Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túlzásba viszem? Szerintetek?

Túlzásba viszem? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Túlzás hogy az egy éves babám még nem kapott tejet, semmilyen tejterméket és lisztet, tojást sem?
2011. jan. 12. 10:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Így ahogy írtad, nem túlzás, csak fura, hogy még csak gyümölcsöt zöldséget meg husit kap csak, de egy éves kora fölött már igazán el lehet ezeket kezdeni.

A tojást én sem adtam egy éves koráig, még a sárgáját sem, nem tudom miért, valahogy nem akartam. Először tojáshabot evett a szülinapi tortájáról :o) Na nem is, azon a héten adtam neki fél tojássárgáját. Szóval azt könnyű bevezetni, azóta már majdnem egy egész tojást adok neki. Először csak sárgáját adtam, aztán tettem hozzá kicsi fehérjét, és egyre többet. Hetente kb. 2-szer, nem tudom, hogy mennyi tojást ehetnek.


A glutén. Mostmár tényleg azt mondják, hogy 7 hónapos korig be kell vezetni, de pl. az én gyerekorvosom is az egy évet javasolta még, meg régen is ez volt. Én azt olvastam valahol, hogy addig érdemes, amíg szopizik. Én az arany középutat választottam, 7 hónaposan kezdtük el, akkor még volt tejem.

De ha a gyerkőcöd eszik már tésztát, meg kekszet, akkor abban van glutén, szóval már találkozott a szervezete vele. Az, hogy lisztet nem evett még. Hajrá. Rakhatsz egy kicsit a főzelékébe. Vagy adhatsz neki kenyeret, kiflit rágcsálni.

A tejtermék.... azt is elkezdheted már, én úgy kezdeném, hogy kis joghurttal meg kis lisztel habarnám be a főzeléket, ettől függetlenül még sűrítheted krumplival is, ha nem lesz túl sűrű. Vagy babamilánóit csinálsz, és reszelsz rá egy kis sajtot. (darálthús, pariszósz, cukkíni + tészta ebben is van glutén, ha tojás nélkülit akarsz, akkor durumtészta)

Nyugodtan elkezdheted ezeket, egy egy éven felüli gyerkőcnek már szüksége van a normális kajákra, nemcsak az összetrutymákolt zöldségekre. Én is most kezdtem főzni úgy, hogy azt eszi a gyerkőc, mint mi kb. 13 hónaposan. (sok főzeléket eszünk, a husit én is még botmixerezem, stb)

2011. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk elkezdem tejpéppel és mondjuk valami túrós bébidesszerttel? Esetleg egy kis kenyér falatkával?

Hogy veszem észre ha esetleg érzékeny a lisztre? Vagy a tejre?

2011. jan. 12. 11:50
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

A lisztérzékenységet sehogy nem fogod még észrevenni. Ugyanis a cöliákia több hónapnyi, akár több évnyi glutén-terhelés után derül ki. Az meg azért csak nem járja, hogy egész életében ne egyen lisztes dolgot, nehogy lisztérzékeny legyen....

Ha valakiben kódolva vannak a lisztérzékenységért felelős gének, akkor úgyis lisztérzékeny lesz, ha a feje tetejére áll, akkor is!!! Ugyanis a lisztérzékenység genetikai eredetű betegség.


Tej szempontjából pedig van laktózintolerancia és tejfehérje-érzékenység, ez a kettő sem ugyanaz.


Szerintem túlzás, amit csinálsz.

2011. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
És akkor mit adjak neki? ti mit adtok adtatok ennyi idősen?
2011. jan. 12. 12:56
 15/26 A kérdező kommentje:
Lehet attól is gond ha nem adok neki valamit időben?
2011. jan. 12. 12:57
 16/26 anonim ***** válasza:
70%

15 hónapos elmúlt a kisfiam, és tejen kívül mindent kap szinte. Tej helyett inni tejitalt adok neki reggel és este, ez majdnem tej, csak vitaminokkal van dúsítva.

Viszont nem főzök külön, azt eszi, amit mi is. Szóval tényleg szinte mindent. Ma éppen csirkepaprikást eszik galuskával ebédre.

Tízóraira kenyeret kapott sajttal és sonkával, meg pritamin paprikával. Uzsonnára általában gyümölcsöt eszik, meg valami péksütit: perecet, pogácsát, mikor mit.

2011. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
70%

Minél később adod neki pl. a tejes dolgokat, annál nagyobb az allergia kialakulásának veszélye. Szóval tényleg csak rosszat tehetsz vele.

8 hónapos kortól elkezdhetted volna bevezetni már a savanyított tejtermékeket: sajtot, túrót, joghurtot, majd 10 hónapos kortól a tejfölt, 1 éves kor után pedig ha akarod a tejet, illetve tejszínes dolgok is mehetnek.

2011. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
ÉS a tejterméket mikor kezdted adni neki?
2011. jan. 12. 13:00
 19/26 anonim ***** válasza:
70%

7,5 hónapos volt, amikor kivett a kezemből egy darab sajtot, és elmajszolgatta. Pedig nem is volt foga.

Úgyhogy onnantól kezdve többször reszeltem a főzelékébe. Majd kapott paradicsomos-sajtos tésztát is például. 8 hónapos kortól már natúr joghurt + liszt keverékével habartam be a főzelékeit. 10 hónapos kortól tejföl + liszt a habarás. 1 éves korától már pl. tejszínes-tárkonyos ragulevest is eszik.

Szóval kezdd el minél előbb, persze azért ne azonnal mindent teljes adagban, nehogy túlságosan leterheld a szervezetét.

2011. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Szóval akkor kezdjem úgy hogy valami kajába rakok sajtot?

Vagy mi a véleményetek a túrós vagy sajtos bébiételekről? Ha azzal próbálkozom első körben? És a tejcukor érzékenységet azonnal észre lehet venni? vagy azt is csak később mint a lisztet?

2011. jan. 12. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!