Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyikünk vegye igénybe a...

Melyikünk vegye igénybe a családi adókedvezményt? Bonyolult.

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni. Élettársi kapcsolatban élünk. Egy közös kisfiúnk van, aki február 19-én tölti be a 2. életévét. Én addig gyeden vagyok (75.000 ft), március 25-ig pedig csak a gyest kapom (28.500 -10% nyugdíjjárulék), március 26-tól töltöm a szabim kb. augusztus közepéig. (pedagógus vagyok)Élettársam bruttója kv. 200.000 ft, de neki vállalkozása is van, amit nyáron csinál) Neki van egy másik fia (18 éves, aki után még gyerektartást is fizet. Neki tuti nincs adójóváírása, mert a vállalkozás miatt nem úgy jön ki. Ezt hosszú lenne elmagyarázni. Gyerektartást a nettó bér 20 %-át vonják. Mi lenne az okos döntés? Ja! Ha elkezdek dolgozni, nekem a bruttóm kb. 120.000 ft. Kérlek, segítsetek! Köszi!
2011. jan. 8. 21:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nagyjából 109 ezer forintos bruttó bérre van szükség ahhoz, hogy egy, 154 ezer forintra, hogy kettő és 487 ezer forintos bruttó jövedelemre ahhoz, hogy három gyerek esetében maradéktalanul fel lehessen használni a családi adózással járó kedvezményeket – számolta kis az origo.hu.
2011. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kissé elszámolta ez az origo, hiszen a 2 gyerek után 158.000 Ft-os jövedelem sem adózik (teljesen precizen 6 Ft az adó...).
2011. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!