaziból, de nagyon ódzkodtam tőle, így meg tudlak érteni!

Én is tojássárgájával kezdeném, reszelt sajttal, túróval, joghurttal. Otthon is készíthetsz neki túrót gyümölccsel, nagyon fog neki tetszeni.

Semmiről nem maradtatok le, nem lesz attól baja, ha később kezded el, de én a joghurtot, túrót kezdeném leghamarabb -kalciumbevitel miatt. Tésztát is adhatsz neki, először mi tojásmenteset nyomtuk, aztán levesbe befőzött pici tésztát, nagyon szereti. Csak bátran! Kívánom, hogy semmire ne legyen allergiás!

2011. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy évesen már tényleg túlzás ennyire félteni.

Nálunk van a családban tejallergiás, mégis a fiam már 8 hónaposan kapott natúr joghurtot gyümivel, túrókrémet, sajtot. Tojássárgáját 10 hónaposan, tojásrántottát (egész tojást) 1 éves kora után, nagyon szereti. Babapiskótát 6 hónaposan adtam a kezébe, foga sem volt, de elmajszolta. Zsömlét, kiflit, kenyeret 7 hónapos korától eszik.

15 hónapos, házi tejet kap, a tápszert, tejitalt meg sem issza és makk egészséges.

2011. jan. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
hát én is betartok mindent,de te überelsz.És igen,túlzásba viszed.Én hat hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,hét hónaposan kapott először húst.Tíz hónaposan tejterméket, lisztet,tojássárgáját.Egy évesen tojásfehérjét.13 hónapos korától szoktattam ami ételeinkhez.tejet még nem kapott,egyszer-kétszer kajába,de inni nem.16 hónapos.Szerintem állj neki bevezetni az eddig nem bevezetett dolgokat,mert túlzás,amit csinálsz.Pedig ismétlem,én betartottam mindent.
2011. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Igen túlzásba viszed, szerintem minél később találkozik allergén anyagokkal (tojás, tej, liszt) annál nagyobb valószínűséggel lesz allergiás.

Se túl korán nem szabad, de túl későn sem.

2011. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!