Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyikünk vegye igénybe a...

Melyikünk vegye igénybe a családi adókedvezményt? Bonyolult.

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni. Élettársi kapcsolatban élünk. Egy közös kisfiúnk van, aki február 19-én tölti be a 2. életévét. Én addig gyeden vagyok (75.000 ft), március 25-ig pedig csak a gyest kapom (28.500 -10% nyugdíjjárulék), március 26-tól töltöm a szabim kb. augusztus közepéig. (pedagógus vagyok)Élettársam bruttója kv. 200.000 ft, de neki vállalkozása is van, amit nyáron csinál) Neki van egy másik fia (18 éves, aki után még gyerektartást is fizet. Neki tuti nincs adójóváírása, mert a vállalkozás miatt nem úgy jön ki. Ezt hosszú lenne elmagyarázni. Gyerektartást a nettó bér 20 %-át vonják. Mi lenne az okos döntés? Ja! Ha elkezdek dolgozni, nekem a bruttóm kb. 120.000 ft. Kérlek, segítsetek! Köszi!
2011. jan. 8. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezmény közös gyerek után megosztható, csak nyilatkozni kell. Apa vegye igénybe elsődlegesen, mert többet adózik, a maradékot pedig Te vedd igénybe. APEH honlapjáról letölthető a munkáltatói igazolás. (ha jól tudom, a különélő gyerek után ő nem veheti igénybe, mivel nem ő neveli..)
2011. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia, bárki is veszi igénybe a kedvezményt, havi 10000 forintot vehet igénybe. Itt te is megnézheted.

Szerintem te vedd igénybe, ha pedig lesz fennmaradó rész, adóbevalláskor a párod igényelheti a maradékot.


[link]

2011. jan. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szia.


itt egy tök jó kalkulátor: [link]


egyébként Nekem megküldte a papírokat a munkáltatóm, jan 22 ig vissza kell küldenem ahhoz hogy már a jan.hó is beleessen.


innen letöltheted a nyomtatványt. : [link]

2011. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi benne a bonyolult. a párod egyben ki tudja simán asználni, probléma és kavarás nélkül.

A saját gyerekére, aki külön él, nem jár neki semmi, de a tiétekre igen, havi 10.000 Ft, amihetz br. 62500 Ft-os bér kell, ez neki megvan, tehát sima ügy.

2011. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

De most én értettem félre valamit vagy az adókedvezménynek maximum, fix összege van? Mert ha igen, akkor tök mindegy kinek a pénzéből kaptok vissza 10 ezer forintot.

Illetve természetesen az kaphatja, aki fizet adót. De ha te nem fizetsz ennyi adót a maradékot visszakaphatja apa is. Lényeg így is, úgy is 10 ezerrel lesz több maximum.

2011. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy Ő egyedül igénybe veheti, de ez bruttó. és még ebből is vonják a gyerektartást. Tehát amit a mi közös gyerekünkre kapunk, még abból is fizessen a másik gyerekére, akivel 9 éve nem tarthatja a kapcsolatot az anyja miatt?! Ez gáz.
2011. jan. 9. 11:36
 7/12 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy aki csak gyest kap, az hogy kapja meg a kedvezményt? Sehogy, mert nem éri el a keresete a 62500 ft-ot?
2011. jan. 9. 11:37
 8/12 anonim ***** válasza:

A gyerektartást a bruttó után fizeti az apa, tehát tök mindegy, hogy van-e beéőée adókedvezmény, vagy nincs. Tehát nyugodtan igénybe veheti az egészet ő, mivel a gyerektartás akkor is fillérre ugyanannyi marad. Ez egyértlemű.

aki csak gyest kap, az nem tudja igénybe venni ezt a kedvezményt, mivel a gyesre (még) jár eleve adójóváirás, tehát aki csak gyest kap, az eleve nem fizet adót.

Ez a kedvezmény az adózó és gyereket nevelő emberekre lett kitalálva. Aki eleve nem fizet egy fillér adót se, annak már nem lehet további adókedvezményt adni...

2011. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A gyerektartását a nettó keresetéből vonják
2011. jan. 10. 10:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocs, mgnéztem, tényleg a nettóból vonják a gyrektartást, viszont te akkor se tudod igénybe venni.

Vagy igényli az apa és ezzel többet visz haza, de több gyerektartást is fizet, vagy nem igénylitek ami butaság lenne...

2011. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!